לקראת פסח, מה חשוב לדאוג במשרד?

פסח זה הזמן לנקות ולחדש את המשרד. לסביבת העבודה השפעה ישירה על האווירה והביצועים וכדאי לשמור על ריענון החלל, לבצע ניקוי יסודי של פינות ומקומות אליהם לא מגיע במהלך היום יום להיפטר מריהוט ישן ולהחליף בריהוט חדש, לחדש צבע של הקירות, לתקן פגמים אסתטיים ולהפוך את המשרד למקום שנעים לעבוד בו.

חמץ – החוצה
לקראת פסח אפשר להתחיל עם לבצע ניקיון כללי של החמץ – לוודא שאין מאכלים עם קמח בין אם קמח חיטה, שעולה, שיבולת שוער ושיפון שבאו עם מגע עם מים ותפחו. בין אם אלה לחמים שנשארו במשרד או ביסקוויטים ובירות וכן מוצרים שאין עליהם כיתוב כשר לפסח. חשוב לוודא שלא נותרו אפילו פירורים של חמץ במטבח עצמו וברחבי המשרד.
מומלץ לטובת שומרי הכשרות, להחליף את הכלים בכלי פלסטיק או כלים חד פעמיים אחרים.

תכשירי ניקוי עוצמתיים נכנסים לפעולה
מומלץ לבצע ניקוי היסודי ולהשתמש בחומרי ניקוי עוצמתיים עם רכיבים פעילים המסוגלים להסיר לכלוך קשה כמו עובש ולהיפטר מכתמים שונים. יש לשים לב לסוג התכשירים ומה הם כוללים. למשל, מוצרים המבוססים על חומצות שמסוגלות לפרק לכלוך קשה או חומרים שחודרים עמוק מתחת לפני השטח להסרת חלודה, שמנים – רצוי תכשירים שבכוחם גם לנקות וגם לחטא. ישנם מוצרים שיכולים גם לנטרל ריחות רעים. בכל מקרה, בדקו את סוג התשתית ואת הוראות היצרן לפני שהשתמשתם במכשיר ואם הוא מחייב ריסוס ממרחק מסוים, שימוש במטלית מבד ספציפי, משקפי מגן וכפפות על מנת למנוע מגע עם העור.
שטיפת הרצפה אף היא חשובה וזה הזמן להשתמש במכונות שטיפה עוצמתיות יותר מהרגיל כמו גרניק, שטיפה בלחץ מים גבוה שבכוחו לפרק לכלוך קשה לרבות עובש וטחב והכל עם מים וללא שימוש בכימיקלים מזיקים.

שואבים ומנקים שטיחים מבלי לגרום נזק
אם במשרד יש שטיחים חשוב מאוד לשאוב את השטיחים באופן יסודי ככל שניתן ולהיפטר כך מזיהומים ואלרגנים שונים. אם לא מדובר בשטיח מקיר לקיר, כדאי להשתמש גם בשמפו מיוחד לפי סוג השטיח ולהשתמש במברשת שטיחים עדינה או רכה עם סיבים ארוכים, כאשר הניקוי יהיה בתנועה ישרה, תמיד על פי כיוון השטיח מבלי לפספס גם את המסגרת הדקורטיבית. יש להימנע משימוש בכימיקלים קשים או חומצות או שפשוף אגרסיבי וכמות גדולה של מים, כיוון שהנוזלים עשויים להיספג פנימה ולגרום נזק בלתי הפיך לשטיח. זו הסיבה שגם חובה לייבש את השטיח היטב בין עם מגב או להפוך אותו לצד השני ולאוורר היטב – רצוי לא מול אור ישיר של השמש שעשוי לגרום לדהיית השטיח.

הפסח הזה מגיעים לכל פינה
ניקוי פני השטח הוא יעיל ליצירת משרד נקי ומרענן יותר, אבל פסח מהווה הזדמנות מצוינת להעמיק גם לפנים הארונות והמגירות הן במטבח והן ברחבי עמדות העבודה במשרד. חשוב להוציא כל מה שניתן החוצה, במיוחד חומרים רגישים כמו ניירת שעשויה להירטב ולדאוג לייבוש מקסימלי בסיום המשימה. במטבח עצמו אפשר לשקול חומר חיטוי בהקצפה שלמעשה יוצר קצף שכך מגיע למקומות שקשה להגיע אליהם כמו פינות נסתרות או רובה בין אריחי הרצפה ובכל מקרה, להשתמש במטליות מיוחדות גם לניקוי מסילות המגירה. נסו להסיר אבק ולנקות גם גופי תאורה, דלתות ומשקופים, משטחים שונים והכל ביום ניקוי מרוכז לפני החג.

כמובן שאפשר לפנות לחברות ניקיון משרדים מומלצות בעלות הידע והניסיון במשימת ניקוי מקצועית לחברות ומשרדים ולקצר תהליכים – להכין את המשרד בדרך מהירה ויעילה לקראת הפסח.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות