מכונת שרינק לאריזת משטחים – כל מה שצריך לדעת

תחום האריזה רחב ומגוון, יש בו שחקנים רבים ושלל פתרונות טכנולוגיית ומכונות אריזה ליישומים ולשימושים שונים. במציאות של היום, הרגלי הקנייה של הצרכנים השתנו, ויש דרישה לאריזה מקצועית ואיכותית של כל המוצרים, ובעיקר מוצרי אלקטרוניקה, מזון, תרופות, קוסמטיקה, תוצרת חקלאית ועוד. בין פתרונות האריזה הפופולריים ניתן למצוא מכונות אריזה ייעודיות למשטחים בגדלים שונים, אלו מכונות שרינק לאריזת משטחים הפועלת בהספק גבוה, ביניהן מכונות אוטומטיות לחלוטין ומכונות משולבות המחייבות מפעיל בשר ודם.

מה זו מכונת שרינק לאריזה?

הצרכנים כיום מעוניינים לרכוש רק מוצרים ארוזים ללא מגע יד אדם, כדי ליהנות מאסתטיקה גבוהה, משמירה על היגיינה ומנראות מרשימה. אם מוצר מסוים לא ארוז טוב, רוב הצרכנים כיום יעדיפו להימנע ממנו ויבחרו במוצר חלופי. לכן, אחת ממכונות האריזה המומלצות והמתקדמות ביותר היא מכונת אריזה בטכנולוגיית שרינק, המכונה עוטפת את המוצר בצורה היקפית ומלאה, לרוב באמצעות חומרי אריזה כמו יריעות פוליאוליפן POF, או באמצעות יריעות שרינק פוליאתילן המיועדות לעיטוף מוצרים וכיווץ בחום.

כדאי לדעת כי מכונות אריזה בשרינק מתאימות למגוון יישומים וניתן להתאים אותן כפתרון מתקדם ומיוחד לצורכי הלקוח וסוג האריזה הנדרש. מכונות שרינק נמצאות בשימוש נרחב בכל ענפי התעשייה, לרבות מפעלי מזון, יצרני מים, חברות לייצור ולשיווק כלים סניטריים וחומרי בנייה וגמר, מפעלים לייצור מוצרי אלקטרוניקה ומכשירי חשמל לבית וכדומה.

כיצד מכונת שרינק פועלת?

את מכונת האריזה בטכנולוגיית שרינק מתקינים בדרך כלל בסוף קו הייצור, המוצרים או המשטחים שיש לארוז מגיעים למכשיר באמצעות מסוע אוטומטי. ניתן להזין את המשטחים או המוצרים שיש לארוז גם באופן ידני, בהתאם לדגם המכונה ולהספק העבודה המבוקש. יחד עם זאת, כאשר מחפשים מכונת שרינק לתעשייה, מומלץ לבחור מכונה אוטומטית מתוצרת מותג מוכר ומוביל, חשוב לוודא כי המכונה מיועדת להספק גבוה, בהתאם לצורכי הלקוח, וכדאי לבחור דגם מתקדם שיתאים גם לצורכי האריזה העתידיים במפעל.

המוצרים או המשטחים מגיעים במסוע לפי המכונה, הם נכנסים לתוך שרוול או לשקית נפוחה, יריעת האריזה עשויה מחומר פלסטי עמיד וחזק המתכווץ בחום. בתוך המכונה האריזה העטופה ביריעת הפלסטיק נכנסת למעין מנהרת חום, כך היריעה מתכווצת ועוטפת את הפריט מכל הכיוונים ובהתאמה מושלמת לצורתו של המוצר.

יש חומרי אריזה מיוחדים לתעשיית המזון, למשל יריעות פוליאוליפין הנחשבות למתאימות ולבטוחות למגע עם מוצרי מזון. את חומרי האריזה כדאי לרכוש מהמשווק ממנו רוכשים את המכונה, לאחר ייעוץ והתאמת חומרי האריזה למאפייני המוצרים שיש לארוז.

מהם היתרונות של מכונות אריזה בטכנולוגיית שרינק?

מכונות אריזה בטכנולוגיית שרינק נחשבות לאמינות במיוחד, כל עוד רוכשים דגם מחברה מוכרת ואמינה. ישנם דגמים המיועדים לאריזת משטחים מכל הסוגים ובכל גודל, אלו מכונות תעשייתיות גדולות ויעילות המיועדות לעבודה בהספק גבוה במיוחד, ללא צורך במפעיל ידני. דגמים מתקדמים של מכונות שרינק כוללים אפשרות הדפסה על האריזה לצורך סימון, מיתוג וכדומה, ובהתאמה לתקנים המחייבים בתעשייה.

האריזה אסתטית, בגוון שקוף המבטיח נראות גבוהה, ועלויות האריזה נמוכות ואינן מייקרות את המוצרים. האריזה העמידה מספקת הגנה על המוצרים המונחים על המשטח במהלך ההובלה והשינוע, זו גם הגנה יעילה בפני אבק, לכלוך, גשם ולחות.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות