לראשונה בישראל: ביוזמת ראש העיר, רפי סער, עיריית כפר סבא משיקה את "מפת הזיכרונות" של שורדי שואה

לראשונה בישראל וביוזמת ראש העיר, רפי סער, עיריית כפר סבא השיקה את מפת הזיכרונות. מדובר על מפה שמאגדת את כל הסלונים המתקיימים בעיר ביום הזיכרון לשואה ולגבורה במסגרת פרויקט "זיכרון בסלון" ואת פרטיהם המלאים. יש לציין כי הסלונים שיתקיימו בעיר ישודרו בווידאו באמצעות מפת הזיכרונות וכן יועברו בשידור LIVE בעמוד הפייסבוק העירוני.

המפה, שתפורסם באתר העירייה, מפרטת את כל הסלונים שיתקיימו בכפר סבא החל מיום שני ה- 29.4 ועד יום רביעי ה- 1.5 במגוון רחב של מיקומים, הן במוסדות העירוניים והן בבתי המשפחות. יש לציין כי כלל הסלונים פתוחים לקהל הרחב. הסלון הראשון שיתקיים ביום שני ה- 29.4 יחל בשעה 18:00 במרכז הנוער העירוני ברחוב דוד אלעזר 3. בנוסף, בשעה 19:00 יחל סלון נוסף בבית חב"ד גאולים ברחוב בורוכוב 68.

'זיכרון  בסלון'  הינו יוזמה חברתית ארצית שנולדה מתוך הבנה שזיקתנו ליום הזיכרון לשואה והגבורה הולכת ונחלשת- בין אם בטקסים ממלכתיים או צפייה מסורתית בטלוויזיה. על כן, עלינו לפעול, ליזום ולהגביר את המודעות והקרבה. המפגשים בסלון הביתי יוצרים תחושה אינטימית ומעודדים את הצעירים לשאול שאלות, להתעניין, לקשור את נקודת מבטם האישית עם סיפוריהם של השורדים.

ראש העיר, רפי סער: "ערבי 'זיכרון בסלון' כוללים שיח משמעותי, מרגש ועוצמתי בו נחשפים דורות של צעירים לסיפוריהם של שורדי השואה. לאור העובדה שככל שחולפות השנים אנו מאבדים יותר ויותר שורדים, יזמתי את מפת הזיכרונות שנועדה יותר מכל לשמר את זיכרון השואה ולהנחילו לדורות הבאים. השנה לראשונה גם נפרסם את המפגשים בווידאו באמצעות דף הפייסבוק העירוני ובמפת הזיכרונות. בשנים הבאות אנו נפעל בנחישות להעצמת הפרויקט והגדלתו בעיר".

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2019.
ב"מפת הזכרונות" של כפר – סבא תוכלו לצפות אונליין בעדותם המצמררת של שורדי שואה במסגרת מיזם זיכרון בסלון המתקיים ברחבי העיר בימים אלו.
לצפייה >>>bit.ly/2VJ9zbK

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות