15 שנה לזכרו של רועי אביסף ז"ל

מאת: אירית מרק

רועי אביסף
רועי אביסף, ז"ל, בן 27 במותו, בן רחל וראובן, מנהל מחלקת ניקיון העיר, פינוי אשפה ומיחזור.
נולד בי' בטבת תשל"ז, 31/12/1976, נהרג בפעולת איבה, ב- 7/10/2004 במצרים – סיני, ראס א-שטן
 
רועי, בן רחל וראובן, נולד בישראל (31.12.1976), ילד שני להוריו, אח לבשמת ולעמרי.רועי נולד וגדל בכפר סבא. החל את לימודיו בבית ספר יסודי בעיר, המשיך שנתיים בירושלים, לשם עברה המשפחה, ושב לבית ספר "השרון" בכפר סבא. אחר כך למד שנתיים בסינגפור, לשם נסעה המשפחה בשליחות משרד הביטחון, וסיים את לימודיו התיכוניים ב"כצנלסון" בכפר סבא, עם בגרות מורחבת בספרות ובביולוגיה.רועי היה תלמיד בולט, נעים הליכות וחייכן. בן למשפחה שורשית וערכית היה, ובורך בחוש צדק מפותח ובמודעות חברתית יוצאת דופן. מגיל צעיר התנדב לעסוק בהדרכת נוער שוליים. כאביו, שהיה יו"ר מחלקת הנוער של הפועל כפר סבא, אהב מאוד כדורגל. רועי שיחק בקבוצת הנוער של הפועל כפר סבא ובהמשך אף היה מאמן כדורגל של קבוצות ילדים.

אהב לטייל ויצא לטייל בעולם

לאחר לימודיו התגייס רועי לצה"ל, לקורס חובלים. אחרי כמה חודשים עבר לסיירת הנח"ל ורוב שירותו עבר עליו בלבנון, כחייל ובהמשך כקצין. השתתף בהרבה מאוד פעולות ומארבים, וסיים את שירותו הצבאי כסגן מפקד פלוגה, בדרגת סגן, בגדוד גרניט של חטיבת הנח"ל.

רועי אהב מאוד לטייל, ועם תום שירותו הצבאי יצא לנדוד בעולם: כתשעה חודשים טייל בדרום אמריקה, ואחר כך בילה כארבעה חודשים באתיופיה, בקניה ובאוגנדה. בשובו מאפריקה החליט ללמוד, לא לפני שיצא לשליחות בהונגריה מטעם הג'וינט. מהשליחות הזו, בה הדריך נוער יהודי מתבולל מכל רחבי אירופה במשך חודשיים, חזר לארץ עם מלווינה, חברתו מאז.

עם שובו מהונגריה החל רועי בלימודי משפטים ומינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה. במקביל ללימודיו עסק בהדרכת נוער עולה בפנימיית "אונים" בכפר סבא, וכן בהדרכת נוער שוליים במסגרת פרויקט "אלון" לקידום נוער. הוא נרצח על סף סיום לימודיו, לאחר שכבר החל סטאז' במשרד עורכי דין.

גם בתקופת לימודיו הירבה רועי לטייל בארץ ובחו"ל, ומדי פעם נסע לנופש בסיני.

היית הישראלי היפה

ביום חמישי מוצאי שמחת תורה, (07.10.2004), סמוך לשעה 22:00, פוצץ מחבל-מתאבד מכונית תופת במלון המצרי "הילטון טאבה" בצפון סיני. בפיגוע נרצחו 31 אנשים, בהם תשעה ישראלים.

באותו זמן פוצץ מחבל מכונית תופת בראס א-שטן שבמזרח סיני, כ-50 קילומטרים מדרום לגבול ישראל. שלושה נופשים ישראלים נרצחו במקום, בהם רועי. חברתו מלווינה, שלא נפגעה, היא שהודיעה למשפחה על האסון.

רועי היה בן 27 במותו. הותיר הורים, אחות ואח. הובא למנוחות בבית העלמין בכפר סבא. על קברו נכתב: "אוהב אדם וטבע", מה שכה אפיין את דמותו.

"היית הישראלי היפה", ספד לרועי אביו, ראובן אביסף, עובד בכיר בעיריית כפר סבא, "תמיד מוביל, תמיד חבר אמיתי. אהבת אנשים, עזרת לחלשים, התנדבת, לכולם דאגת, רק לא לעצמך…אנחנו משפחה חזקה, בן אהוב ויקר, ונשתדל לא לאכזב אותך. אנחנו מבטיחים לך לא להישבר, ילד מלאך שלנו".

בפנימיית הנוער "עלומים" בכפר סבא, בה היה רועי מדריך, הוחלט להנציח את זכרו ע"י קיום טיול שנתי. תכנון הטיול וההדרכה לקראתו יתמקדו בקווים המשיקים לדמותו ולאישיותו של רועי.

משפחת אביסף ובית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה, שם למד רועי, הקימו קרן מלגות לסטודנטים מצטיינים בתחום התרומה לחברה ולקהילה, פעילות שאפיינה וייחדה את רועי. המלגות תחולקנה מדי שנה, סמוך ליום ההולדת של רועי, לפי החלטת ועדה משותפת לכל מקימי הקרן.

יהי זכרו ברוך

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות