מח"ט הנח"ל במפגש מרגש עם ברוריה שטרסלר, ניצולת שואה מכפר סבא "כששאלתי אותה מה גרם להם להיות כל כך נחושים לעלות לארץ היא סיפרה שהיה זה החלום"

מידי שנה לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה נערך פרויקט "פרח לניצול", במסגרתו קצינים בכירים בצה"ל נפגשים עם ניצולי שואה, מדברים איתם, מקשיבים לסיפוריהם ונותנים להם פרח.

השבוע, מפקד חטיבת הנח"ל, אל"ם דן גולדפוס, נפגש עם ברוריה שטרסלר, ניצולת שואה מרומניה, שעלתה לארץ בשנת 1948, יום לפני קום המדינה, בבית האבות בכפר סבא בו היא מתגוררת.

מדבריו של מח"ט נח"ל, אל"ם דן גולדפוס: "נושא השואה מהותי בהיסטוריה המודרנית של עם ישראל. הפרויקט חשוב, מפני שהענקת כבוד לאלה שעברו את השואה מאוד חשובה. זה עניין ערכי ומשמעותי בזיכרון העבר. יום הזיכרון לשואה ולגבורה קרוב לליבי. המשפחה מצד אבי ומצד אמי היו בשואה והרבה מהם נספו בשואה וחלקם היו בסיפורים מפורסמים. לפני שלוש שנים הייתי מפקד צוות בקורס מ״פים בפולין. בתור הורה, הד פנימי ליווה אותי לכל אורך המסע. זו השנה השלישית שבה אני לוקח חלק בפרויקט. השנה נפגשתי עם ברוריה שטרסלר, ניצולת שואה מרומניה, שעלתה לארץ יום לפני קום המדינה. את האונייה איתה עלתה לארץ שלחו תחילה לקפריסין, וכששאלתי אותה מה גרם להם להיות כל כך נחושים לעלות לארץ היא סיפרה שהיה זה החלום. לפני שנתיים נפגשתי איתה ועם בעלה מרדכי שטרסלר ז״ל. יותר מאשר פרח לניצול זה בשבילנו. ההיסטוריה מתרחקת מאיתנו ואנחנו יודעים ומרגישים פחות ופחות. אחד הדברים החשובים והמורכבים ביותר הוא לדעת, ללמוד, להכיר ולשמוע ממקור ראשון, כי לאט לאט אין ממי לשמוע ולראות". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות