מה עושים כשהשמחה כפולה? שמחים! צילומי גיל שנה לתאומים

צילום תאומים, זה כיף גדול, אך גם אתגר לא פשוט. אני מצלמת תינוקות כבר יותר משלוש עשרה שנה. כשאני מצלמת תינוק או תינוקת, המצרך הכי חשוב מבחינתי הוא סבלנות.
גישה חיובית תמיד עוזרת… משום שאף פעם אין באפשרותי לצפות איך יהיה מצב הרוח של התינוק באותו רגע, ומוטב לא לצפות מהבייבי להתנהגות מסוימת. בבית, בסביבה המוכרת לו התינוק מגיב ומתנהג באופן מסוים, שגם הוא דינמי ומשתנה. מן הסתם, בסביבה שונה ולא מוכרת, התינוק לא בהכרח יגיב ויתנהג באופן זהה או דומה לזה שאתם מכירים. לכן אני דואגת לסביבה חמימה, ידידותית ונעימה לתינוק. כבר בשיחה הטלפונית אני שואלת את ההורים ומבקשת מהם אם יש צעצוע מסוים או חפץ שהתינוק קשור אליו שיביאו אותו עימם לצילומים. במהלך הצילום אני שרה להם, או ליתר דיוק מזייפת, עושה קולות ופרצופים, מבקשת מהורים להשתטות ולהרגיש בנוח להפעיל את כל הסודות המקצועיים שיש להם, ויותר מהכול פשוט מאפשרת לתינוק את הזמן שלו, להתרגל, להתחבר… ולזרום כפי שמתאים לו ולאנרגיה שלו.

התאמת הצילום לשלב ההתפתחות של התאומים
לכל תינוק יש את קצב ההתפתחות שלו. יש תינוקות שמרימים ראש היטב כבר בגיל שלושה חודשים, ויש כאלו שמומלץ לחכות לגיל חמישה חודשים ויותר על מנת שיהיו יותר יציבים. יש כאלו בגיל שנה כבר הולכים, יש כאלו שעומדים כשהם נעזרים בתמיכה, ויש כאלו שרק יושבים או זוחלים. אני מתאימה את ההעמדות בצילום לשלב ההתפתחות של התינוק. הרבה פעמים אצל תאומים שנולדו לפני הזמן הגיל הכרונולוגי של התינוק שונה מהגיל המתוקן, שבו אמור היה התינוק להיוולד, וקצב ההתפתחות תואם לגיל המתוקן. לכל תינוק יש העדפות משלו. משהו אחר מצחיק אותו, או מרגיע אותו. הסוד הגלוי הוא, שכאשר אמא ואבא רגועים וזורמים, תמיד הכול יותר קל וזורם. ב – צילום תאומים השמחה כפולה, וכך גם האתגר כפול. מעבר לצילום של כל תאום בנפרד, חשוב לי לצלם את שניהם ביחד, ולהראות את האינטראקציה הייחודית ביניהם.

צילום – צלמת עם כנפיים


לאורך השנים צילמתי הרבה מאוד תאומים, ותמיד למרות הדמיון הפיזי, השוני באופי ובהעדפות שלהם ניכר ובולט. הרבה פעמים אחד מן התאומים בעל אופי יותר רגוע ונינוח, והתאום השני תזזיתי יותר ושובב. תאום אחד יותר בוחן ורציני, והשני חייכן יותר. הם משלימים אחד את השני. חשוב לי לאפשר לכל תינוק להרגיש בנוח ולבוא לידי ביטוי.

אביזרים לצילומי תאומים
הסטודיו שלי מאובזר בשפע של אביזרים ייחודיים ותלבושות משגעות. עם השנים הרבות שבהן אני מצלמת האוסף גדל וגדל, מבחינתי זו התמכרות לעיצוב ולסטיילינג. הסגנון האהוב עליי הוא וינטג'. כשאני מצלמת תאומים, בין אם מדובר בשתי בנות, שני בנים או תאומיקס, אני אוהבת לתת לכל תינוק ביטוי שונה ולהתאים את התלבושת והאביזר לאופי הייחודי שלו. לרוב לא תראו אצלי תלבושות זהות.
אגלה לכם סוד מקצועי, הלבוש השונה גם עוזר לי להבדיל בין התאומים במידה והם זהים או דומים מאוד, כך שאדע את מי כבר צילמתי וכמה תמונות עשיתי לכל אחד מהם. כמעט כל התינוקות אוהבים לשבת בתוך דברים, ולכן אני מחזיקה בסטודיו המון סוגים של קערות, דליים, סלסלות גדולות, אמבטיה מיוחדת. מאחר ובטיחות ונוחות הם מעל הכול, אני תמיד דואגת לרפד את המשטח שיהיה רך ונח. ותמיד אחד ההורים במרחק נגיעה מהתינוק, שומר על הבייבי.

צילום – צלמת עם כנפיים


הזמן חולף לו כל כך מהר, והתאומים הקטנטנים שלכם גדלים ומשתנים לפני שאתם מספיקים למצמץ הם כבר גדלים להיות פעוטות, וילדים. צילומים מקסימים שיתעדו אותם באופן בשלבי ההתפתחות השונים שלהם, יזכירו לכם רגעים חשובים ששווה להנציח. רגעים שתמיד מעלים חיוך ומרחיבים את הלב.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות