כך תבחרו נכון אורטודנט מומחה ליישור שיניים

הנתונים מוכיחים כי כל ילד שלישי בישראל זקוק לטיפולי יישור שיניים, זהו טיפול מורכב ויחסית ממושך שמחירו גבוה. בישראל יש כ-200 מומחים ליישור שיניים בשיטות שונות כמו אינויזליין, אינקוגניטו, סמכים שקופים או מתכתיים, סמכים מחרסינה ועוד. כדי לבחור רופא מומחה ליישור שיניים חשוב להתמקד רק במומחים בעלי מיומנויות קליניות גבוהות המתאימים את שיטת הטיפול בהתאם לבעיה אך גם בהתאמה למצבו הנפשי של הילד.

כיום, יש טכנולוגיות חדשות ומתקדמות ליישור שיניים, לכן אין צורך להמתין לגיל 14 או יותר כדי להתחיל את הטיפול. למעשה, אפשר להתחיל טיפולים ליישור שיניים כבר בגיל 10, כך אפשר למנוע סבל רב מהילד, למשל בידוד חברתי ודימוי עצמי נמוך בגלל שיניים עקומות ובולטות. יחד עם זאת, זהו תחום יחסית פרוץ ויש לא מעט רופאים המציגים עצמם כמומחים ליישור שיניים, למרות שאין להם הסמכה בנושא או תעודה ממשלתית המעידה כי הם מומחים. לכן, הכלל הראשון שחייב להנחות אתכם בבחירת אורטודנט הוא לבדוק האם הוא למד את התחום במוסד מוכר והאם יש לו תעודה ממשלתית, כדאי גם לבדוק האם שמו של הרופא מופיע ברשימת המומחים המוצגת לציבור הרחב באתר האינטרנט של האגודה האורתודנטית במשרד הבריאות.

טיפים לבחירת רופא מומחה ליישור שיניים

כאמור, כדי לבחור אורתודנט מומחה ליישור שיניים חשוב לבדוק היכן הרופא למד, האם עבר הכשרה מקצועית וממושכת בתחום יישור שיניים, והאם הוא מופיע ברשימת המומחים של אגודת האורתודנטים. בנוסף, חשוב לבדוק מהן שיטות הטיפול בהן מתמחה הרופא, והאם הקליניקה שלו ערוכה ומצוידת לטיפולי אסתטיקה ויישור שיניים.

כיום, לא רק ילדים ובני נוער פונים לטיפולי יישור שיניים, גם מבוגרים רבים מעוניינים לזכות בחיוך יפה ואסתטי, ורופאי השיניים יכולים להציע להם טיפולים מתקדמים וייחודיים ליישור שיניים ולשיקום הפה. כך לדוגמה, במקרים רבים מטופל מבוגר יעדיף טיפולי יישור שיניים בשיטות חדשניות שלא ניתן לראות, למשל שיטת אינויזליין המבוססת על קשתיות שקופות שכמעט ובלתי אפשרי לראותן.

בנוסף, חשוב לקרוא חוות דעת ולבקש המלצות על מספר מומחים ליישור שיניים. אפשר לקבל המלצות מאנשים מהסביבה הקרובה, למשל שכנים שילדיהם עברו או עוברים טיפולים ליישור שיניים, קולגות בעבודה, קרובי משפחה וכדומה. כדאי גם לקרוא באינטרנט המלצות על המומחה, ואין לוותר על שיחה עם לפחות 2 ממליצים שהרופא סיפק לכם.

לאחר סינון ראשוני בין מומחים ליישור שיניים, כדאי להתמקד במרפאות קרובות יחסית לבית, במיוחד אם הילד עומד להגיע למרפאה לבד באמצעות תחבורה ציבורית. כדאי לבקר במרפאה כדי להתרשם מאיכות הציוד, מרמת השירות למטופלים, מהניקיון והתחזוקה במקום וכמובן ממקצועיות הצוות.

לבסוף, כדאי להתייעץ עם הרופא המומחה לגבי שיטת הטיפול, הרופא יאבחן במקצועית את הבעיה בפיו של הילד, ויציע את הטיפול הנכון והמתאים ביותר, גם בהתאמה למצבו הנפשי של הילד ולמגבלות התקציב של הוריו.

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות