טיפים לארגון יום גיבוש מעניין לעובדים

רובנו נמצאים במקום העבודה שלנו לא מעט שעות כל יום. בהתאם, האנשים שעובדים איתנו הם דמויות משמעותיות בחיינו. אפשר לשמוח בכך ואפשר להתקומם, אבל זוהי עובדה, וכדאי כמובן שהיחסים בין כל בני אדם שהתקבצו בחברה כזו או אחרת יהיו טובים. הדרך לאינטראקציות מוצלחות בין העובדים עוברת ביום גיבוש, ורצוי מעניין, ועוד תרומה חשובה לתפקוד העסק או הארגון מושגת בזכות הכרת התודה אחרי יום כיפי במיוחד.

בעמוד זה תמצאו מספר המלצות שיעזרו לכם לארגן יום גיבוש שיהיה גם מעניין וגם מלהיב.

תחרויות כיפיות שמייצרות שיתוף פעולה

אמנם העובדים משתפים פעולה, או לפחות אמורים לעשות זאת, באופן קבוע – אבל כשהם נדרשים לעבוד כצוות במסגרת אחרת לגמרי התוצאה תהיה גיבוש אמיתי והבנה שבסופו של דבר הם פועלים למען מטרות משותפות.

כדאי ליצור סיטואציה שבה שיתוף הפעולה מתבצע באווירה מהנה במיוחד, כך שהתחרותיות לא מובילה לקונפליקטים. דוגמה טובה לכך היא יום גיבוש בסגנון המירוץ למיליון: כשמחלקים את העובדים לקבוצות ומציבים בפניהן שלל משימות ואתגרים, מצד אחד כאלה שמחייבים מחשבה ויצירתיות וגם מאמץ מסוים ומצד שני יוצרים המון רגעי צחוק ושחרור, התוצאה תהיה חיבור מעולה שיישאר גם אחרי שתחזרו למשרד.

פעילות מהסוג הזה יכולה להתקיים גם בחיק הטבע וגם במרחב אורבני יותר. לוקיישנים מומלצים הם יער נתניה, שביל הראשונים בכפר סבא, מקורות הירקון, נחל אלכסנדר ועוד. בכל מקרה כדאי כמובן לשלב גם ארוחה מושקעת.

ללמד את העובדים באופן חוויתי

עוד אופציה שכדאי לקחת בחשבון כשמארגנים יום גיבוש לעובדים היא העשרה בידע באופן חווייתי – למשל ללמוד איך לאפות לחם (וכמובן לטעום אותו שלא לומר לזלול אותו…) עם שף מקצועי, סיורי יקבים שבהם אפשר לראות איך מכינים יין וגם לשתות קצת מהמשקה שלא סתם נאמר עליו שהוא משמח לבב אנוש, סדנת נגרות שבה כל עובד לומד על המלאכה המתגמלת וגם בונה בעצמו רהיט, והאפשרויות כמובן עוד רבות ומגוונות.

אזור השרון הוא כמובן מקום מושלם כשהקונספט שנבחר הוא סיורי יקבים. בין השאר תוכלו לבחור בין יקב אלכסנדר, יקב הרואה, יקב ויתקין, יקב מרכוס, יקב שגיא ועוד.

טיול בשטח

עוד אופציה שמבטיחה גם עניין וגם פאן ביום הגיבוש היא טיול בשטח. הטיול יכול להיות רגלי, עם ג'יפים או על גבי טרקטורונים, ולכלול גם הסברים לגבי הנופים שעוברים בהם. בכל רחבי השרון תמצאו שלל מסלולים מעולים גם מבחינת המראות שהם מספקים וגם מבחינת העניין שבהם.

בין האפשרויות המומלצות: הגן הלאומי חוף השרון, נחל סלעית שליד כפר סבא, פארק הרצליה (דוגמה מעולה לפארק עירוני מושקע שמביא את הטבע ממש אל ליד הבית), הגן הלאומי אפולוניה, נחל התנינים ועוד.

כדי להפוך את הטיול לעוד יותר מעניין ניתן לשלב בו אטרקציות נוספות – למשל סיורי יקבים בעמק חפר, או קארטינג בבית ברל.

פעילות התנדבותית

חיבור לקהילה הוא ערך חשוב מאוד, גם לאנשים פרטיים וגם לחברות וארגונים. יום גיבוש שבמרכזו פעילות שמתרכזת באנשים אחרים ולאו דווקא בעובדים יכול להפוך לחוויה מעצימה מאוד ומקרבת מאוד בין כולם. האפשרויות רבות ומגוונות וישנן עמותות שמשדכות בין מי שישמח מאוד לקבל עזרה ובעיקר תשומת לב – קשישים, ילדים במצוקה, אוכלוסייה נזקקת, בעלי חיים – לבין מקומות עבודה שמבינים עד כמה הם יכולים להיתרם על בסיס תרומה לאחרים.

חשוב מאוד שביום מהסוג הזה ייקחו חלק כל העובדים, כולל המנהלים בכל הדרגים – דוגמה אישית ושיתוף פעולה אמיתי בין כולם הם חלק בלתי נפרד מהנתינה וגם מהגיבוש המבוקש.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות