“מהלב” – חנות יד שנייה בכפר סבא, שכל הכנסותיה מועברות לצדקה, בה תוכלו למצוא פריטים מיוחדים ונדירים ביופיים, עם ערך מוסף ענק – תרומה אמיתית לקהילה

שיתוף ב facebook
שתפו

בלב כפר סבא נמצאת חנות עם לב ענק. מה שהתחיל כפרויקט התנדבותי לסיוע למשפחות מעוטות יכולת, הלך והתרחב עם הזמן לעסק שכולו נתינה, עזרה, תרומות ובעיקר רגש, לב רחב של אזרחים וים של דמעות אושר מהנתרמים.

גילוי נאות – אני נוהגת לבקר לעיתים תכופות במקום ויוצאת משם עם שלל פריטים מדהימים ומיוחדים. כשאני שומעת מה המחיר, אני מרגישה נבוכה מהסכום הפעוט, שאינו עומד בשום קנה מידה לפריט שקסם לי. כל ההכנסות בחנות מנותבות כמובן לצדקה, לסיוע לחיילים ודלי אמצעים.

מאת: איריס ברעם

איך הכל התחיל?

את החנות והמיזם “מהלב” פתחה אירית מרק, אישה מיוחדת עם לב רחב במיוחד. אל עולם ההתנדבות והסיוע לנזקקים נחשפה מרק כאשר שימשה כיו”ר ויצ”ו בכפר סבא. עם השנים הפכה מרק לפעילה חברתית מוערכת וכתובת לכל מי שזקוק לעזרה. בתחילה סייעה לכולם מסלון ביתה. כשהבית היה גדוש בשלל פריטים וכיסה כל מטר פנוי על הרצפה, הבינה מרק שיש להוציא את המיזם לאור, תרתי משמע.

מרק פתחה חנות ברחוב תל חי 40 בכפר סבא ועד מהרה הפכה החנות למוקד עליה לרגל, למשפחות שביקשו לתרום, לילדים שנפרדו מעיזבון הוריהם, לבעלי עסקים שהחליפו תצוגה או נותרו עם מלאי שניתן לתרום ועוד

מרק מקבלת באהבה את הפריטים המובאים לחנות ומוכרת אותם במחירים מינוריים. אל תתפלאו אם תמצאו שם כלי נוי חדשים באריזתם המקורית ב20 שקלים או בגד מעוצב בסכום דומה. השמועה על ה’אוצרות’ בחנות והידיעה הברורה כי כל ההכנסות הן קודש לעזרה לנזקקים, עשתה לה כנפיים ומרק, עם צוות מתנדבים, פועלים מידי יום לשמח ולעזור לאלפי אזרחים, משפחות מעוטות יכולת וחיילים.

בנוסף לחנות מתפעלים מרק וצוות המתנדבים גם מחסן לריהוט ומוצרי חשמל, כך שגם פריטים אלו מועברים לדלי אמצעים במחיר סמלי עבור ההובלה בלבד. מי שלא ראה את פעילותם של מתנדבי מרכז החסד “מהלב”, לא ראה את האהבה והנתינה המאפיינים את המקום ובעיקר פעילותם המבורכת מסביב לשעון לטובת אלו שידם אינה משגת. דבר המיזם המיוחד והחנות עצמה משכו את תשומת ליבם של רבים שהגיעו להתרשם מהמקום בהם גם חברי מועצת העיר ואף חברי כנסת.

אילו פריטים תורמים אזרחי המדינה?

“מהלב” גדושה במגוון עצום של פריטים. החל מבגדים של מיטב המותגים, כלי בית ונוי, הנעלה, משחקים וצעצועים, תכשיטים, תקליטים, דיסקים, ספרים לילדים ומבוגרים, רבי מכר הנמכרים בעשרה שקלים, שמלות כלה, חליפות חתן, בגדי ערב, תמונות, מפות וילונות, ועוד המוני פריטים יפהפיים המגיעים מתרומות של אנשים טובים. כל פריט כאמור נמכר בסכום נמוך בהרבה מערכו האמיתי של הפריט.

אירית מרק, מודה מידי יום לכל התורמים שבזכותם המיזם מצליח לממש את ייעודו, “אין מילים בפי להודות לכל האנשים הנפלאים והנהדרים המגיעים ותורמים לנו כלי נוי יפהפיים, גם חדשים בקופסה. אם זה כלי בית, כלי מטבח, מוצרי חשמל, שידות, שרפרפים, עגלות לתינוקות, ספרי קריאה איכותיים, תכשיטים יפים, אפילו מכשירי סלולאר, ועוד פריטים באיכות מעולה כחדש המשמחים כל כך הרבה משפחות.

“אנשים טובים רבים מגיעים אלינו מכל הארץ ומביאים כל טוב, ואני מברכת כל אחד ואחת וכל מי שלוקח חלק בנתינה הנפלאה הזו המעשירה את ביתם של רבים. במיוחד מתרחב הלב לראות את נפלאות מעשיהם של התושבים התורמים ריהוט במצב מעולה. תודה לקדוש ברוך הוא על ששולח אלינו כה הרבה מלאכים לסיוע.

“מבחינתי זו הגשמת חלום ואני רוצה בהזדמנות זו להודות לכל המברכים, התורמים, והמתגייסים לסייע לנו במיזם החברתי החשוב הזה. תודה לכל שותפיי לדרך ובמיוחד למתנדבים הנפלאים, המלאכים הסובבים אותי ומגיעים מדי יום ביומו לסייע לי במרכז מהלב. קיבלנו מאות ואלפי ברכות על המיזם, מה שמוכיח עד כמה הצורך בכך היה חשוב. המודעות גדולה והרצון לעזור חובק אזרחים רבים מכל הארץ, מעורבים ואכפתיים. אם נעשה כולנו השתדלות נוכל לסייע להרבה מאוד משפחות”.

גם ריהוט ומוצרי חשמל

ממרכז החסד “מהלב”, מתנהל מערך סיוע ענק למשפחות מתקשות הזקוקות לריהוט חינם, כולל מקררים, סלונים, חדרי שינה, פינות אוכל ועוד. מרק: “אני שמחה לבשר כי לאחרונה התחלנו לאחסן את הריהוט במחסן גדול שקיבלנו. הריהוט ניתן חינם לכל נזקק – אנו מבקשים סכום סמלי בלבד עבור החזר הובלה מהדירה למחסן. יש רהיטים נהדרים שקיבלנו שעוזרים לכל משפחה בקשיים, חיילים או בודדים. הצלחנו עד היום לסייע למאות בודדים בפריטי ריהוט ומוצרי חשמל.

“אנו מבקשים שהתרומות יהיה איכותיות – מוצרי חשמל תקינים, משום שלנזקק אין אמצעים לתקן ואין לנו כעת תקציב גם לבעלי מקצוע לתיקונים. לכן, חשוב לנו להעביר רק ריהוט תקין לחלוטין המכבד את המקבל. כל מי שזקוק לעזרה מוזמן לפנות אלי ולקבל סיוע. ניתן להגיע למחסן בתיאום מראש. אני רואה במיזם מצווה גדולה והנאה עצומה. יש לנו סיפוק אדיר מכל מכתב או מסרון תודה שאנו מקבלים מאלו שסייענו להם. זה מדרבן ומתגבר את הרצון לעזור כאשר רואים כמה אנשים זקוקים לסיוע”.

החיילים מבקשים עזרה

“כמעט מידי יום פונים אלי חיילים וחיילות עם בקשות. אם זה ביגוד, או ריהוט, או משחקים לבסיס. אני משתדלת לעזור בכל. תרמנו להם אפילו מכשירי כושר וטלוויזיות שקיבלנו”, אומרת אירית, “אי אפשר שלא להזכיר הרבה מאוד אנשים טובים שעוזרים. למשל, במהלך השנה פתחנו במבצע של הלבשת חיילים. פנו אלי משפחות נפלאות שפשוט ביקשו לאמץ חייל. שידכתי בין החיילים למשפחות והגיע אף פיסל חטיב מהצפון ורכש שתי מלתחות שלמות לחייל וחיילת. חטיב פיסל, הוא יו”ר התנועה הדרוזית הדמוקרטית מבית ג’אן. קצין בצה”ל, ונאיף פארס קצין רכב לשעבר במשטרת ישראל הגיעו למרכז החסד ולקחו את ד’ מגבעתי וב’ מגדוד אריות הירדן לארוחה נהדרת שפתחה מסע קניות בקניון G בכפר סבא. בסופה של המחווה הנפלאה והמרגשת הזו יצאו החיילים עם המון פריטי לבוש חדשים ואיכותיים ודמי כיס”.

לרענן את הבית ועל הדרך לתרום ולקחת חלק במצווה

כולכם מוזמנים לקחת חלק במצווה, להביא תרומה למרכז של כל דבר שאין לכם עוד צורך בו, להתנדב או לתרום לתחזוקה השוטפת של מרכז “מהלב”, המופעל ע”י מתנדבים בלבד. כמו כן, אם יש לכם פריטי ריהוט ומוצרי חשמל שברצונכם לתרום, צרו קשר עם אירית והיא תדאג שהפריט שלכם יועבר “מהלב” למשפחה / בודדים / חיילים או בנות שרות הזקוקים לו. מרק: “אנו מקפידים כי הריהוט יינתן חינם לחיילים ומשפחות מעוטות יכולת אשר אין ידם משגת לרכוש ריהוט בסיסי למשפחה. מזמינה אתכם לפנות אלי בכל עניין ואעשה כל מאמץ לעזור. אני רוצה לומר לכל התורמים הנפלאים ‘תבורכו על העזרה, אין ספק שתרומתכם עוזרת ומסייעת למשפחות ומאירה את יומם, תבורכו!”.

שעות פתיחה

החנות נמצאת ברחוב תל חי 40 בכפר סבא – קרקע. שעות הפתיחה הן מהשעה 10 עד 1800 רצוף כל יום. שישי מהשעה 10 עד 1300. ניתן ליצור קשר עם אירית במייל iritmark@gmail.com או בטלפון 050-9832222

 

5/5
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות