כיצד לשדרג את העסק עם הרצאות העשרה לעובדים

העשרה מקצועית היא תנאי הכרחי לצמיחתו ולהתפתחותו של העובד וכתוצאה מכך- תרומתו לשיפור במדדי ההצלחה של החברה ו/או העסק. עובדים מועשרים בידע ובניסיון, אשר ההנהלה רואה בהעשרתם חלק בלתי נפרד ממחויבותה כלפיהם, הם עובדים שמתחזקת תחושת הנאמנות והשייכות שלהם לארגון שבו הם עובדים.

השתלמויות מסודרות, ימי עיון, כנסים, ועידות, תערוכות והרצאות הם כולם תשומות כדאיות, מועילות ומשתלמות. ההשקעה בהם תמיד מצדיקה את עצמה במבחן עלות-תועלת.

הרצאות העשרה והעצמה

העשרת עובדים בהרצאות מקצועיות מהווה חלק בלתי נפרד מההשקעה הכוללת בהם, אשר במסגרתה מתקיימים גם ימי כיף וימי גיבוש, אשר הרצאות במסגרתם מהווים ביטוי לשילוב המהנה עם המועיל.

הרצאות העשרה מגוונות לעובדים יכולות בהחלט להיחשב להרצאות העצמה, ככל שהן פותחות בפני המקשיבים להן אופקים חדשים – אם בתחום עניין של העסק ואם בתחומים אחרים, נלווים, קשורים ושאינם בהכרח קשורים.

הרצאות שמעשירות עובדים עשויות להינתן במגוון רחב של תחומים כגון: אינטליגנציה רגשית, עבודת צוות, שיתופי פעולה, חשיבותה של תרומה לחברה בכלל ולנזקקים בה בפרט, מיצוי הפוטנציאל של האישיות, מוטיבציה, התגברות וצמיחה מכישלונות, ממחלות ומתהומות שונים ועוד.

עובדים מושקעים הם עובדים משקיעים

עובדים ודאי יודעים להעריך ולהוקיר מנהלים שמשקיעים בהם בכלל ובהעשרתם בפרט. האינטרס של ההעשרה הוא הדדי, ולכן משותף. עובדים המצויים כל העת בתהליך ובעיקר בתודעה של העשרה- הם אובדים מחויבים יותר לארגון ולעסק. הם חשים גם כמי שכבודם נשמר מעצם היותם בני אדם הראויים להשקעה בהם.

הרצאות מרתקות הן הרצאות בתחום של טכנולוגיה וקדמה בכלל והאינטרנט בפרט. בהינתן מרכזיותה של הרשת והיהפכותה זה מכבר לכפר גלובלי שפתוחים בו 24/7, נגישים וזמינים לכל אחד ואחת בכל מקום וזמן שהם, שפע בלתי נדלה של אפשרויות, מקורות מידע, רשתות חברתיות (וגם אכן- סיכונים!) תחום חשוב ביותר של הרצאות עשוי להיות, לדוגמה, שימוש מושכל ברשת האינטרנט והימנעות מהסיכונים האורבים בה, גלישה בטוחה, גלישה יעילה ועוד.

הרצאה מאלפת עשויה להיות בנושא ניצול הזמן- שהוא, כידוע, אחד משלושת המשאבים החשובים והיקרים ביותר לכל אדם (השניים האחרים הם בריאות וכסף).

מנהלים המייעדים ומייחדים זמן קבוע בלוח השנה להרצאות רואים בהן, בוודאי, חלק בלתי נפרד מההשקעה הנדרשת בעובדיהם. עובדים שיודעים כי הרצאות מתקיימות במועדים קבועים יודעים למה לצפות.

ניצול ימי כיף וימי גיבוש להרצאות העשרה לא חייבות בהכרח להיות בנושאים הקשורים לעסק ולחברה ולמעשה- רצוי שלא יהיו קשורים אליהם, ובכל זאת יעניינו ויעשירו.

pixabay

יש כיום מאגרי מידע רבים שבהם ניתן למצוא נושאים להרצאות ושמות של מרצים מבוקשים ואטרקטיביים. ארגון לומד, הרואה בהעשרת עובדיו חשיבות עליונה, הוא ארגון צומח, מתחדש ועדכני, ארגון שנענה לאתגרים שבפניהם הוא ניצב. העשרת עובדים מתחייבת מעצם היותם הנכס החשוב והיקר ביותר של העסק.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות