דברים שחובה לדעת לפני שקונים פינת אוכל

כאשר מדובר בריהוט בכלל ובפינת אוכל בפרט אין דברים קטנים. כל פרט חשוב, ולכן צריך להיבחר בקפידה. לפני קניית הפינה חשוב לדעת מה גודל המקום המוקצה ומיועד לה, כיצד ליישב את הפער בין הרצוי למצוי באופן שיאפשר ליהנות מפינה שעונה על הצרכים והרצונות שלכם ושההתפשרות על מרכיבים שונים בה לא תפגע בתועלת שהפינה תביא לכם.

חשוב לתכנן את פינת האוכל כך שהיא תאפשר תנועה חופשית.  היא אמורה לאפשר גישה נוחה למטבח. מאחר שהפינה אמורה להיות בראש ובראשונה פונקציונלית- רצוי שהשולחן, המהווה פריט מרכזי וגדול בה, יהיה ניתן לפתיחה שתכפיל את אורכו ולסגירה, כך שלא יתפוס מקום רב ללא צורך, ללא שימוש בו.

פינת אוכל אמורה לשמש אתכם למשך שנים רבות לכן חשוב להקפיד על חומרי גלם איכותיים ביותר, כגון עץ מלא, עת בוק, עת מייפל קשה, עץ אלו למי מכם שיש תקציב גדול ורוצים לשלב חומרים יוקרתיים כגון שיש וזכוכית.

כאשר מתכננים פינת אוכל, עולה מאליה השאלה האם לבחור שולחן עגול, מלבני, אובאלי, מרובע או מתומן. התשובה תהיה תלויה בעיקר בגודל החלל שמיועד לפינה, מספר הסועדים ושיקולים נוספים.

חשוב ביותר לבחור שולחן אוכל וכיסאות שיתכתבו עם הסגנון העיצובי של הבית. אם יש די מקום – הוספת אי מתבקשת. התועלת שלה רבה. היא מאפשרת להפוך את הכנת הארוחה, את העריכה, את הארוחה עצמה ואת חיסולה לנוחה יותר. כמו כן ניתן לשלב באי מגירות וארונות המהווים פתרונות  אחסון מיטביים.

pixabay

בתכנון פינת אוכל חשוב לקחת בחשבון גם את התאורה המתאימה, חיפוי הקיר וככל שיש מקום- ניתן לשלב גם ויטרינה שקופה שבתוכה ניתן, לדוגמה, לאחסן כלים דקורטיביים, קישוטים ועוד.

פינת האוכל, בניגוד למה שעשוי להישמע משמה, אינה בהכרח פינה. לא אחת היא ניצבת במרכז הבית, ואף בסלון. היא אינה מיועדת בהכרח לאכילת כל הארוחות, אבל בהינתן העובדה כי היא משמשת מקום מפגש משפחתי, חשוב שהיא תהיה מרווחת וכי השהייה בה תאפשר ליצור אווירה ביתית וחמימה.

כמו כל מה שקשור לתכנון בית חדש או לתכנון השיפוץ של בית קיים, גם ואולי בעיקר את פינת האוכל חשוב לתכנן בקפידה. נכון ונבון להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האדריכלות והעיצוב, שיכולים ודאי להאיר לכם דברים שחשוב לדעת אותם.

אף שזכות המלה האחרונה שמורה תמיד ללקוח, ניתן להפיק תועלת רבה משמיעת דעתם של בעלי מקצוע. תמיד טוב יותר ללמוד מטעויות של אחרים כמו גם מהצלחותיהם מאשר מטעויות שלנו, אשר על פי רוב אנחנו משלמים עליהן מחיר יקר- תרתי משמע.

בשורה התחתונה: לפני שקונים פינת אוכל חשוב לייחד מחשבה לדברים החשובים ביותר בפינה זו, להקצות לה תקציב ייעודי ולייחס חשיבות רבה לאיכות החומרים שמהם עשויים פריטיה השונים.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות