הדר לביא נגד מינויו של עמירם מילר כחבר דירקטוריון בהתנדבות בחברה הכלכלית בטענה "מינוי פוליטי"

חברת מועצת העיר, הדר לביא פנתה למשרד הפנים בתלונה על מינויים שונים שנעשו לאחרונה בתאגידים עירוניים, בטענה למינויים פוליטיים.

הדר לביא

 

אחד מהם הוא סגן ראש העיר לשעבר, עמירם מילר, אשר לטענת לביא, ניסה להתברג במספר תפקידים בהתנדבות בעירייה, אך בכל פעם גילתה לביא כשל והמינוי נפסל.

תחת הכותרת "מינוי עמירם מילר – יושב ראש מפלגת העבודה בכפר סבא כנציג ציבור בדירקטוריון החברה הכלכלית", אומרת לביא בפנייתה למשרד הפנים. מתוך המכתב :  "מר עמירם שימש למעלה מ-40 שנה כחבר מועצה מטעם מפלגת העבודה בכפר סבא. גם בבחירות האחרונות עמד בראש מפלגת העבודה אשר מימנה את מועמדותו של ראש העיר רפי סער ומנגד הציגה רשימה משלה למועצת העיר, שמילר עמד בראשה. מילר היה פעיל מאוד בתמיכתו בבחירת ראש העיר ואף הוביל מטעמו חלקים נכבדים מהמשא ומתן להרכבת הקואליציה לאחר הבחירות. מר מילר לא זכה להיכנס למועצת העיר כחבר מועצה, אולם הדבר לא מנע ממנו ומראש העיר לנסות ולהעניק לו שורה של מינויים תמוהים ובהם:
1 .ניסיון למנות את עמירם מילר כיושב ראש מפעל המים כפר סבא
2 .ניסיון (שסוכל) למנות את מר מילר כמחזיק תיק הרווחה
3 .ניסיון למנות את מר מילר כנציג מערך כיבוי האש בוועדת המשנה לתכנון ובניה".

עוד טוענת לביא "אי ההקפדה בעניין הזיקה הפוליטית של מילר אינה חדשה, שכן כבר ביום 2004.6.7 מונה מילר, כדירקטור מטעם הציבור בחברה הכלכלית, שעה שהיה מועמד ברשימה למועצת העיר ולא זכה להיכנס למועצה. ביום 07.1.9 צורף עמירם מילר כחבר במועצת העיר עקב התפטרותו של חבר המועצה אהרון זיידנברג. מילר המשיך אז לכהן בתפקיד כדירקטור בחברה הכלכלית גם לאחר שמונה כבר כחבר
מועצה. כיום, משלא נבחר מילר למועצת העיר, ולאור זיקתו הפוליטית המובהקת לראש העיר, לא ניתן למנותו כנציג מטעם הציבור בדירקטוריון החברה הכלכלית".

עמירם מילר. צילום: תומר דואק
עמירם מילר, המינוי שלך בסכנה?
"אני כמו יתר המועמדים הגשנו חומר למשרד הפנים והם יחליטו אם אהיה או לא".
אבל אתה מקבל את טיעוני הדר לביא?
"ממש לא"
לביא טוענת שהמינויים שרצית כמו מחזיק תיק הרווחה, יו"ר מפעל המים, נציג כיבוי אש, לא היו חוקיים. 
"לגבי מפעל המים מתחילת השיחות זה הוצע ליובל לוי ובזה זה נגמר, אני לא הייתי מועמד בכלל, לא אומר שלא רציתי אבל לא הייתי מועמד. לגבי נציג כיבוי אש – המינוי שלי נפסל מחוסר ידע מקצועי, לגבי תיק הרווחה זו היתה הצעה של רפי סער אבל צריך להיות חבר מועצה בכדי לקבל את התיק".
אז אחרי 40 שנה מה עוד תרצה לעשות בעירייה ?
"אני חבר ועדת התחבורה ואני מעריך שבמינהלת הגמלאים לכשתקום, אהיה פעיל מאוד"
ומה דעתך עד כה על מועצת העיר, על התנהלות חברי מועצת העיר?
"רפי סער מנהל את הדברים היטב ומשיג הסכמה בישיבת המועצה לעניינים שהוא מציע, את חברי המועצה חלקם לא מכיר חלקם עובדים יפה".
כמו מי, ממי התרשמת עד כה?
"כמו דני הרוש, אורן כהן, עילאי הרסגור הנדין אלה הבולטים יותר. אני חושב שגם אוסנת ספורטה אני מתרשם ממנה מאוד טוב, נמרצת וחזקה באופיה, מנהיגה, מתרשם באופן חיובי".
יש לך לסיכום, איזה הצעה / טיפ / המלצה, לחברי מועצה שפחות בולטים ?
"לעבוד בשביל העיר ולא בשביל הקריירה שלהם".
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות