"מאכילים חתול רחוב ? כדאי שתפסיקו" – הפוסט שעורר סערה בקבוצת כפר סבא שלנו

את הדברים כתבה ד. בקבוצת כפר סבא שלנו ועוררה סערה בנושא. הנה הפוסט המלא שזכה למאות תגובות מחמירות כנגדה "היום גיליתי שהאכלת חתולי רחוב (מנהג נפוץ גם בעירנו) היא פעילות שפוגעת מאד באיזון האקולוגי העירוני. סירוס ועיקור הם חלק מהתמודדות עם ריבוי חתולים, והאכלת חתולים בעצם עוזרת לחיזוק והתרבות של אלו שלא מצליחים לטפל בהם לפני שמגיעים לגיל בגרות. אני יודעת שזה נושא טעון מאד, אני בעצמי אוהבת חתולים ומגדלת בבית שלושה שאספנו מהרחוב. אבל לא לנו להעדיף חיה אחת על האחרת במרחב הציבורי. העדפת חתולים פשוט פוגעת בציפורים (הניצודות), בקיפודים (גם אוכלים את אוכל החתולים וגם ניצודים על ידיהם), בלטאות, בשממיות…אם אתם שותפים לתחושה שלי – אני מצרפת פה שלט שהכנתי, שאפשר להדפיס ולתלות ליד הבית _ ( השלט שהעלתה מימין <<) "והכי חשוב, לדעתי, זה במקום לתת לחתולים להסתובב ברחוב- אמצו חתול הביתה. סרסו/עקרו ותנו להם חיים טובים אצלכם. "הם יגמלו לכם בגרגור נעים, כרית חימום חורפית, ובציד של המזיקים של הבית – ג'וקים, עשים…".

כאמור, התגובות לא איחרו להגיע. "לא מסכימה להפך,חתולי רחוב בלי אוכל, ימותו איזה רוע. לא רק אוכל, גם מים וכמה שיותר כמובן שאפשר לסרס,אבל לעולם לא להפסיק להאכיל את בעלי החיים. זאת מצווה", כתבה אחת מחברות הקבוצה וכמוה עוד מאות "את רוצה לתת לטבע לעשות את שלו? תחזרי לבעלי החיים את הטבע. השתלטנו על כל פיסת אדמה ואנחנו הגורם העיקרי לפגיעה בדרך הטבע.. את חושבת שאם נפסיק להאכיל חתולי רחוב הם יפסיקו לצוד? זו בורות מוחלטת מה שכתבת כאן.."בואו פשוט נגרום להם למות מרעב וצמא" המוות הכי אכזרי שיכול להיות. אני אגב מאכילה גם את הקיפודים והציפורים מהסיבה הפשוטה שפשוט עם ההרס שלנו של הטבע מנענו מהם את היכולת לדאוג לעצמם! רוצה להגדיל ראש? תדאגי למים ואוכל לכל בעלי החיים". כתבה חברה אחרת.

מי שניסתה להסביר את המסר ולחזק את דבריה של כותבת הפוסט, היא שרונה לימן, מורת דרך מכפר סבא "בדיוק! רבותי- הכוונה להוריד את אוכלוסיית חתולי הרחוב. הם לא ימותו ברעב. הם פשוט לא ייכנסו להריון ולא יתרבו. חתולים הורגים גם כשהם שבעים. זה אינסטינקט שלהם, חתולים רעבים לא הורגים יותר. אבל בדור הבא יהיו פחות חתולים".

רונית רמז מעמותת החתולים בכפר סבא הגיבה לדברים "מקור השיח הזה הוא בחוסר ידיעה מספקת והכרות מעמיקה הנוגעת למארג שלם ועצום של חיים, בטבע ובסביבות הקהילתיות. הנושא מאד סבוך ומורכב, ולצערנו, הגזע האנושי שרואה עצמו עליון, רק מתחיל להבין את גודל ההשפעה שיש לו על כלל העולם (לטוב, ולרע בעיקר) כעמותה ומתנדבים למען בעלי חיים, אנחנו מתרכזים בטיפול פיזי בכלבים וחתולים, אך בודאי שלא נפגע במכוון באף יצור חי. בכנס המקצועי למאכילי חתולי הקהילה – שזה המינוח המדויק והנכון ביותר, שנערוך בכפר סבא ביום שלישי, , נתרכז הפעם בהכרות עם עולם החתולים. מי הם באמת חתולי הקהילה, חתולי הבית, וחתולי הבר למיניהם (למעלה מ 30 סוגים שונים) מאיפה ולמה הגיעו, מה תרומתם/חלקם לחיים המשותפים בסביבת האדם והסביבה, האם וכיצד בדיוק רצוי לטפל ולסייע להם, תוך צמצום פגיעה והתחשבות בגורמי סביבה אחרים, ימסר מידע על התייחסות החוק במדינה לזכויות החתולים הומאכילים, מה עושים הגורמים השונים (המדינה, העיריה, השרות וטרינרי, העמותה, התושבים) כדי לתת מענה למצבים השונים, וכמובן, מידע עדכני על מה שנעשה בעיר שלנו כפר סבא, והתוצאות לאחר 15 שנות פעילות מצפה לנו ערב עמוס במידע, וינתן גם זמן לשאלות ותשובות מהפאנל המקצועי בסופו. מודעת הכנס מפורסמת בדף הקבוצה הזו. הייתי מצפה מ "חורצי הדעות המוצקות" שממהרים לפרסם ולהדביק את עמדתם לאחר קריאת מאמר כזה או אחר, לגלות קצת ענווה ! ".

מאת: אירית מרק

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות