ראש העירייה, רפי סער העניק מגן הוקרה לגימרה אמרה, שייצג את כפר סבא באולימפיאדת 2020

היום (רביעי) התקיים טקס הענקת מגן הוקרה מיוחד לגימרה אמרה, אלוף ישראל לשנת 2018 ושיאן ישראל בריצת מרתון. גימרה אמרה שבר את השיא הישראלי בריצת מרתון והיה לישראלי הראשון שיורד מטווח השעתיים ועשר דקות.

אמרה בן ה-32, המתאמן בקבוצת הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא שבר את השיא הישראלי במרתון פראג, כשקבע תוצאה של 2:09.54. הוא סיים את המרתון במקום ה-8 וקבע את הקריטריון לטוקיו 2020.

בטקס העניק ראש העיר רפי סער לאתלט המוכשר מגן הוקרה מיוחד מטעם עיריית כפר סבא. מגן הוקרה נוסף העניק ראש העיר למאמנו של גימרה אמרה, זהר זמירו.

הטקס התקיים בנוכחות סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט דני הרוש, מנהל אגף הספורט שאול מיטלברג, הבעלים של של הפועל כפר סבא בכדורגל יצחק שום, וד"ר אמנון גור – התומך באמרה ובזמירו ושפתח את ביתו בפניהם ומלווה אותם לאורך כל הדרך, מבחינה מקצועית, רפואית וכספית.

גימרה אמרה נולד במחוז מערב גוג'ם שבאתיופיה, ילד רביעי למשפחה בת 6 אחים ואחיות. הוא עלה לישראל עם משפחתו בשנת 2006  ואת שירותו הצבאי עשה בבה"ד 8.

קבוצת הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא, מהמובילות בתחום האתלטיקה בישראל, הוקמה בשנת 2008 לזכרו של יריב אורן ז"ל – ספורטאי מצטיין, מורה ומאמן באגודת הפועל כפר סבא, שחינך דורות של ספורטאים מצטיינים.

העמותה מהווה אגודת אתלטיקה אליה משתייכים ספורטאים מכפר סבא, רעננה, אלפי מנשה, הוד השרון, כוכב יאיר-צור יצחק, אבן יהודה ועוד, וכוללת כ-400 ספורטאים. בנוסף, מקיימת העמותה פעילות אתלטיקה עבור כ-160 ילדים מהקהילה האתיופית, במטרה להכשירם להיות הדור הבא של האתלטים בריצות ארוכות.

ראש העיר, רפי סער: "אני מברך את גימרה אמרה על הישגו ועל קביעת הקריטריון להשתתפות באולימפיאדת טוקיו ומאחל לו בהצלחה".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות