עיריית כפר סבא יוצאת בסדרת סיורים היסטוריים חדשה, לחיזוק רחוב ויצמן : מפקדת ההגנה, הסליק בארמון ובית הקפה של הבריטים

יוזמה חדשה של עיריית כפר סבא לחיזוק מרכז העיר ורחוב ויצמן, בשיתוף אגף שירות והסברה בעירייה ומוזאון כפר סבא, תחבר בין חיי המסחר התוססים של הרחוב הראשי של העיר לבין ההיסטוריה המקומית ונקודות ציון חשובות במורשת המקומית.

במסגרת היוזמה, תצא לדרך החודש סדרת סיורים חדשה, אותה יובילו מדריכי מוזאון כפר סבא, שיביאו בפני באי הסיור את הסיפור ההיסטורי של העיר דרך המבנים שעברו או שמיועדים לשימור.

הסיור יתחיל בבניין החאן – בו בעצם מתחיל סיפורה של העיר כפר סבא, ושכולל את מבנה העירייה, בית הבאר וצריף הסנדלר.

הסיור ימשיך לרחוב הרצל, הרחוב הראשון שנבנה בעיר, ומשם לחצר השוק שעברה שימור והפכה למקום בילוי חי ועדכני.

הסיור יימשך לרחוב רוטשילד – שם ישמעו המבקרים את סיפורם המרתק של מספר מבנים, ביניהם בית אפשטיין (בית הקפה "לחם ארז" היום), בית הומינר (קפה לנדוור היום), וקפה פידלר (ששימש בזמנו כמקום מפגש של הבריטים של חברי ההגנה) בפינת הרחובות רוטשילד-ויצמן – מבנים שמראים יותר מהכל את היופי, החיים והחדשנות שבאים לידי ביטוי במבנים היסטוריים שעברו שימור.

באי הסיור יטיילו גם לאורך רחובות רוטשילד ושדרות ירושלים, בין היתר בנקודת הציון של "הקפה של מושיקו", בית המרקחת "כנרת", בית הומינר, בית אפשטיין ובית המאותתים – שתפקד כמפקדת ההגנה מול רחבת היכל התרבות

הסיור יסתיים ב"ארמון" בית הקיט המפואר של בן ציון ושרה אהרונוביץ', שנבנה במאה ה-20 של המאה הקודמת. במבנה, שידוע היום יותר כבית שרה, הוחבאו כלי נשק להגנה על המושבה בסליקים בבאר ובתוך קיר כפול בתוך הבית.

הסיורים ישולבו בתמונות היסטוריות, כגון חגיגות העצמאות בכיכר המושבה, הסברים מרתקים על המבנים המיועדים לשימור ואנקדוטות מעניינות על חיי הקהילה בעבר.

הסיור הראשון ייצא לדרך בתאריך 19.06, ויימשך כשעתיים. המחיר: 30 שקלים לאדם, 25 שקלים לגמלאי.

לפרטים נוספים ולהרשמה לסיורים: ניתן להירשם מראש דרך אתר המוזאון.

או בטלפון: 09-7640868.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות