פסטיבל ספרים בכפר סבא: בין התאריכים 19-16 ביוני במדרחוב ירושלים, יכלול אירועים לעידוד הקריאה

בשבוע הבא ייפתח בכפר סבא "פסטיבל שכולו ספר", כחלק מאירועי חודש הקריאה בספריות הציבוריות וימי אהבה לסביבה, המתקיימים בעיר.

כמדי שנה בחודש יוני, חוגגים בכפר סבא ובכל רחבי הארץ את חג הספר והקריאה בספריות הציבוריות, בירידי ספרים, במפגשי ספרים ועוד

זו השנה השנייה בה עיריית כפר סבא והספרייה העירונית, בשיתוף אגף קיימות וחדשנות, מובילים את הפסטיבל, שיתקיים השנה בתאריכים 16-19 ביוני במדרחוב ירושלים.

הפסטיבל יכלול השנה אירועים לעידוד קריאה באופן מקורי, חדשני וסביבתי, כחלק מאג'נדה של עיר "אפס פסולת".

בין היתר, יתקיימו בפסטיבל שעות סיפור, פינות יצירה, דוכני מכירת ספרי יד-שנייה, מכירה עצמית של ספרים ע"י התושבים ומפגשי סופרים.

בעמדות מכירת הספרים ישרתו את התושבים אנשי "סיפור חוזר", מקבוצת שכולו טוב – רשת חנויות ספרים חברתית ללא מטרת רווח, המהווה מרכז הכשרה לתעסוקה לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים. כל ההכנסות יועברו ממכירת הספרים יועברו ל"סיפור חוזר".

מיכל גאולה, מנהלת הספרייה העירונית: "בפסטיבל ייהנו המבקרים משעות סיפור, פינות יצירה, דוכני מכירת ספרי יד-שנייה, מכירה עצמית של ספרים על ידי תושבים ומפגשי סופרים. בנוסף, יתקיימו אירועים ייחודים כגון המופע 'תמונות יפואיות' – מופע מוזיקלי תיאטרלי, המבוסס על הספר תמונות יפואיות של מנחם תלמי, שבמרכזו סיפורים יפואיים ודמויות יפואיות בשילוב שיריםעל יפו; מפגש עם הסופר והמו"ל רם אורן, ערב 'סיפורי סבתות', מלווה במוזיקה חיה ובשירי ילדות;וכן אירועים לכל המשפחה במדרחוב ירושלים. אירוע השיא יתקיים במדרחוב ביום שלישי בשעה 17:45 – 'סיפור אפריקאי' – להקת בנדורה במופע סיפור וריקוד קצבי וססגוני לקצב תופים, שבסיומם יוזמן הקהל להצטרף במחול לרקדנים.

במהלך כל השבוע יוצבו עמדות מכירת הספרים של אנשי "סיפור חוזר" מקבוצת שכולו טוב, ואנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה זו השנה השנייה עם אגף הקיימות העירוני".

שלומית קיטרו, רכזת תחום אנרגיה וניהול משאבים בעירייה: "בעקבות הצלחה פסטיבל שכולו ספר 2018, גם השנה עיריית כפר סבא תציין את חודש הקריאה בדרך מקיימת, סביבתית וקהילתית, כך שגם הכסף חוזר לקהילה למטרה טובה, גם אנו מפחיתים את הצריכה והטמנת הפסולת וגם נהנים מפסטיבל שכולו חוויה לכל המשפחה. אני מזמינה את כולם לבוא לקחת חלק באירועי הפסטיבל, ליהנות מפינות ישיבה נוחות עם ספר טוב, להשתתף במפגשי סופרים, המחזות של סיפורים ולקחת חלק במכירה עצמית של ספרים".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות