פסטיבל הבירה בכפר סבא: תלונות על חוסר כשרות בדוכנים

תושב העיר א מלין כי בפסטיבל הבירה לא היו דוכנים כשרים לציבור הדתי "אחלה ארוע ויופי של הפקה.
בירות, אוכל והכל מסודר ומאורגן. אשמח אם יהיו גם ביתני אוכל כשרים. יש תושבים בכפר סבא שעבורם כשרות זו דרך חיים. ואם אין דוכן כשר, אפילו אחד – זה בעצם אומר שהאירוע לא מיועד להם".

צילום: ג'וזף

חבר מועצת העיר, אמיר קולמן "צודק לגמרי! זו הייתה הכוונה. יחד עם זאת נתקלנו בפערים של הרגע האחרון…מרבית הבירות היו כשרות כולל תעודות. זה אירוע ראשון, אנחנו מפיקים לקחים ובעז"ה נצליח באירועים הבאים".

ממלא מקום ראש העיר, איתן צנעני "בפסטיבל הבירה נמכרו כ-40 סוגי בירות שונים כאשר רובם המוחלט היו כשרים, כולל תעודות כשרות. כמו כן, סוכם כי חלק מדוכני המזון יהיו כשרים, כולל הצגת תעודת כשרות. בדקה ה-90 התברר כי הדוכנים מציגים תעודת כשרות המתייחסת לחומרי הגלם בלבד ולא לאוכל הנמכר בהם. ברגע האחרון עשינו ניסיון לגייס דוכנים כשרים, או לחילופין להכשיר הקיימים, אך הדבר לא צלח. מדובר באירוע ראשון מסוגו בכפר סבא והלקחים יופקו ויתוקנו בעתיד. בימים האחרונים הנושא טופל, באופן אישי, ע"י חבר המועצה, אמיר קולמן".

בתוך כך, רבים פרגנו לפסטיבל המוצלח שהתקיים השנה במדרחוב ירושלים "עיריית כפר סבא, שיחקתם אותה בגדול. פסטיבל הבירה הוא, כמו שאומרת בתי, מוש. זה דבר אחד להרים פסטיבל שהוא וואנאבי לתל אביב או עיר אלפא אחרת. אבל זו גדולה ליצור משהו שממנף את המקומי והנגיש, שהוא לא מוגזם, יקר, פקוק, פלצני. הרמתם מתחם נעים, שלוב במרקם השדרה, בארגון מופתי. ואנשים הצביעו ברגליים ובשלישי הבירה ובשמחה הפשוטה והבאלאדי. שאפו, הגעתי אתמול והיום. היה נעים גם לילדים, ובכלל, מקווה שזו תחילתה של מסורת ארוכה".

כך או כך,  למעלה מ-12 אלף איש הגיעו לפסטיבל הבירה הראשון של העיר, ונהנו ממותגי בירה של מבשלות מגוונות, הופעות חיות, מתחמי אוכל וסדנאות שונות

במסגרת הפסטיבל, הפך מדרחוב ירושלים שבמרכז העיר למתחם המוקדש כולו לחובבי הבירה, הקולינריה והמוזיקה. הפסטיבל, אליו נהרו ביומיים למעלה מ-12 אלף איש מכפר סבא ומכל רחבי הארץ, כלל דוכנים שהגישו מותגי בירה של מבשלות מגוונות, מתחם פוד טראק, הופעות חיות, הופעות אקטיביות המשלבות קהל, דוכני מכירה, מיצגים, סדנאות, דוכני יריד ועוד

בנוסף, במהלך ימי הפסטיבל התקיימו הופעות חיות של להקת "מוניקה סקס" ושל להקת "מופע הארנבות של דר קספר", שמשכו קהל נלהב גדול, שרקד וחגג לצלילי הגיטרות של שתי הלהקות האהובות.

פסטיבל הבירה של כפר סבא, שגרר אחריו אינספור תגובות נלהבות ומחמאות מרובות על המגוון הרחב, הארגון ואמצעי ההנגשה במקום הוא רק הסנונית הראשונה למגוון רחב של אירועים שעוד צפויים להתקיים במהלך הקיץ, ביניהם מסיבות נוער, פסטיבל הספורט העירוני שיתקיים השבוע, פסטיבל הנוער, פסטיבל הילדים, אירוע חוף הים בכיכר העיר, אירועי מים, מופעי סטנד-אפ, הצגות ילדים ומגוון סדנאות ופעילויות איכותיות לבני כל הגילים ברחבי העיר.

מהעירייה נמסר "ראוי לציין, כי מאז נכנס ראש העיר רפי סער לתפקידו הוחזרה אחרי כ-20 שנה חגיגת העדלאידע למרכז העיר, כמו גם חגיגות המימונה, שהתקיימו במרכז העיר השנה. בנוסף, הוחזרו אירועי שישיתרבות ו"שבת בין ערביים" לגיל השלישי, חגיגות העצמאות התקיימו במספר מוקדים ברחבי העיר, ביניהם מרכז העיר, פארק כפר סבא ובשכונות

ראש העיר, רפי סער: "שמחתי לפגוש אלפי האנשים בפסטיבל הססגוני והשמח שהתקיים בעיר. התגובות שקיבלנו במהלך הפסטיבל ולאחריו היו נלהבות והוכיחו עד כמה אירועים מהסוג הזה וכמו אלו שכבר התקיימו בעיר, היו חסרים כאן. אני מודה לאגף נוער, צעירים וקהילה, בראשותה של מירב הלפמן, על ניהול מקצועי וביד רמה של הפסטיבל. זהו רק סמן ראשון לתחילתם של מגוון אירועים שונים שיתקיימו בעיר במהלך כל הקיץ".

מירב הלפמן, מנהלת אגף נוער צעירים וקהילה: "כעיר המציבה את חיי הקהילה במרכז העשייה העירונית, החלטנו לקיים השנה את פסטיבל הבירה במדרחוב ירושלים ולאפשר לסטודנטים, למשפחות צעירות ולכלל הקהילה ליהנות משני ערבי פסטיבל. אני שמחה שרבים כל כך נענו להזמנה והשתתפו בחוויה".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות