עוברים הליך גירושין – אפשר לעשות זאת גם אחרת

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

כשימית וגדי (השמות בדויים) התחתנו הם לא שיערו שהקשר יעלה על שרטון. שלוש עשרה שנים טובות עם עליות ומורדות, טיסות לחו”ל, שלושה ילדים ואינספור חוויות יחד שהגיעו לסיומן אז הגיע הרגע שבו צריך להחליט איך מחלקים את הבית? מי יקבל את הרכב והאם יבחרו במשמורת משותפת? שניים מחבריהם התגרשו לפני שנה במאבק משפטי מכוער והם חששו שעכשיו הם יצטרכו להוציא הון עתק על תהליך מייגע שבסופו יגיעו להסכמה.

מסתבר שאפשר גם אחרת

למרבה המזל, לפני שנתיים נחקק חוק שמחייב זוגות לעבור תהליך של גישור לפני הגיעם לבית המשפט. ימית וגדי החליטו לנסות לפתור את המחלוקות במהלך הגישור מבלי שיצטרכו להתחיל במאבק. התהליך היה לא קל. כל אחד מהצדדים רצה לדאוג שיקבל את מירב הזכויות על הרכוש וימית העדיפה לקבל את המשמורת על הילדים. גדי, שלא רצה לאבד את הזמן עם היקרים לו ביותר התעקש על משמורת משותפת.

למרבה המזל, בסיוע של עורך דין גירושין שסייע לגדי בתהליך הגישור ואפשר לזוג להתפשר ולהגיע להסכמות, הם מצאו את עמק השווה. בתוך הכאב הגדול שליווה את פירוק החבילה, הצורך להסביר לילדים את מה שקורה והשינויים בהסדרי המגורים של כל אחד מבני הזוג, הם הצליחו לאחר חודש לגבש הסכם גירושין הוגן לשניהם.

עורכי הדין יכולים ללוות את התהליך

משרד חגית והלוי ושות’ משרת היום זוגות רבים הנמצאים בהליך גירושין בשני משרדים שונים, הן בתל אביב והן במודיעין. במשרד מסבירים כי “ההשקפה כי עורכי הדין המעורבים בתהליך הגירושין עשויים להפוך אותו לקשה וסבוך יותר אינה נכונה”, עורך דין המתמחה בפתרון של הקונפליקטים השונים הן הכספיים והן האישיים, יכול לסייע בהליך הגישור ולהקל על כל אחד מבני הזוג לשמור על זכויותיו מבלי “לפוצץ” את ההסכם ולהגיע לבתי הדין או בתי המשפט.

שומרים על הזכות להגיע לבית הדין במידת הצורך

העובדה כי זוגות מחליטים לנסות ולהגיע להסכם ללא שופט, אינה מבטלת את זכותם לבחור בסוף תהליך הגישור בהליך משפטי. אם לא מצליחים להגיע לעמק השווה ומעדיפים לתת לשופט לקבוע את דמי המזונות, הסדרי הראייה וחלוקת הרכוש – ניתן לעשות זאת. 

אך, כאשר מגיעים להסכם לאחר דיון משפטי התחושה עשויה להיות של החמצה. של קרב שעדיין לא הסתיים. לעומת זאת, הסכם שנוצר כתוצאה מהתפשרות של שני בני הזוג תוך התחשבות בטובת הילדים יחזיק מעמד בדרך כלל לתקופה הרבה יותר ארוכה ויאפשר לשני הצדדים לשמור על יחסי ידידות ביניהם בשנים שאחרי התהליך.

“הליך גירושין בדרך נעימה, בגישור, ללא עלויות רבות שנמשכות לאורך שנים הוא החזון של המשרד”, מתארים עורכי הדין במשרדה של חגית הלוי “וזוהי הדרך בה אנו מאמינים שמרבית הזוגות צריכים לנקוט. לטובת הילדים והלכידות בתוך המשפחה שהתפצלה לשניים”

5/5
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות