בשורה לתושבי תקומה: פינוי בינוי בקרוב אצלכם והפעם סופי

תכנית תקומה אושרה אמש במליאת תכנון ובניה, העבודות יתחילו בעוד כשנה. בקרוב, יגיש היזם תכניות מפורטות לכל בנין ובנין.

אמש התקיימו הפגנות של תושבי תקומה מול תושבי הראשונים המתנגדים לתכנית המגדלים, מול מליאת תכנון ובניה.

אירית מרק

סגן ראש העירייה, עילאי הרסגור הנדין "תוכנית תקומה אושרה בוועדה המחוזית לפני כמה שנים. נותר רק הליך טכני של איחוד וחלוקת המגרשים, שאינו קשור ישירות לנושא זכויות הבנייה. לפני שנה ביקשתי להעביר את נושא האיחוד והחלוקה של המגרשים למליאת הוועדה המקומית, לאחר שהדבר אושר בוועדת המשנה. המטרה הייתה להרוויח זמן שבו נוכל למצוא פתרון לבעיית גובה המגדלים. בשנה שעברה מאז, שברובה לא הייתה מהנדסת עיר, לא הצליחו קודמיי ואני למצוא אזור אחר בעיר אליו ניתן יהיה לנייד את הזכויות. לאחר שנה של עיכוב עמדנו בפני ברירה אכזרית: עיכוב נוסף בהחלטה היה גורר תביעה מצד היזמים, שלא הייתה לנו כל אפשרות לנצח בה. במצב כזה לא רק שהעירייה היתה משלמת סכומי עתק, שהיו באים על חשבון השירות לתושבים ופיתוח העיר, אלא שהיינו מאבדים כל תקווה להנמכת המגדלים. במקום זאת, קיבלנו היטלי השבחה מלאים, שיפוי מהיזם על כל תביעה שתהיה נגדו והשארת הסיכוי להסכם איתו שיביא לניוד חלק מהקומות לשטח אחר. יהיה קשה לעשות זאת, אבל ביחד עם מהנדסת העיר והצוות המקצועי נעשה את כל המאמצים כדי שהדבר יקרה".

מהעירייה נמסר כי עיריית כפר סבא בהובלת אגף הנדסה אישרה בוועדת המשנה את תכנית איחוד וחלוקה לתכנית ההתחדשות העירונית בשכונת תקומה. מטרת התכנית המדוברת, לערוך איחוד וחלוקה בהתאם לתכנית "תקומה" שאושרה בוועדה המחוזית כבר בספטמבר 2017. יש לציין כי תכנית איחוד וחלוקה היוותה צעד נוסף למימוש העבודות בפרויקט תקומה, וזאת כפי שקובעת התכנית המאושרת

נזכיר כי תכנית פיתוח שכונת תקומה הנה חלק מהתחדשותה של העיר בשנים האחרונות כתוצאה מצמיחה דמוגרפית נרחבת ובשל הצפי להתרחבות עתידית. שכונת 'תקומה' הוקמה לצורך קליטתם של ניצולי שואה בעיר בתחילת שנות ה- 60. מרבית הבניינים שנבנו בה הם בנייני רכבת בני 3-4 קומות בבנייה צפופה עם אזור מסחרי קטן.

כחלק מתהליך התחדשות עירונית החליטה העירייה להחיל בשכונה תכנית נרחבת של  "בינוי- פינוי- בינוי" בתמיכת משרדי הממשלה, במסגרתה יבנו כ- 1068 יחידות דיור. העירייה תאפשר בנייה במגרש הציבורי הפנוי לאורך רחוב רופין ואת הרחבתם של הרחובות בסביבה, כל זאת על מנת לעודד את ההתחדשות העירונית במרכז העיר ולאפשר לקדם את הפרויקט.  התכנון הוא לייצר בשכונה קומפלקס שנותן מענה לכמה צרכים:  מגורים, מבני ציבור ומסחר. זהו המתחם הראשון בהיקף כזה שמקודם לאחר שהעירייה קידמה בהצלחה מתחם לפינוי-בינוי ברחוב ששת הימים פינת רחוב גורדון".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות