לראשונה בכפר סבא: הוקמה ועדת היגוי עירונית בנושא אנשים עם מוגבלויות

עיריית כפר סבא מקדמת אקלים עירוני מכבד ומחבק לאנשים עם מוגבלויות, בשימת דגש על התאמה והנגשה של השירותים הקיימים ופיתוח מענים ייחודיים וייעודיים המותאמים ומונגשים ליכולות התפקוד שלהם

ועדת היגוי עירונית

לצורך כך יזמה העירייה, באמצעות האגף לשירותים חברתיים קהילתיים ובהובלת המחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות, הקמת ועדת היגוי עירונית בנושא אנשים עם מוגבלויות, לראשונה בכפר סבא.

בוועדה ייקחו חלק מנהלי אגפים, מחלקות, נציגים ממשרד הרווחה וביטוח לאומי, שרואים חשיבות רבה בהובלה ובקידום הנושא בעיר.

במסגרת זו התקיימה ישיבה ראשונה של הוועדה, בנוכחות ראש העיר רפי סער, סגן ראש העיר דני הרוש, מנכ"ל העירייה איתי צחר, חברת המועצה ומחזיקת תיק הנגישות לירית שפיר-שמש, מנהל אגף שירותים חברתיים קהילתיים רוזי נוימן, מנהלת המחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות סילביה גלמן בקר, אור-לי דוידי מנהלת היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות, שרה ריס מנהלת הבית הקהילתי למשפחות מיוחדות, שלומי ריעני נציג מנהיגות הורים מיוחדת, דפנה לוי רבינוביץ' נציגת הביטוח הלאומי, ועוד.

במהלך הישיבה נסקרו המענים והפעילויות של היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות ופעילויות הבית הקהילתי למשפחות מיוחדות. בנוסף, נסקרו שיתופי הפעולה בין הגורמים השונים ונידונו דרכים ליצירת שיתופי פעולה נוספים בעיר, מתוך מחויבות ורצון של כולם לקדם מגוון פעילויות לאוכלוסיות גיל שונות.

ראוי לציין, כי היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות עוסקת בפיתוח מענים במספר רבדים: פעילויות פנאי וחוגים כגון: כדורסל, ריצה, בישול ועוד, יצירת בית קהילתי שנותן מענה להורים, לאחים, לסבים ולסבתות, והטמעה של שינוי עמדות ושיתוף הציבור, באמצעות פורום מנהיגות הורים מיוחדים.

שלומי ריעני, נציג מנהיגות הורים מיוחדת, שיתף בהתרגשות בתהליכים המתרחשים כבר כעת בעיר, וסקר את מטרות מנהיגות ההורים, הישגיה ותוכניות עתידיות.

בסיכום הישיבה הראשונה של ועדת ההיגוי העירונית החדשה, הוחלט כי יש לפעול להידוק הקשר בין האגפים השונים בעירייה והידוק הקשר עם גורמי חוץ, ביניהם קופות חולים, הביטוח הלאומי ועוד, בכדי לסייע לאנשים עם מוגבלויות ולבני משפחותיהם למצות את זכויותיהם ולפעול למען הגדלת השירותים הניתנים להם בעיר.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא פועלת רבות למען הנגשת כלל האירועים, הפעילויות והמידע לכל תושבי העיר. כפר סבא פועלת ומקדמת את קבלת השונה, כי כולנו שווים. הטמעת ערכים אלה מהווה חלק בלתי נפרד מהראייה העירונית ומחינוך ילדינו. אני מברך על הקמת ועדת ההיגוי העירונית בנושא. מחובתנו להעלות את המודעות לנושא ולפעול ביחד למען שירותים המותאמים לכולם".

חברת המועצה ומחזיקת תיק הנגישות, לירית שפיר-שמש: "הקמת ועדת ההיגוי היא צעד מבורך, המעיד כמה התקדמנו בתחום המודעות לנגישות עבור אנשים עם מוגבלויות מאז שהתחלתי את פעילותי כאן בעיר, לפני שבע שנים. חשוב לי להודות לכל אותם אנשים שדוחפים בכל כוחם ומכל לבם את הנושא היקר ללבי כל כך, וימשיכו בכך. אני מאחלת לוועדת ההיגוי שתהיה מנוף חשוב לקידום נושא המודעות והנגישות לאנשים עם מוגבלויות כאן בעיר, ותהיה לדוגמה מבורכת לכל הרשויות המקומיות בישראל". 

 מנהלת האגף לשירותים חברתיים קהילתיים, רוזי נוימן: "האגף לשירותים חברתיים קהילתיים בעיריית כפר סבא מהווה כתובת למתן מענה והזדמנות לשיפור איכות החיים והעצמת החוסן האישי, המשפחתי והקהילתי של תושבי העיר. אנו פועלים על מנת  לאפשר לכל אדם עם או בלי מוגבלות, חיים עם משמעות, באופן המעודד עצמאות, איכות חיים ומיצוי פוטנציאל אישי בהתאם לצרכיו, רצונותיו, יכולותיו וערכיו. כל אלה, בשיתוף בני המשפחה וגורמים משמעותיים בקהילה ובשאיפה מתמדת לשילוב מרבי ומיטבי בחיי הקהילה. העיקרון המנחה אותנו, הוא הקשבה לאדם ולמשפחתו, תוך שיתוף פעולה, עזרה הדדית והערכה לכל השותפים".

שלומי ריעני, נציג הנהגת הורים מיוחדים: "התרגשותי הייתה עצומה, לראות את כל בעלי התפקידים, בראשות ראש העיר, מגיעים לישיבה וחושבים יחד איך מקדמים את הנושא החשוב הזה. המטרה היא לדאוג לשלב את המשפחות בכל האירועים הציבוריים, בחינוך, בתעסוקה, בהנגשת מידע ובפעילויות פנאי שונות. אני שמח שמצאנו אוזן קשבת בעירייה ועל ההבנה שאפשר לשתף פעולה ולהתייעץ איתנו, ההורים. יצאתי מהמפגש מלא אופטימיות, והבנתי שההורים לא לבד ושיש רצון רב לעשות ולשפר. אני בהחלט מאמין שיצאנו לדרך חדשה".

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות