שבו רגבים מכפר סבא, זכה במדליית כסף במסגרת נבחרת ישראל במתמטיקה

נבחרת ישראל במתמטיקה רושמת היום (ב') הישג אדיר באולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה, שהתקיימה במהלך השבוע האחרון באנגליה עם גריפת 6 מדליות אולימפיות

 חברי הנבחרת: 

  • עידו קרשון מנטף- מדלית זהב
  • שבו רגבים מכפר סבא- מדלית כסף
  • רועי סיני מכפר אורנים- מדלית כסף
  • ליאור הדסי מהוד השרון- מדלית כסף
  • שחר פרידמן מרחובות- מדלית ארד
  • איתי יהודה מגני תקווה-מדלית ארד

 

בשעה 22:00 הלילה, עם נחיתת נבחרת ישראל במתמטיקה, תתקיים קבלת פנים חגיגית בנמל התעופה בן גוריון.

שר החינוך, הרב רפי פרץ:" ההישג הנוסף של הנבחרת שלנו במתמטיקה מהווה גאווה גדולה למערכת החינוך ולמדינת ישראל. המתמטיקה מלכת המדעים מהווה את המנוע של המדע וקידום הטכנולוגיה. ההישג ממשיך להעמיד ישראל בראש החץ ולהבטיח את יתרונה האיכותי גם בעתיד. אני מברך את התלמידים הזוכים. ישר כח להם ולצוותים שליוו אותם".

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "ברכות לחברי נבחרת ישראל במתמטיקה שהביאו גאווה גדולה למדינת ישראל. הישגי הנבחרת באולימפיאדה הבינלאומית מעוררים השראה והתפעלות רבה. הצעירים המוכשרים האלה הגיעו להישגים בעמל רב ובזכות השקעה אדירה של מאמץ, התמדה ונחישות להצטיין. מיצוי הפוטנציאל של תלמידי ישראל הוא האתגר החשוב שעומד בפני מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:" ההישג של המשלחת במתמטיקה מצטרף להישג האדיר של ישראל באולימפיאדה לפיזיקה, ומציב אותנו בשורה הראשונה של עולם המדע. אני מברך את התלמידים שלנו ואת המאמנים שהכשירו אותם על ההישג המרשים. ההישג הזה הוא רק ראשיתו של דרך

שהזוכים חותמים. אני בטוח שהם יעמדו בחזית המדעית העתידית שעוד תחולל שינויים גדולים שיתרמו לקידומה של מדינת ישראל".

השנה התקיימה האולימפיאדה הבינלאומית ה- 60 במתמטיקה בבאת' באנגליה ולקחו בה חלק 621 צעירות וצעירים מ- 112 מדינות ברחבי העולם. מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 1979 ולאורך השנים הגיעה להישגים משמעותיים: 13 מדליות זהב, 52 מדליות כסף, 96 מדליות ארד ו- 23 ציונים לשבח.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת הנבחרות להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות. נבחרת ישראל במתמטיקה הוכשרה בבית הספר למדעי המתמטיקה ובאוניברסיטת תל אביב לנוער בראשות היו"ר האקדמי, פרופ' אילון סולן, מאמן הנבחרת, לב רדזיוילובסקי ובליווי דן כרמון.

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "אני מברך על ההישגים המרשימים של נבחרת ישראל במתמטיקה ועל היכולות הגבוהות שהפגינו תלמידי ישראל למול תלמידים מכל העולם. מרכז מדעני העתיד מוביל בשותפות עם משרד החינוך את הכשרת נבחרות ישראל במדעים במטרה להעניק לתלמידים את ההכשרה ברמה הגבוהה ביותר, שתסייע להם להמשיך לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים אישיים ולאומיים".

 נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת, בירך את נבחרת התלמידים על הישגיהם המרשימים ואת מאמניהם באוניברסיטת תל אביב לנוער ובביה"ס למתמטיקה והוסיף כי "אנחנו גאים בתלמידים וגאים במוריהם".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות