איך מתכננים תשתיות כבישים באופן נכון?

תכנון תשתיות כבישים זו פועלה נחוצה כאשר מעוניינים לשפר או לסלול כביש קיים או חדש בהתאמה. ברוב המקרים שיפוץ כביש יעלה מתוך הרצון לענות על צרכים קיימים, להפחית או למנוע עומסי תנועה או להתמודד עם שינויים בקרקע. כאשר הכביש הקיים כבר לא עונה על הדרישות הקיימות וכשלא ניתן לשפר את הכביש על מנת שיענה על דרישות אלו, ייסלל כביש חדש. בין אם מדובר בשיפוץ כביש קיים ובין אם בסלילת כביש חדש, צריך לתכנן תשתית מתאימה שתהווה את הבסיס ואת היסוד להצלחה.

מי אחראי על תכנון תשתיות כבישים?

במדינת ישראל ישנו מספר גדול של כבישים ולכן משרד התחבורה חילק את גבולות האחריות על כבישים ברחבי הארץ בין הרשויות המקומיות והחברה הלאומית לדרכים, אשר עוסקת בתכנון, אחזקה ופיתוח של רוב הכבישים הבינעירוניים בישראל. חברה זו מוכרת גם בשמה הקודם מע"צ (מחלקת עבודות ציבוריות). מע"צ היא אחראית על בחירת קבלני פיתוח ועבודות עפר, שכן היא מחזיקה בזכויות לפיתוח כבישים בישראל. 

מה כולל התהליך של תכנון כבישים?

ישנם קבלנים שונים של עבודות עפר ופיתוח, ביניהם אמצ שמש, אשר מתחרים ביניהן על הזכות לקחת חלק בתהליך תכנון ופיתוח תשתיות כבישים ישראל. כמובן שהחברה הזוכה במכרז תהיה שותפה לתכנון וביצוע הפרויקט. פרויקט תכנון תשתיות כבישים כולל כמה וכמה שלבים, כאשר בכל שלבי התכנון השונים חשובה מידת הדיוק התכנוני וקבלת ההחלטות נעשית בהתאם למאפייני השימוש בקרקע. 

באופן כללי לתהליכי התכנון יש ארבעה שלבים מרכזיים והם: בדיקת היתכנות, תכנון הנדסי ראשוני, תכנון הנדסי סופי וביצוע. התכנון של סלילת כביש חדש או של שיפור כביש קיים חייב להיות מבוסס על היכרות עם מאפייני הקרקע ודרישות חוק הנוגעות לשימוש בקרקע. כמו כן יש לקבל על התכנון את האישורים הנדרשים. 

השלב הבא: מהכוח אל הפועל

לאחר קבלת האישורים המתאימים מהרשות המקומית או מהחברה הלאומית לדרכים בישראל, תלוי איפה הכביש עובר, כמו גם ממהנדסי בטיחות, אפשר להתחיל עם עבודות הכנת התשתית. במהלך עבודות הכנת התשתית נחפר תוואי הכביש המיועד וכל המכשולים שעומדים בדרך מוסרים. לאורך התהליך נעשה שימוש בכוח אדם מקצועי ובעל הכשרה ובכלים הנדסיים מתאימים. כדי שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, חשוב לבחור בחברה מקצועית. 

אמצ שמש נחשבת לאחת החברות המובילות בתחום והיא אחראית על עבודות תשתית רבות ומגוונות, בסדרי גודל שונים. חברת אמצ שמש בעלת כל הניסיון, כוח האדם והציוד הנחוצים לביצוע עבודה יעילה ומהירה בהתאם לתכניות עבודה ותכנונים מקדימים. 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות