טיפים להחלפת התאורה בבית בזמן שיפוץ

על אף שרובנו אוהבים לשהות בבית משופץ ויפה, אין ספק כי שיפוצים מביאים עמם לא מעט כאב ראש – בין אם מדובר בלכלוך, בהוצאות הגבוהות או בחוסר הנוחות הזמנית, אשר עשויה להימשך לעיתים זמן רב יותר משציפינו. עם זאת, שיפוצים מביאים עמם הזדמנות נפלאה לשנות דברים רבים שלא בהכרח אהבנו בבית, ולסדר אותו כך שהוא ייראה יותר מעוצב, מלוטש והומוגני. אחד מהדברים הללו הוא התאורה. אנשים רבים אינם נותנים על כך את הדעת, אך לתאורה תפקיד משמעותי בבית ואף בעיצוב של הבית, שכן היא מסייעת לנו להאיר פינות חשוכות, "לשפוך אור" על איזורים שאותם נרצה להדגיש ולטשטש מעט איזורים בעייתיים, שנרצה שיהיו פחות בולטים לעין. בנוסף, תאורה מאפשרת לנו ליצור אשליות ויזואליות – "לחמם" חדרים גדולים ולמלא את החלל, או לחילופין, ליצור אשליה אופטית של חלל גדול יותר בחדרים קטנים. אז איך עושים את כל זה? לפניכם מספר טיפים.

טיפ 1: גופי תאורה 

"גופי תאורה" הם בעצם שם כולל למנורות שאותן אנו תולים או מניחים ברחבי הבית. לגופי תאורה תפקיד משמעותי בעיצוב החלל, ולעיתים קרובות, הם עשויים לשנות אותו לחלוטין. כך, למשל, התקנת נברשת גדולה בסלון רחב ידיים, יכולה למלא את החלל ולגרום לסלון להיראות יותר חמים וביתי. בחירה בגופי תאורה שקועים עבור חללים קטנים, עשויה לפתוח את החלל ולגרום לו להיראות גדול יותר ממה שהוא באמת – שכן אנו לא "מבזבזים" מקום על גוף תאורה שמשתלשל מהתקרה. אמנם מדובר בפרטים קטנים, אך במרבית המקרים – הפרטים הקטנים הללו הם שעושים את כל ההבדל.

טיפ 2: צבע

נורות מגיעות במגוון של צבעים שונים, חלקם קרים יותר – כמו למשל אור פלורסנט כחלחל, וחלקם חמים יותר – כמו למשל אור צהבהב. חשוב להבין כי לא כל נורה או צבע יתאימו בהכרח לכל חדר. בעוד שעבור חדרים כמו חדר העבודה או המטבח נעדיף צבעים קרים ובהירים יותר, אשר יוכלו לספק לנו תאורה חדה וטובה, עבור חדרי שינה או חדרי אירוח נעדיף צבעים צהבהבים וחמימים יותר, אשר "ירככו" מעט את החדר ויעניקו לו מראה ביתי ונעים.

טיפ 3: מיקום

שינוי התאורה בבית מאפשר לנו למקם את התאורה ואת גופי התאורה בהתאם לנקודות החזקות שבבית. באופן זה, נוכל להאיר קירות יפים, יצירות אמנות או איזורים מעוצבים בבית, ובד בבד להסתיר איזורים בעייתיים יותר, שמהם נרצה להסיט את תשומת הלב – כמו למשל קירות ישנים יותר. בכל מקרה, רצוי למקם את התאורה תוך התחשבות בכיווני האור שבבית. 

נכתב באדיבות חברת שקע ותקע תאורה בע״מ

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות