בית העלמין פרדס חיים : מוזנח, מלוכלך, שברי קברים, ונדליזם ועשביה בגובה מטר

כך זה נראה. בית הקברות "פרדס חיים": פחים העולים על גדותיהם, שבילים מלוכלכים, ברזים יבשים ואין מים. רוצים להשקות עציצים שעל המצבות ? חפשו ברזים עובדים. בית העלמין די חדש. מוזנח. מעציב את המבקרים. "רצינו להתייחד היום עם זכרם של יקירינו ומצאנו עצמנו ומצאנו עצמנו כועסים וגם עצובים. מעציב ומתסכל כאחד", אומרת א.

מאת: אירית מרק

גם נ. סגל מתארת מצב דומה :"זאת הרגשתי הקשה כאשר מגיעה להתייחד עם בתי אהובה. אין ספור פעמים התלוננתי בחברת קדישא על הניקיון וברזים. רוב הזמן הם סוגרים את המים מטעמי חיסכון.
בושה לכ"ס שכך נראה בית עלמין בעיר. הייתי מציעה לאחראים לראות איך צריך להיות בית עלמין ברעננה בכפר נחמן מטופח, ירוק".

ל. ס הלכה לבקר את בעלה היקר ז"ל, ב – 30 למותו "הכל מסביב ביזיון בושה וכאב לב", סיפרה, "התקשרתי לראש העיר רפי סער ואכן הבטיח שהדבר יטופל בהקדם".

"ביקרתי הבוקר בבתי העלמין נוראו ופרדס חיים בכפר סבא", מספרת תושבת נוספת בשם ב.ש,

תמונות מבית העלמין השבוע

"בכל פעם זה נראה גרוע יותר. המקום אינו מכבד את המתים ולא את המבקרים.
המקום מוזנח ומלוכלך. בתשעה באב רוב אנשים נוהגים להגיע ליקיריהם. מצאנו אשפה זרוקה בין הקברים. עשביה יבשה.
חזות אפורה. שברי קברים. שלא נדבר על ונדליזם שיש במקום הזה. בתי הנר בקברים נתלשו ממקומם. עצוב. גם מקברם של הורי". עוד היא מציינת "אין שילוט הכוונה והתמצאות. מצב זה מקשה על אנשים, במיוחד מבוגרים המכתתים רגליהם עד עייפות ויאוש ( לא פעם מצאתי עצמי מחפשת יחד איתם את מקום יקיריהם המון זמן ) עצוב. עצוב. עצוב. זוהמה גדולה במקום".

תמונות מבית העלמין

בעקבות התלונות הרבות הנחשפות כאן באתר השרון פוסט, החליטה הנהלת העירייה להתערב בנושא "מנכ"ל חברה קדישא, מוטי אלבום זומן לשיחה דחופה בנושא ובאם המצב לא ישתנה וישתפר לאלתר, יינקטו צעדים כנגד החברה".

 

 

 

 

 

 

חמי רודנר
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות