עובדי מפעל המים יוצאים נגד חברת המועצה הדר לביא ודורשים התנצלותה הפומבית על רקע אמירתה "למפעל המים יש שם לא טוב בעיר"

הדר לביא

עתירתה של חברת המועצה הדר לביא נמחקה הבוקר בבית המשפט המחוזי. לביא שהגיעה ללא יצוג משפטי אמרה לאחר הדיון כי בית המשפט הכריע בכך שמפעל המים יהיה חייב להעמיד חוות דעת משפטיות לגבי ניגוד עניינים ולגבי יכולת המינוי של ראש המטה הפוליטי לשעבר של ראש העיר לתפקיד מ"מ מנכ"לית מפעל המים. "חוות הדעת הזאת תועמד לרשות חברי הועד המנהל שבוע לפני קיום ישיבה העוסקת במינוי הנ"ל, אם תהיה כזאת. ובניגוד למקרים רבים בהן עתירות מסוג זה נדחות על הסף, בית המשפט אישר לעתור שוב נגד המינוי אם יהיה צורך".

מאת: אירית מרק

ברם, התבטאויותיה של הדר לביא בבית המשפט הצליחו להרגיז מאוד את עובדי מפעל המים.
בדיון, על פי הפרוטוקול שהגיע לשרון פוסט, צוטטה לביא אומרת בבית המשפט
"למפעל המים יש שם לא טוב בעיר, הוא הוקם לפני 100 שנה, הוא גם בעל נכסים רבים, מנהל עסקאות של עשרות מיליוני שקלים. בין השאר בגלל שאנו הבעלים של האגודה. לתושבי העיר יש אינטרס כבעלים של אגודה בניגוד לתאגידים אין להם שום חובת שקיפות או דיווח. אנו מנסים לקבל פרוטוקולים של דיונים והחלטות. תושבים גם פנו לרשם בבקשה לקבל חומרים כיוון שלא נענו על ידי הגוף עצמו ויש הרבה דוגמאות לזה. הנושא המהותי הוא דחיית המינוי ולמצוא מישהו קביל. אין לי בעיה לחכות לתשובת הרשם. אמרו שיש סמכות לרשם לבטל מינויים. אחד הדברים שראינו לגבי מינוי של חברי ועדת ביקורת. אני חוששת מקביעת עובדות בשטח שעליהם. לא נוכל לעשות בהם צדק. אם אין כלי לבטל מינוי, מסתבר מתגובת המשיבים שהיא הולכת להיות מועסקת, אני לא שמעתי על מנכ"ל שמוציא חשבוניות. אותי מקומם לשמוע שלמצוא ממלא מקום לוקח כל כך הרבה זמן. אני מעריכה שהיה אינטרס להשהות, או חוסר מקצועיות, אני רוצה את המנכ"ל הכי טוב".
יו"ר ועד העובדים, במפעל המים, עד לאחרונה ומזה 30 שנה, אבי ג'מילי כעס מאוד לשמע הדברים "אני דורש מחברת המועצה הדר לביא להתנצל ומיד על התבטאויותיה. במפעל המים עובדים תושבי העיר, אנשים מסורים מאוד, שלא פעם עובדים גם לאחר שעות העבודה בכדי לתת מענה לציבור, הם עובדים יום ולילה, שבתות וחגים, ותושבי כפר סבא מקבלים את השרות הכי טוב שיש בארץ, עם מנכ"לית מקצועית, רבקה הריסן שעבדה ונתנה תוצאות מצוינות במהלך השנים, כמו גם עשרות העובדים, כולם ללא רבב, עם המים הכי טובים בארץ. מעולם לא הייתה שחיתות במפעל המים, אף אחד לא גנב, או עשה מעשים לא כשרים, מפעל המים לא מכיר את משטרת כפר סבא ולא את להב וגם לא אפילו את מבקר המדינה. אז לבוא ולהכליל, ולצאת באמירה כזו קשה, מעליבה ומשפילה, על זה לא נוכל לעבור לסדר היום. לצאת ולהכפיש עם אמירות שאין להן כל בסיס זה הכי קל, וכל עוד זה לא נוגע לעובדים המסורים, שתעשה ככל העולה על רוחה ותריב עם מי שהיא רוצה, אבל, כשהיא באה ומשמיצה לחינם זה לא יעבור לסדר היום באם לא תתקבל התנצלות. גברת הדר לביא מוזמנת להתקשר למוקד ולבדוק בתוך כמה זמן נסגרת קריאה על כל פניה, מוזמנת להגיע ולבדוק מה קורה כאן, במפעל המים, לפני שהיא יוצאת בהשמצות חסרות שחר ועוד בבית המשפט המחוזי. העובדים במפעל כועסים מאוד, המומים וזועמים על האמירה השקרית הזו. אני פונה להדר לביא ודורש ממנה בשם העובדים, התנצלות פומבית מיידית".

עו"ד נלי צבעוני: ״העתירה שהגישה הדר לביא נמחקה הבוקר על ידי השופט צבי ויצמן. השופט לא נדרש בהחלטתו לעניין העדר הסמכות גם בעניינו של רשם האגודות כאחד המשיבים לעתירה אך עמדתו של רשם האגודות הייתה כי אכן אין בסמכותו להורות על ביטול הדיון, וכי אף אין סמכות עניינית ומקומית לדיון בעתירה. עוד נאמר מטעם הרשם כי לא תינתן תשובה בעניין מינוי ממלא מקום מנכל וכי סעד זה לא נדרש על ידי לביא. עוד הוער, במענה לטענת לביא אודות תגובת הרשם בעניין חברי ועדת הביקורת של האגודה, כי מדובר בעמדת הרשם וכי על לביא לבחון מהן סמכויות הרשם בטרם מגישה בקשות או הליכים. בעניין מפעל המים הוחלט כי בטרם תתקיים ישיבת הנהלה בעניין מינוי ממלא מקום זמני לתפקיד מנכ״ל האגודה, תוצג בפני חברי הועד המנהל חוות דעת משפטית בכל הנוגע לאופן מינוי ממלא מקום זמני כאמור ולשאלת ניגוד העניינים שהעלתה העותרת אם וככל שזו תעמוד על הפרק".

תגובת העירייה:״ מדובר ב״פייק צו״… בשעה שהעיר בפיתוח, עשייה, שגשוג וצמיחה, הדר לביא עוסקת בזוטות ומוציאה צווים רק כדי לתפוס כותרות".

אמיר קולמן, חבר הנהלת מפעל המים, "אין קשר בין תוצאות הדיון היום לבין הפרשנות שהדר לביא נותנת להחלטת בית המשפט. בניגוד לטענתה של הדר לביא, בית המשפט מחק את עתירתה הבוקר. ברור כי להדר לביא, כמו לכל אדם אחר, זכות לעתור לבית המשפט בכל דבר ועניין, כולל בענייני מפעל המים, ואין צורך בהחלטה שיפוטית על כך. זוהי זכות שבחוק. לכן, הניסיון שלה לנופף בהישג הגדול שכביכול בית המשפט איפשר לה בהמשך לעתור שוב – אינו מהווה הישג כלשהו. אני מזמין את הדר לביא וחבריה לסייע בקידום מפעל המים והפרויקטים הגדולים והחשובים העומדים לפתחו במקום להתעסק בעתירות סרק או במלחמות מיותרות".

חבר הנהלת מפעל המים אורן כהן "לפני יומיים ביקשה חברת המועצה הדר לוי מבית המשפט לדחות את ישיבת הנהלת מפעל המים הדנה במינוי ממ זמני למנכל אבל במבוכתה גילתה שהישיבה כבר נדחתה מבעוד מועד.

היום נדרשתי להגיע לבית המשפט כנציג הנהלת מפעל המים כדי לדון בעתירתה והשופט החליט למחוק את העתירה. חשוב שנמשיך בכל הכח לנהל את משק המים לטובת התושבים ויחד נתעלם מרעשי הרקע וההפרעות. חשוב שימונה מנהל וחשוב שנמשיך את תנופת העשייה".
אמיר קולמן

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות