הגדלת משכנתא – לצורך סגירת חובות והלוואות בעובר ושב
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

צריכים להגדיל משכנתא כדי לסגור חובות ולהוריד את כל הלחץ? להפוך את כל התשלומים החודשיים לתשלום חודשי אחד קטן של המשכנתא?

מרטין בוקסדורף הוא מומחה להשגת משכנתאות לסגירת חובות, רק בבנקים למשכנתאות. ללא חוץ בנקאי.

במאמר הנוכחי, אני רוצה להסביר קצת יותר לעומק איך עובדים הדברים ואיך באמת מקבלים משכנתא לסגירת הלוואות בבנקים.

איך זה עובד?

חשוב להבין שהגדלת המשכנתא על הבית שלכם, היא משכנתא לכל דבר ועניין. כלומר צריכים להביא את כל המסמכים הנדרשים, לעשות שמאות על הדירה, לחתום על כל הניירת בבנק, להגדיל את ביטוח החיים ולרשום את המשכנתא הנוספת בטאבו. לפעמים אנשים חושבים שאם זה משכנתא לסגירת חובות, אז מדובר במשהו זריז – אבל לא, מדובר במשכנתא לכל דבר ועניין.

עד 50 אחוז משווי הבית:

חשוב להבין ברגע שהבית נמצא כבר על שמכם, ניתן להגדיל את המשכנתא הקיימת רק עד חמישים אחוז מהשווי של הבית. כלומר, אם הבית שלכם עולה נניח 1.5 מיליון שקלים, אז כל המשכנתאות יחד יכולות להגיע עד 750 אלף שקלים, אשר מהווים 50 אחוז משווי הבית.
כלומר, אם נניח יש לכם על הבית משכנתא של 500 אלף שקלים, זה אומר שאתם יכולים לקחת משכנתא נוספת של 250 אלף שקלים על מנת לסגור חובות והלוואות. אם יש לכם כרגע משכנתא של 300 אלף שקלים- זה אומר שניתן לקחת עוד 400 אלף שקלים לסגור הלוואות.

התנהלות משכנתא קיימת:

הדבר הראשון והמהותי ביותר הוא התנהלות המשכנתא הראשונה, כלומר הבנקים יבדקו קודם כל את התשלומים של המשכנתא הראשונה. אם היו בעיות בתשלומי המשכנתא הראשונה, אין שום סיכוי שהבנקים יאשרו משכנתא נוספת. כמו שהבנקאים אומרים: לא מכניסים כסף בריא למיטה חולה.

הכנסות נדרשות:

אחת הבעיות הגדולות בבקשות למשכנתא נוספת על הבית, זה הנושא של הכנסות נדרשות. כלומר אם אנחנו יודעים שעכשיו אחרי שלוקחים עוד משכנתא, התשלום החודשי אמור להיות 4000 שקלים לדוגמה, אז אנחנו צריכים להראות לבנקים שיש הכנסה מסודרת ולא בשחור, הכנסה של 12 אלף שקלים לפחות, כאשר רצוי יותר מכך. הדבר הזה מפיל הרבה מאוד בקשות של משכנתא לסגירת חובות.

אסמכתאות:

הקטע שהרוב לא מצליחים להבין אותו הוא שכאשר לוקחים משכנתא לסגירת חובות, הבנק מבקש פירוט מדויק על כל הכסף שאתם מבקשים. כלומר אם מבקשים 200 אלף שקלים, אז צריך להראות לבנק בדיוק לאן הולכים 200 אלף שקלים.

דבר נוסף, שיפוצים זה לא אופציה. אין טעם לרוץ להגיד שיפוצים. הבנקים מבקשים הערכות שמאות ואסמכתאות כאשר מדובר בשיפוצים. לכן זה לא אופציה טובה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות