מהו חיישן בקרת טמפרטורה? 

חיישן בקרת טמפרטורה הוא רכיב חשוב ומרכזי בכל מערכת קירור, באמצעות החיישן ניתן לנטר את הטמפרטורה במקום המקורר, למשל חדרי שרתים, מכולות, חדרי קירור וכדומה. יש מגוון רחב של דגמי חיישנים לבקרת טמפרטורה, לכן חשוב לאפיין מראש את המערכת כדי לוודא בין היתר את התאמת החיישן לתמיכת המערכת בפרוטוקולים שונים לתקשורת. 

ישנם דגמים של חיישן בקרת טמפרטורה עם מתאם 232rs שניתן לחבר ישירות למחשב, אם אין במחשב חיבור למתאם מסוג 232RS אפשר לחבר את החיישן על ידי ממירי תקשורת ייעודיים כמו התקן USB או ממיר תקשורת מסוג IP/TCP. 

תפקידו של חיישן טמפרטורה

חיישן טמפרטורה הוא רכיב אלקטרוני שתפקידו לנטר בזמן אמת את הטמפרטורה בחלל המקורר. ניתן למצוא חיישני בקרת טמפרטורה במגוון מיקומים וציוד, בין היתר אלו חיישנים הנמצאים בחדרי שרתים בהם חייבים להקפיד על טמפרטורה קבועה ואחידה כדי להגן על מערכות המחשוב והתקשורת, במכולות קירור המשמשות להובלת תוצרת חקלאית ומוצרי מזון שונים, במשאיות קירור להובלת מוצרי חלב, בשר, ירקות וכדומה, במקררים תעשייתיים, בחדרי קירור במפעלי המזון ובעסקים שונים כמו מעדניות, בתי מלון, מטבחים תעשייתיים, מסעדות וכיוצא בזה.  

כאשר בוחרים חיישן טמפרטורה חשוב לקרוא את המפרט הטכני של הרכיב כדי לוודא את התאמתו למערכת ולתשתיות הקיימות. מאפייני חיישן בקרת טמפרטורה בחיבור 232rs הם:

  • חיבור למחשב באמצעות מתאם 232RS.
  • דיוק ברמה של 0.5 מעלות צלזיוס (+/-).
  • טווח אפשרי למדידת טמפרטורות של 55- מעלות עד 125 + מעלות צלזיוס.
  • מדידה מדויקת ברזולוציה של 0.1 מעלות צלזיוס.

החיישן המתקדם מקבל את המתח הנדרש להפעלתו מהחיבור למערכות המחשוב, כלומר המתח מגיע לחיישן הטמפרטורה באמצעות חיבור ה-232. לכן, אין צורך להתקין ספק מתח חיצוני, וקל להתקין את החיישן בחדר הקירור או בכל מקום אחר. אגב, הפריט הבסיסי לבקרת הטמפרטורה מגיע עם כבל באורך של 3 מ', יש אפשרות לרכוש כבל ארוך יותר.

חשוב לציין כי בקר טמפרטורה למקררים, לחדרי קירור, לחדרי שרתים וכדומה, מתריע על כל שינוי חריג בטמפרטורה במקום המקורר, כאשר ישנם בקרים השולחים הודעה באמצעות SMS לטלפונים הניידים שהוגדרו במערכת וישנם דגמים ייעודיים השולחים הודעות באמצעות דואר אלקטרוני. הבקר כולל מספר חיישני טמפרטורה, יש דגמים מתקדמים הכוללים כניסות לעד 22 חיישנים מסוגים שונים, וניתן להיכנס להגדרות של כל חיישן בנפרד על ידי הקלדת כתובת ה-IP שנקבעה לחיישן.

כמו כן, אפשר בכל רגע נתון לקבל חיווי ולבדוק מהי הטמפרטורה בחדר השרתים, במקרר או בכל מקום אחר בו החיישן מותקן, באמצעות ממשק ידידותי וגלישה באינטרנט. כך אפשר לנטר את הטמפרטורה במקום בכל רגע ומכל מקום, גם מרחוק. כמו כן, אפשר להגדיר את החיישנים לבצע ניטור של הטמפרטורה במקום כל 10 שניות, 20 שניות או יותר, בהתאם לצורכי המשתמש.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות