טיפול באקנה בפנים ובגב באמצעות שגרת טיפול יומית

שיתוף ב facebook
שתפו

אינספור נשים וגברים סובלים מאקנה ברמות חומרה משתנות, כאשר מצב בלתי רצוי זה ממש אינו נחלתם הבלעדית של בני נוער בגיל ההתבגרות. במיוחד במקרה של אקנה גב, אך גם באקנה בפנים ובכל חלק אחר בגוף, ניתן למצוא אינספור נשים וגברים מבוגרים יותר אשר סובלים מבעיות אלו ומייחלים לכל דרך אשר תסייע להם להתמודד עם הבעיה באופן אפקטיבי. אחת השיטות המומלצות בהקשר זה היא שגרת טיפול יומית, כזו המתייחסת לנושא בהרחבה ושואפת להטמיע את הטיפול והשמירה הנחוצה על ההיגיינה לאורך היום כולו.

טיפול אקנה בפנים באמצעות שגרה יומית קבועה

אקנה בפנים הוא כאמור סוג האקנה הנפוץ ביותר, וגם זה ממנו שואפים במיוחד להפטר כמה שיותר מהר. בעוד ישנם תכשירים מיוחדים רבים המיועדים לסוגי עור שונים ולרמות חומרה שונות של אקנה, באופן כללי ניתן לומר כי שגרת טיפול יומית מסוימת יכולה להוות פעולה אפקטיבית כמעט עבור כל מי שסובל מאקנה בפנים

מה כוללת שגרת טיפול יומית זו? ובכן, שגרה זו בנויה על שלושה קודקודים עיקריים – הראשון הוא סבון פנים נוזלי, המותאם כמובן לסוג העור של המטופל/ת. בסבון הפנים יש להשתמש מספר פעמים ביום והוא כאמור הגורם השומר על הפנים שלנו נקיות יחסית לאורך היום, כך שלא ייווצרו זיהומים ולא תיווצר סביבה תומכת ומזמינה עבור חיידקים בלתי רצויים.

הקודקוד השני עליו בנויה השגרה היומית של טיפול באקנה בפנים הוא קרם יום, הכולל מסנני קרינה. זאת על מנת לתת מענה הן לבעיות ה"רגילות" והייחודיות לאקנה בפנים, והן לחשיפה המוגברת לקרינת השמש המאפיינת את החיים בישראל, חשיפה אשר עלולה לפגום בעור ולקבע או אפילו לעודד את האקנה בפנים. כך זוכה עור הפנים שלנו הן לטיפוח יומיומי רציף הנלחם באקנה והן הגנה מפני קרינת השמש בעת ובעונה אחת.

ואילו הקודקוד השלישי והאחרון הוא קרם לילה טיפולי אותו מורחים לפני השינה או בזמן השהייה בבית בלילה. קרם זה מכיל חומרים מיוחדים המסייעים להילחם באקנה בפנים ופועלים על העור שלנו לאורך שעות הלילה והשינה.

שגרת טיפול יומית גם עבור אקנה בגב

כאמור, אחוז ניכר מהאנשים הסובלים מסוגים שונים של אקנה מתמודדים גם (או בעיקר) עם אקנה בגוף עצמו (ולא בפנים), וספציפית עם אקנה בגב.

בעוד הטיפול המומלץ עבור אקנה בגב אינו שונה בצורה קיצונית מהטיפול המומלץ עבור אקנה בפנים, ניתן להשתמש בשגרת הטיפול היומית שהוזכרה כאן גם עבור מקרים אלו. כמובן שבהתאם למצב ולמאפייני עור הגוף של כל מטופל/ת נקבעים התכשירים והקרמים הספציפיים המתאימים ביותר, אך גם כאן הרעיון הוא שמירה על היגיינה לאורך כל שעות היום, שימוש בחומרים מטפלים אשר גם מגנים מפני השמש במהלך היום, ושימוש בתכשירים טיפוליים ללילה.

אקנה גב, בדיוק כמו אקנה בפנים, ניתן לטיפול אפקטיבי ביותר באמצעות שגרת הטיפול היומית הנכונה והמתאימה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות