אנשי המאה המשפיעים בכל הזמנים בכפר סבא : ציבי אלון

פרויקט ענק ובלעדי באתר השרון פוסט, על אנשים יוצאי דופן, נדירים, פעילים ומיוחדים מאוד בעירנו. הפרויקט יימשך לכל אורך תקופת החגים ומדי יום נעדכן את רשימת המאה המשפיעים

אנשי המאה המשפיעים בכל הזמנים בכפר סבא והפעם על ציבי אלון, מי שהקים וייסד את בית"ר כפר סבא בעיר

מאת: אירית מרק

ציבי אלון, פעיל חברתי מוכר ואהוד בכפר סבא, בן למשפחת אלון הענפה, מוותיקי שכונות יוספטל וקפלן. הקים וייסד לראשונה בארץ עמותה, המשלבת לימודים בבית ספר לכדורגל, מודל שהפך לדוגמה בכל הארץ. מראשוני מקדמי הכדורגל הנשי בארץ. זכה בעבר במגן הוקרה, כאיש השנה מטעם ארגון הליונס, על תרומתו הרבה לחינוך וקידום בני הנוער דרך ספורט בכפר סבא.

הצטרפו ל-23 אלף החברים בקבוצת >>> כפר סבא שלנו

מעבר לעשייתו ציבי אלון בעל הקסם האישי, עוזר ומסייע מזה שנים למשפחות רבות בעיר ומחוצה לה

ציבי אלון, דמות מרכזית ומשמעותית, הקים את מחלקת הנוער לפני 28 שנים וניהל את הפרויקט במשך 15 שנה

ציבי אלון

ציבי אלון היה אחד האנשים המשפיעים ביותר על מחלקת הנוער בכפר-סבא במשך שנים רבות. הוא נאבק על קבלת הכרה מהרשות, והצליח; עיריית כפר-סבא ומחלקת הספורט, פרשו את חסותן על מחלקת הנוער, שהייתה בחיתוליה. ההתחלה היתה עם קבוצת נערים אחת, עדיין ללא ליגה, ואט אט הגדיל ציבי את המחלקה מקבוצה אחת עד שש קבוצות. התהליך תבע משאבים ופעולות שונות ומשונות להנעת העירייה לקראת הכרה בקבוצות; ובמהלך הזמן אף הוקם, במסגרת המועדון, בית ספר לכדורגל. גולת הכותרת של המועדון, המתקשרת לקבלת הפרס, היא כינונה של מסגרת עזרה בלימודים, ביוזמת העמותה שיסד ציבי לשם כך.

הוא גייס אנשים פרטיים וגורמים עסקיים שבמשך שנים תרמו ומימנו את העזרה בלימודים, בנוסף לחלוקת מזון לנזקקים, שנתרם ע"י מפעלי מזון שונים. למטרה זאת גויסו ילדי מחלקת הנוער והוריהם, לארגון חבילות המזון ועשרות כלי רכב אשר חילקו את התרומות.

ראש העיר רפי סער הנחה ליזום ערב הוקרה מיוחד, לכל מי שהיה מעורב לאורך השנים בהקמה והפעלת מועדון מפואר זה.

אשר אלקובי, מנהל מחלקת הנוער בבית"ר כפר סבא: "ציבי אלון הוא כמו אח עבורי. הוא הביא אותי בשנת 1992, כדי שאעזור לו לפתח את מחלקת הנוער. היו לי שעות ציבי הרבה יותר משעות בית. הוא איש יקר ואני חייב לו תודה ענקית על שהביא אותי למקום הנפלא הזה. הוא בנה מורשת נפלאה של נתינה ועזרה לזולת, ונטע במקום אהבת חינם ומשפחה חמה. בשנת 2007 הוא החליט לעזוב והפציר בי להישאר, כדי שאשמור על המורשת. הייתה לי זכות גדולה לעבוד לצידו ולהוקיר את כל מה שהעניק למקום הזה – פרויקט חייו".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות