אנשי המאה המשפיעים בכל הזמנים בכפר סבא : אורי שחר

פרויקט ענק ובלעדי באתר השרון פוסט, על אנשים יוצאי דופן, נדירים, פעילים ומיוחדים מאוד בעירנו.

אנשי המאה המשפיעים בכל הזמנים בכפר סבא והפעם : אורי שחר

מאת: אירית מרק

אורי שחר בן 53 תושב כפר סבא, מוסיקאי, נשוי לדקלה. הביא לעיר תרבות אחרת, מגוונת, משלבת.

לפני כ 12 שנים, לאחר שפגש במקרה קבוצה של אנשים עם מוגבלות שכלית בפעילות שירה משותפת, החל אורי בעשייה חברתית במטרה לשלב אנשים עם מוגבלות שכלית בפנאי הנורמטיבי תוך שהוא מפתח עבורם שיטות ללימודי המוסיקה בשירה ובנגינה

אורי שחר יזם ומנהל אומנותי

באותה תקופה היה שותף בהקמת "הבית של רונית"- מרכז חברתי לאנשים עם מוגבלות- שם הקים חוגי מוסיקה חדשים- ביניהם חוג לכתיבת שירים, חוג לפיתוח קול, עבודה באולפן ועוד.

לפני כ 5 שנים גייס שחר את קרן ש"לם לתמוך במיזם חדשני שהיה אמור לקיים היכרות טבעית בין זמרים עם וללא מוגבלות, דרך עשייה משותפת במסגרת מקהלה אחת. למרות שרבים לא האמינו ברעיון, הקים שחר בשנת 2014 את המקהלה המשולבת הראשונה בארץ וקבע את מושבה בכפר סבא. המקהלה ששמה " מעבר לקול", הציעה לזמרים חובבים עם וללא מוגבלות המתגוררים באזור כפס לשיר וליהנות יחד בפעילות פנאי מקצועית במוסיקה המשלבת עשייה חברתית לקידום שילוב אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה. המקהלה אשר מנתה בשנתה הראשונה 15 זמרים, מונה היום קרוב ל 40 זמרים עם וללא מוגבלות המגיעים אליה מכל מחוז מרכז ונהנים מפעילות שנתית הכוללת חזרות שבועיות הופעות והקלטות. המקהלה הופיעה בכנסים של השלטון המקומי ברחבי הארץ וקיימה שיתופי פעולה רבים ביניהם מפגש שירה עם סטודנטים בבר אילן, ימי עיון משותפים עם בית הספר לעבודה סוציאלית באונ' תל אביב, שיתופי פעולה עם רכבת ישראל ועוד

מקהלת מעבר לקול כפר סבא

לפני כשנה וחצי גייס שחר לפרויקט את המועצה לתרבות ואמנות במפעל הפיס בעזרתה הקים 2 מקהלות נוספות- אחיות קטנות למקהלת כפס, בערים עכו ואשדוד. יחד, מהוות המקהלות פרויקט ארצי לשילוב דרך המוסיקה. 

מקהלת "מעבר לקול" כפר סבא מהווה פעילות חדשנית ומהווה השראה לאנשי מקצוע ותושבים, לעשייה משולבת, המאפשרת למידה והנאה בצד עשייה חברתית משמעותית. בפגישתו האחרונה של שחר עם ראש העיר החדש, רפי סער. הוחלט לבחון אפשרות להפוך את מעבר לקול למקהלה ייצוגית של העיר- במידה וכך יקרה, מקהלת מעבר לקול כפר סבא תהיה המקהלה המשולבת הייצוגית הראשונה בעולם.

https://www.beyondthevoice.net

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות