תערוכת יחיד : דואט / Duet של ברוריה צימרמן וורדה בר ניר

ברוריה צימרמן וורדה בר ניר / "דואט" – תערוכת ציורים

פירוש המושג "דואט" בויקיפדיה – יצירה מוזיקלית לשני מוזיקאים. בתערוכה זו נלקח המושג דואט בהשאלה והתערוכה נקראה כך מאחר והיצירות המוצגות יועדו לביצוע בידי שתי אמניות אשר המכחול הוא כלי הנגינה שלהן. ביצירותיהן 'סימפוניה' של תכנים, צבעים ומקצבים

צימרמן ב ר ו ר י ה

ברוריה צימרמן וורדה בר ניר מציגות שתי תערוכות יחיד, עם תכנים שונים פרשנות שונה וראיה אחרת של המציאות, בדו השיח בין השתיים משני עברי הקיר בשני האולמות של בית האמנים, מתקיים המתח בין טבע לאורבניות מואצת בחיים המודרניים.

אוצרת אביה ממון

מקור ההשראה לציוריה של ברוריה צימרמן הם נופי הטבע של ארצנו והפסטורליה של כפר ביאליק בו נולדה וגדלה. השדות, העצים, המרחבים והים, הדר הטבע שמסביב – הוא הכוח המוביל בציוריה: האור החודר דרך ענפי העצים, הצללים שמופיעים ומשרים סוג של מסתורין ויוצרים אווירה רומנטית רבת אופטימיות. ברוריה אוהבת את החומריות שבטקסטורה ומשתמשת מלבד צבעי שמן, אקריל, דיו ופסטל – גם בחומרים בעיקר מן הטבע כמו: חול, צדפים עלים, ענפים, קליפות עצים – מה שבא לידי ביטוי לדוגמא בציור האיקליפטוס המוצג בתערוכה, העץ המסמל יותר מכל את תקופת ייבוש הביצות מתקופת הקמת המדינה.

אחד המאפיינים החשובים של ציוריה הוא שילוב קולאז'ים המעשירים את הציורים ומהווים חלק מרתק המשתלב בצורה מושלמת בתוכן המצויר. כאלו יש בחלק מציורי החופים, הנופים והפורטרט שלה.
סדרה נוספת אותה מציגה ברוריה מתארת צדפים ומצוירת בסגנון שונה לגמרי תוך מבט Close Up על פרטים מתוך חופי ים כמו צדפים ורמיזות של צדפים ובחלקם צורות אמורפיות בקו זורם וצבעוניות חמה ומתחלפת

ורדה בר ניר

ציוריה מאופיינים בצבעונות נעימה ובהרמוניה מלאה בין אדם וטבע.

בתערוכתה של ורדה בר ניר המגיבה כיוצרת להתרחשויות ואירועים, מבט רטרוספקטיבי על עבודותיה מהשנתיים האחרונות.
ורדה מביאה לידי ביטוי על בדי הציור את הסערה של הנוף האורבני הנוגס בעבר ההולך ונעלם שבסביבתה.
היא נעה בקוטביות בין אקספרסיביות מתפרצת – המתבטאת בבחירת המצעים (לעיתים קרובות קנבס שכבר צוייר עליו או קרטון), בצבעוניות עזה, בתהליך של הוספה, גריעה, או חריטה על הצבע הטרי – לבין קו רגיש, עדין ורגוע האוצר בתוכו אנרגיה חבויה. ורדה מנסה לתפוס עולם חולף וחמקמק מתוך רגש ודימיון החבויים בתוכה.

בין ציוריה נמצא גם יצירות על גבול המופשט, בהם שדות הצבע בוהקים בצבעי שמן "שיבוש" ו- "ימי התום" ו- "מגדלי עזריאלי" גם מערבולת של כרך סואן, עמודי חשמל אפלים ומאיימים, בצבעי מים – בשחור לבן "כביש 20" ו "מגדלי עזריאלי" וגם ציורים בצבעי אקוורל רכים ונוסטלגיים לעולם הולך ונעלם של בתי כפר ישנים.
נמצא גם עבודות עדינות בדיו שחור ובמכחול סיני על נייר אורז דקיק במיצב "חתול. רחוב".

מגוון העבודות משקף את הסקרנות והרצון לחקירה המאפיינים אותה ואת יצירתה.

אוצרת אביה ממון

 

בית האמנים – רח' גלר 4 כפר סבא

שעות פתיחה:  שלישי 19:00-16:00, שישי 13:00-10:00, שבת 10:00 – 13:00, 20:00-17:00

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות