מטרופולין: קו חדש מהשכונה הירוקה בכפר סבא לאזור התעסוקה בראש העין

החל מה-25 באוקטובר תפעיל מטרופולין גם את קווי השירות העירוניים, המחברים בין אזור השרון לגוש דן והמרכז, במקומה של חברת 'אגד'

  • זהו השלב האחרון ביישום מכרז 'שרון-חולון מורחב' בו זכתה החברה לפני כשנתיים ● לתשומת לב הנוסעים בקווים העירוניים: קודם טוענים. אחר-כך עולים!

 

מאת: אירית מרק

בסה"כ תפעיל מטרופולין שנים עשר קווי שירות עירוניים, שמרביתם יופעלו במתכונת זהה לזו שהופעלה עד היום ולא יחולו בהם שינויים. לצד זה, בקווים 561 ו-571 יחולו שינויים משמעותיים בלוחות הזמנים, במסלולים ובתדירויות הנסיעה, ועל כן ממליצה החברה לנוסעים בקווים אלו להתעדכן מבעוד מועד בכל הפרטים באתר החברה או במוקדי השירות

אוטובוס מטרופולין. צילום תומר פדר

הפעלה זו מהווה למעשה שלב אחרון ביישומו של מכרז שרון-חולון מורחב, הנחשב למכרז הגדול ביותר  של משרד התחבורה, ובו זכתה החברה לפני למעלה משנתיים.

עם הפעלת קווי השירות העירוניים, מביאה עמה מטרופולין בשורה נוספת לתושבי האזור – מרבית האוטובוסים העירוניים שיופעלו באזור יהיו מונעים ע"י גז. כ-84 אוטובוסים בסה"כ ישולבו בצי האוטובוסים של החברה, והם נחשבים לאוטובוסים ידידותיים יותר לסביבה, שקטים יותר ומזהמים פחות.

עדכון חשוב נוסף לנוסעים בקווים העירוניים באזור השרון:

החל מתאריך ההשקה יצטרף אזור השרון לרפורמת התשלומים של משרד התחבורה, במסגרתה לא ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה או להטעין כרטיסי רב קו אצל הנהגים בקווים אלה. אי לכך חשוב לזכור – קודם מטעינים. אחר כך עולים!

ואם בכל זאת יעלו הנוסעים ללא כרטיס טעון, מאפשרת מטרופולין לנוסעים אלה מענה מתקדם וחדשני באמצעות עמדות טעינה אוטומטיות, הממוקמות באוטובוסים, ונחשבות למשוכללות ביותר בענף. באמצעות עמדות אלה יוכלו הנוסעים לטעון את כרטיס הרב-קו באשראי או לרכוש כרטיס נסיעה בודד/יומי במזומן. ייחודן של העמדות הוא ביכולתן להחזיר עודף לנוסעים באמצעות מזומן (מטבעות) או לחלופין באמצעות קבלת זיכוי איתה ניתן לבצע רכישה או טעינת כרטיס בנסיעה הבאה. למעוניינים אף ניתנת האפשרות להמרת הזיכוי לכסף באחת מעמדות "על הקו" של מטרופולין.

בשורה משמחת נוספת צפויה לתושבי השרון בכלל ולתושבי השכונה הירוקה בכפר סבא בפרט. לקראת סוף חודש אוקטובר צפויה מטרופולין להשיק שני קווי שירות חדשים:

האחד, עבור תושבי השכונה הירוקה בכפ"ס, המעוניינים לנסוע לאזורי התעסוקה בראש העין.

השני, עבור תושבי רעננה, המבקשים להגיע לאזור התעשייה בקריית אריה בפתח- תקווה.

עם הפעלת שני הקווים החדשים, צפויה מטרופולין לתגבר באופן משמעותי גם את קו 553, הנוסע בין הרצליה לפתח תקווה, וזאת לאור פניות ובקשות רבות שהתקבלו מהתושבים המתניידים באמצעות קו זה.

לרשות הנוסעים עומד מוקד שירות טלפוני-אנושי, הפעיל 24/7, ומספרו 5900*. באמצעות נציגי מוקד ניתן לקבל מידע מקיף אודות קווי השירות, זמני הגעת האוטובוסים לתחנות ופניות הציבור.

לדברי ליבנת כהן-דן, סמנכ"לית שיווק וקשרי לקוחות:  אנו שמחים להשיק שלב נוסף במסגרת יישומו של מכרז שרון-חולון, ובאמצעותו להביא בשורות נוספות לציבור הכוללות בין היתר תגבור נסיעות והשקות של קווים חדשים. אנו קשובים לצרכי הציבור ונמשיך לפעול על מנת להגדיל ולשפר את מפות התחבורה הציבורית בכל האזורים בהם פועלת החברה, וזאת במטרה להעניק לנוסעינו את השירות הטוב והבטוח ביותר.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות