תערוכה חדשה של אופירה ברק ואריאלה מנור : נוף אדם ואדמה

תערוכתן המשותפת של אופירה ברק ואריאלה מנור, אוצרת בתוכה תהליך יצירה של שנים לא מעטות, ומשקפת התפתחות אישית ושינוי תהליכי מחשבה של שתיהן, שחלו במהלך הזמן ובצמוד לשינויים שחלו בחייהן

אוצרת: אביה ממון

האחת ציירת והשנייה פסלת, שתיהן מתייחסות לנוף, לאדם ולאדמה. האחת מתארת אנשים ונופים על בד בעזרת מכחול וצבע והשנייה מסתתת ומפסלת באבנים שנעקרו מתוך האדמה ומביאה אותן למצב הרצוי על פי ראות עיניה ודמיון הפתוח לפרשנות הצופה.  

אופירה ברק ציירת

 אופירה היתה ידועה בעבר כ"ציירת השָדות". נהגה לצייר על בדי ענק, בנושאים של מרחבים פתוחים, חורשות ועשבים קמלים שחפנו בתוכם קטעים ריאליסטים מרגשים תואמי מציאות, ופרטי פרטים של ענפים שבורים ועלים רמוסים. הכל בגודל טבעי, מה שנתן לצופה תחושה של הליכה בתוך שדות אלו.

במהלך השנים, תוך שהעתיקה את מקום מגוריה מן הכפר אל העיר, מהשדות הפתוחים של הגליל העליון אל דירה מרווחת בבניין רב קומות בכפר סבא, שינתה אופירה את סגנון יצירתה ובציוריה הפכו הנושאים לאישיים יותר, ממדיהם קטנו והיא מרבה לצייר את סביבתה האנושית.  

אריאלה מנור פסלת

אריאלה חוצבת ומפסלת באבן. כיום עובדת עם קבוצת פסלים בסדנא בקיבוץ חולדה. אריאלה מתרגשת מיפי האבן ומרגשת את צופיה תוך ביצוע מושלם, זורם, מדוייק ושופע דמיון. תכנית הפסל משתנה ונרקמת תוך התייחסות לסוג האבן ולעורקי האדמה המצויים בה. תוך תכנון מוקפד, משולבים פסי עורקי האבן בחלקי הפסל – בהתאם

פסליה לרוב בסגנון מופשט, אם כי חלקם מדמים דמויות אדם או בעלי חיים. המראה והדימוי נתונים לדמיונו ופרשנותו של הצופה. 

היא מפיחה חיים באבנים הדוממות. עובדָת היותה אדריכלית ומתכננת ערים, משפיעה על תהליך יצירתה וכל פסל מתוכנן בקפידה על כל צדדיו. 

פתיחה חגיגית ב 12.11.19 בשעה 20:00. הכניסה חופשית

בית האמנים – רח' גלר 4 כפר סבא

שעות פתיחה:  שישי 13:00-10:00, שבת 10:00 – 13:00, 20:00-17:00

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות