יוזמה מדהימה של תלמידי חטיבת בר לב מכפר סבא: יזמו ויצרו משחק קופסה חברתי, המעודד משחקיו לשנות הרגלי הצריכה, במטרה לשמור על כדור הארץ

שומרים על הסביבה בכפר סבא: קבוצת תלמידי חטיבת בר לב בעיר, המתכנסת מדי שבוע במסגרת מיזם  יזמים צעירים של אשכול פיס כפר סבא, עמלה במהלך השנה האחרונה, יזמה ויצרה מוצר פרי ידיהם – משחק קופסה דמוי מונופול אקולוגי להתנהלות מקיימת. זאת במטרה לעודד לילדים ומבוגרים כאחד לקחת אחריות ולצמצם צריכת אנרגיה ומשאבים המתכלים על פני כדור הארץ

משחק יזמים צעירים

במסגרת המיזם, הקימו התלמידים, שנפגשו עם ראש העיר רפי סער והציגו בפניו את המשחק, חברה עסקית לצורך ניהול הפרויקט וגיוס כספים ופיתחו משחק לכל הגילים, שאף הוצג בכנסת בפני ח"כ מיקי חיימוביץ'.

במסגרת המשחק, יכולים המשתתפים לקבל פרסים על התנהלות מקיימת יעילה ונבונה או להיקנס בגין בזבוז משאבים יקרים. כך למשל, יכול שחקן להיקנס ב-100 שקלים (כסף משחק) בגין השארת מאוורר דלוק בבית או לחכות תור אם לא סגר את ברז המים בזמן צחצוח השיניים. מנגד, שחקן שעשה למשל שימוש חוזר בדפים יכול לקבל 150 ₪ (כסף משחק) או להרוויח 200 שקלים על חיסכון בחשמל.

במהלך ביקורם בעירייה, ובעקבות התרשמות ראש העיר מהמיזם המבורך, הנחה ראש העיר לרכוש את המשחק עבור מרכזי הקהילה העירוניים, ובכך לעודד את כל תושבות ותושבי העיר לשמור על הסביבה ועל כדור הארץ ולשנות הרגלי צריכה יום-יומיים – וזאת בדרך חווייתית וכיפית.

התלמידים, יש לציין, יתחרו בהמשך בתחרות "יזמים צעירים", ואם יזכו, ייצגו את כפר סבא ואת ישראל בתחרות עולמית שתתקיים בחו"ל.

ארגון "יזמים צעירים ישראל" הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם במתכונתו הנוכחית בשנת 1998 על ידי הגב' אלה גליל. הארגון עוסק בחשיפתם של צעירים לעולם העסקים והיזמות, מאפשר להם להתנסות בו ומסייע להם בהבנתו. לרשות הארגון עומדות מגוון תוכניות חינוכיות של הארגון הבין-לאומי בו הוא חבר מן המניין מאז היווסדו.

חשוב להדגיש, כי אשכול פיס כפר סבא הוא מרכז מדעי למצוינות, שמלווה ומטפח את דור המדענים והיזמים הבא של מדינת ישראל.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות