מה עשיתי עבורכם: חברת המועצה, תהילה מימון מדווחת לציבור במלאת שנה לבחירות

מאת: אירית מרק

לפני שנה התקיימו הבחירות ברשויות המקומיות. זוכרים את מערכת הבחירות הקשה שהתחוללה בכפר סבא ? קשה לשכוח מה שהיה כאן.
נבחרי הציבור נאבקו על כל קול ונלחמו על חייהם, בכדי לקבל את הקול שלכם בקלפי.
הם חרשו את העיר, ביקרו אצלכם בבתים, ענו לכל שיחת טלפון, שלחו לכם אסאמאסים והודעות בווטסאפ או במייל, הסבירו פנים והנעימו זמנם איתכם עם הבטחותיהם.
היו גם השמצות מכוערות, מאבקים נוראיים ומבישים, איומים בתביעות לשון הרע האחד נגד השני, עימותים ולכלוכים. הרבה לכלוכים…

מועצת העיר


בכל מקום תמצאו, בין הנבחרים, נבחרות ציבור, חברות מועצה וחברי מועצה, שעדיין, גם אם חלפה שנה, מתקשים לקבל ולעכל את דין הבוחר וממשיכים באותה מתכונת לכלוכים של הבחירות.
יש נבחרי ציבור שהוכיחו שהם קשובים במהלך השנה. הם דאגו, פנו, טיפלו, פעלו וקידמו. שליחי ציבור אמתיים שמיד מרגישים בלב שהם באים ברוח טובה, עם רצון אמיתי לסייע, לעזור ולשפר.
אני כמובן מתכוונת לנבחרי הציבור שעמלו והתייחסו באופן רציני ואחראי לפתור בעיה כלשהי בה נתקלתם. לא לכאלה שיזמינו אתכם לכוס קפה, ויסמנו וי כשיוסיפו אתכם לרשימת בוחרים פוטנציאליים לבחירות הבאות. אני מתכוונת לאלה, שהרגשתם בלב שממש הופכים עולם לפתור לכם את הבעיה, אם זה ליד הבית, בבית הספר, בגן או בכל מקום אחר. אז בשבועיים הקרובים אפרסם כאן, סיכום פעילות שנתי של כל חבר וחברה במועצת העיר.
פניתי לכל 21 נבחרי הציבור, בהם בחרתם אתם, וביקשתי מהם דיווח על שנת פעילותם. מה הם עשו בשנה האחרונה ומה על הפרק.
אני מאמינה שכולם או לפחות רובם יכבדו אתכם ויעבירו דיווח בהקדם, כך שאוכל לספר לכם במה היו עסוקים חברי וחברות המועצה מאז בחרתם בהם

תהילה מימון – מועצת העיר – 2019 

בשנה האחרונה פעלתי במגוון רחב של נושאים ביחד עם חבריי לסיעת "כפר סבא בראש"- יו"ר הסיעה עו"ד יוסי סדבון ועו"ד קרן חגואל-גרשון. 

פעילות ציבורית טומנת בחובה צורך אמיתי בהקשבה ובפתיחות לשמוע מגוון דעות לפני קבלת החלטה. בשנה זו שמעתי תושבים רבים בשיחות אישיות, קראתי ועקבתי אחרי נושאים שהועלו ברשתות השונות והשמעתי את קול התושבים בנושאים כמו מוסדות חינוך ופנאי, זיהום אוויר, הפחתת שימוש בטלפונים סלולאריים במוסדות החינוך ועוד. נושא משמעותי שהעליתי וכולי תקווה שמקודם בימים אלה זה נושא המסגרת החלופית לילדים בגילאי יסודי- צורך משמעותי וצודק שעולה מהשטח בכל שנה

תהילה מימון

מתוך הבנה שמועצת העיר זהו גוף שצריך להתוות מדיניות עירונית, העליתי פעם אחר פעם את הצורך בקביעת מדיניות בנושאי התקציב העירוני, החינוך, שימוש בשטחים ציבוריים, תמיכות ועוד.

פעלתי בנושא השוויון החברתי וצמצום הפערים בעיר, אני רואה חובה שלנו כעיר וחובה שלנו כמועצה לעסוק בנושא הזה. העברנו החלטה שתאפשר לכל ילד בעיר להשתתף בחוג איכותי ומשמעותי- חוג לכל ילד! בנוסף העליתי הצעות שונות לגבי תכניות פרטניות לאוכלוסיות חלשות בעיר.

פעלתי בתחום השוויון המגדרי באמצעים שונים, בין היתר באמצעות ההצעה לשילוב שווה של נשים בוועדות ובדירקטוריונים ולשמחתי הדבר יושם כמעט במלואו. בנוסף, הצעתי שהתקציב העירוני יישקף את פלח האוכלוסייה הנשי ושיהיה שוויון בחלוקת תקציבים- זה קריטי לקידום השוויון המגדרי ואני מקווה שנושא זה יקודם בצורה משמעותית בתקופה הקרובה.

שקיפות- פעלתי לפרסום הסדרי ניגוד העניינים של חברי המועצה וכן ביקשתי שיועלו כל הפרוטוקולים והדוחות הכספיים של החברות הקשורות לעירייה. בנוסף, ביצעתי פנייה ישירה לחברי המועצה המובילים וועדות לפרסום סדר היום ופרסום פרוטוקולים מלאים לוועדות השונות.

במסגרת פעילותי בדירקטוריון החברה הכלכלית אני משתדלת לבחון את הדברים בראייה כלכלית-עסקית ופחות "רשותית" על מנת לאפשר המשך תנופה של החברה ולאפשר שירות יעיל וטוב לתושבי העיר בנושאים מגוונים. 

מתוך אמונה שהנושא הפיננסי הוא קריטי בהתנהלות העירונית (ולשמחתי יש לי בתחום זה הבנה עמוקה וניסיון רב) עסקתי רבות בנושא התנהלות כלכלית אחראית הן במסגרת דיוני התקציב והן במסגרת דיוני המועצה ודיוני ועדת כספים. יזמתי דיונים בנושא החוב העירוני ההולך וגדל ובצורך בקביעת מדיניות סדורה ואחראית בנושא וכן דיונים בנושא התנהלות פיננסית אחראית.   

בשנה זו פעלתי כאשר לנגד עניי טובת התושבים וכל הצעה שהעלתי או החלטה עליה נדרשנו להצביע נבחנה אחרי לימוד מעמיק של הנושא ובצורה עניינית.

בשנה הקרובה אני מתכוונת קודם כל להמשיך לשמוע תושבים ולייצג את האינטרס הציבורי בכל תחומי החיים. אני מתכוונת להמשיך ולהתעמק בנושאים השונים ולהעלות הצעות שיקדמו את תושבי העיר בכלל ואת הפרט. 

בכוונתי להמשיך, להתעמק ולהשפיע על נושא התקציב העירוני, הגבלת החוב, הובלת התייעלות והוספת ההיבטים הכלכליים לדיונים השונים. המגמה של הגדלת החוב שהיתה בשנים האחרונות עד לרמה של 300 מיליון ₪ בימים אלו צריכה להיעצר!. 

אמשיך לעסוק בנושאים הקשורים לצמצום פערים- צמצום פערים חברתיים וצמצום פערים מגדריים. 

עוד השנה אעסוק בהגברת מעורבות תושבים, שקיפות ושיתוף ציבור כי התושבים שלנו הם הכוח שצריך להניע את המערכת וכל המערכת הזו פועלת עבורם.

אני מתכוונת להמשיך לפעול בצורה עניינית תוך שיח מכבד ושמיעת מגוון הדעות ובשיתוף פעולה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות