בכפר סבא נותנים מכל הלב – הוקמו ארבעה ספסלי נתינה בעיר

מיזם חברתי להקמת "ספסלי נתינה" החל להתהוות בכפר סבא, באמצעות עיריית כפר סבא ובשיתוף תושבות ותושבים בעיר, שלקחו על עצמם את תפקיד רכזי הספסלים.

ספסלי הנתינה הם ספסלים עליהם ניתן להניח פריטים שונים שאין בהם צורך יותר, ולהעביר אותם הלאה לכל מי שרוצה. כך למשל, ניתן להציע במסגרת זו ספרי קריאה, משחקים, בובות ועוד

ספסל נתינה מרכז צעירים

מעבר להארכת חיי המוצר על ידי העברתו לאחר, מעודד המיזם גם תרבות צריכה נבונה והעלאת ערך העזרה לקהילה והתנדבות.

עד כה הוקמו בכפר סבא ארבעה ספסלי נתינה, ברחוב גאולה-הפרדס, ברחוב גלר-איריס, בגן אלתרמן ובמרכז הצעירים בחצר השוק, כאשר בקרוב צפויים לקום עוד שני ספסלי נתינה ברחוב נורדאו ובשכונת הדרים. לכל ספסל יש רכז אחד לפחות, המכהנים כאנשי הקשר במידה ויש בעיה ותפקידם לשמור על נראות הספסל, הניקיון והסדר, וכן לקיים תחלופת מוצרים.

ראוי לציין, כי חלק מהספסלים, דוגמת הספסל שהוקם בגן אלתרמן בכניסה לגן הילדים אמנון ותמר, אומצו על ידי גני הילדים, שאף היו חלק מהשקתם ועוזרים בתפעולם.

ספסלי הנתינה – מיזם ארצי שהגיע לכפר סבא – עוצבו בעיצוב אחיד – שלט ירוק עם הלוגו של ספסל הנתינה, וארגז פלסטיק המחובר לספסל, בו ניתן להניח את הפריטים

ראש העיר, רפי סער: "רוח הנתינה, הקיימות וההתנדבות מאפיינת את הקהילה בכפר סבא. מיזם ספסלי הנתינה הוא מיזם מבורך, הנותן מענה לשינוי תרבות הצריכה, יצירת קהילה מגובשת ומקום להעביר חפצים טובים מאחד לשני. אני מברך על הקמתו ומזמין את תושבות ותושבי העיר לקחת חלק בפרויקט".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות