מה עשיתי עבורכם: ראש העירייה, רפי סער, מדווח לציבור במלאת שנה לבחירות

מאת: אירית מרק

ראש העירייה – רפי סער

ראשית דבר, אני רוצה להודות על הזכות הגדולה שנפלה בחלקי לפעול ולתרום למען התושבים היקרים ולמען עירנו. תפקידי מאפשר טיפול, תיקון, קידום ושיפור במגוון רחב מאוד של נושאים הנוגעים לכל תחומי החיים שלנו.

במהלך השנה האחרונה יזמנו וקידמנו במרץ נושאים שונים בכל רחבי העיר ובכל תחומי ואורחות החיים, ביניהם בתחום החינוך, התחבורה, הספורט, ההנדסה ובתחומים רבים נוספים. זאת בהתאם לחזון שלי, שמציב את ערך המצוינות כערך עליון ומתוך תפיסה שעלינו, כעירייה, לספק לכל תושבות ותושבי העיר את השירות הטוב ביותר

רפי סער ראש העיר כפר סבא

אחת מתוכניות הדגל של העירייה במהלך השנה הייתה תוכנית שיפוצי הקיץ של מבני החינוך בעיר – ביצענו עבודות בהיקף חסר תקדים, שכללו בניית כיתות חדשות, שדרוג כיתות קיימות, שיפוץ והקמת חצרות ומרחבי למידה חדשניים, שיפוצי עומק בבתי ספר ביניהם חטיבת שרת, בי"ס יצחק שדה, בי"ס גולדה מאיר, בי"ס אוסישקין ועוד ושיפוצי עומק ב-11 גני ילדים, וזאת בנוסף להצללת מגרשי ספורט, תוספת מעליות, עבודות הנגשה ועוד ועוד.

אחת מהמשימות שהצבנו לעצמנו השנה היא לספק חינוך על כל גווניו, לכל תלמידות ותלמידי העיר. במסגרת זו פתחנו השנה, לראשונה בארץ, קריית חינוך דמוקרטית – הכוללת את בית הספר הדמוקרטי, בית הספר המונטסורי ובית הספר הסאדברי – שלושה זרמי חינוך הדוגלים בשיטות חינוך שונות. כמו כן, בימים אלו מתבצעת עבודת עומק לבניית תחזית דמוגרפית בחינוך

בנוסף, בחודשים האחרונים מבוצעות ברחבי העיר עבודות שדרוג תשתיות נרחבות, בין היתר סלילת כבישים, שדרוג מדרכות, החלפת ריהוט רחוב ועוד, כמו גם ביצוע תוכנית רחבת היקף לשדרוג הגינות הציבוריות והקמת גינות חדשות, הן בשכונות והן במרכז העיר, כאשר בוצעו כבר עבודות רחבות בארבע גינות ציבוריות בעיר. כמו כן יזמתי את שיפור ניקיון ושטיפת רחובות העיר, באמצעות מכונות חדשות ומשוכללות ואנו עומלים בימים אלה על הכנת תוכנית ניקיון חדשה לעיר

כחלק מההיערכות העירונית לחורף, התחלנו בביצוע עבודות תשתית נרחבות וטיפול בתשתיות ביוב וניקוז במזרח העיר, כמו גם בתשתיות מים, בין היתר בשכונת קפלן, ובמרכז העיר. זאת בנוסף לעבודות מניעה נוספות, דוגמת ניקוי קולטנים, גיזום עצים והיערכות ניהול ובקרה למצבי חירום, במטרה להעניק מענה מיטבי, מהיר ומקצועי לתושבי העיר.

עמלנו על שיפור השירות לתושב והטמענו מערכת חדישה, המנתבת את פניות הציבור ומאפשרת טיפול מהיר ויעיל בפניות התושבות והתושבים, וכל זאת תוך שקיפות מלאה בה אנו דוגלים.

במהלך השנה הזו אף מונו בעלי תפקידים, דוגמת מהנדסת העיר ואדריכלית העיר – תפקידים שלא אוישו בעירייה תקופה ארוכה, כמו גם מנהלים חדשים לאגף חינוך ולאגף חזות העיר, והכל למען שיפור השירות למען כלל תושבות ותושבי העיר.

במהלך הקיץ קיימנו מאות אירועים חינמיים לכלל האוכלוסייה בכל רחבי העיר, במטרה להנגיש את פעילות הפנאי והתרבות לכל התושבות והתושבים, ולא רק. בתחום הספורט, קידמנו את הספורט העממי בעיר והקמנו מתקני כושר חינמיים. בנוסף, החזרנו לראשונה זה שנים ארוכות את חגיגות העדלאידע בעיר, ואת פעילות מדרחוב ירושלים כמו גם שישיתרבות ושבתרבות, וקיימנו את פסטיבל הבירה הראשון של כפר סבא , פסטיבל האוכל הראשון של העיר, פסטיבל שורשי תימן, חודש הוקרה לגמלאי העיר, פסטיבל דו קיום תרבותי ועוד. כעיר מקדמת תרבות, לראשונה אף התקיים בעיר טקס פרסי האוסקר הישראלי ופסטיבל הקולנוע הראשון

ראש העירייה, רפי סער עם סגניו

יזמתי גם את הקמת מינהלת ההתחדשות העירונית החדשה, שתלווה תושבים בנושא תמ"א, ואנו עומלים על מדיניות עירונית חדשה בנושא במסגרת תוכנית אב להתחדשות עירונית, כמו גם על תוכנית המתאר הכוללנית המחודשת, והכל במסגרת מדיניות מושכלת לבנייה בעיר, הרואה את טובת כלל התושבים והעיר כולה. במסגרת זו אף יזמתי קיום של סדרת מפגשי שיתוף ציבור חדשה בנושא תוכנית המתאר, על מנת לחשוף את הציבור לפרטי התוכנית, לאפשר לתושבות ולתושבים להעלות שאלות וסוגיות ולהטמיע אותן בתוכנית המתאר המחודשת.

כמו כן, אני פועל לקידום ולעידוד כניסתם של עסקים חדשים לעיר, ביניהן חברות הייטק וחברות גדולות אחרות, אישרנו הקמת מתחם עסקים ומסחר חדש במזרח העיר, ואף יצרנו מערך שאטלים לעובדים באזורי התעסוקה בעיר.

זאת בנוסף לקידום וחיזוק שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים שונים.

חשוב לציין עוד, כי עיריית כפר סבא זכתה בקול קורא בתחום הערים החכמות ותקדם פעילות בינלאומית בנושא עם נציגים ממדינות נוספות.

קידמנו תחבורה בר קיימא ואנו העירייה הראשונה בארץ שהחלה בהקמת עמדות הטענה לרכבים חשמליים ומקדמת מעבר לרכבים שאינם מזהמים את הסביבה. אנו מובילים את המאבק האזורי בהקמת תחנת הכוח באזור.

קיימנו ואנו מקיימים שיתופי ציבור בנושאי מהיר לעיר ותוכנית המתאר, פעלנו ואנו פועלים לקידום השוויון המגדרי בעיר, הפעלנו שירות עד הבית לניצולי שואה, כמו גם הנגשת חוגים לקשישים המרותקים לבתיהם והנגשת כל השירותים העירוניים לכלל תושבות ותושבי כפר סבא.

שירות חשוב נוסף שהצלחנו להחזיר לאחרונה הוא שירות השאטלים לעיר הבה"דים המיועד לחיילות ולחיילים העיר. שירות המאפשר לבנות ולבני העיר שלנו להגיע לבסיסם בבטחה, ושהשבוע אף הרחבנו אותו עקב הביקוש הרב.

ראוי לציין, כי אנו מובילים במדד נגישות הערים ובמדד הערים הטובות ביותר למגורים בישראל, כמו גם באחוז התושבים המרוצים מהעיר בה הם גרים (למעלה מ-96 אחוז) ובאחוז התושבים המרוצים מהשטחים הירוקים בעיר ובאחוז מיחזור הפסולת העירונית.

שדרגנו את מערך הביטחון והחירום ואנו בונים בימים אלו מרכז חירום חדש בעיר, הקמנו מרכז גמלאים ומרכז נוער חדש בשכונות הירוקות ועוד. כל אלו הם רק חלק קטן ממה שהתבצע כאן במהלך השנה, והיד עוד נטויה.

באשר לשנה הבאה

בימים אלו אנו עומלים על תכנון של עוד עשרות פרויקטים חשובים, שיובילו את העיר כפר סבא לעתיד. העיר, על תשתיותיה ומוסדות החינוך והציבור שבה, כמו גם קידום מתחמי תעסוקה ומסחר, על מנת לסגור פערים שנצברו במשך שנים רבות. עומדת בפנינו עבודה רבה ואנו נעשה הכל על מנת להצליח בה.

במהלך השנה הקרובה יעברו הצוותים החינוכיים בעיר הכשרות עומק להטמעת חשיבה מגדרית ויצירת אקלים חינוכי, המבטיח את מימוש הפוטנציאל של כל תלמידה ותלמידה, תוך דאגה לרווחתם האישית ולביטחונם.

יש בכוונתנו לקדם את כל התחומים העירוניים השונים, לבצע פרויקטים מגוונים ולמקם את העיר כטובה בישראל, עיר שתהווה דוגמה לכל הרשויות האחרות במדינת ישראל.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות