שכנות למופת: השכנים בעובדיה הנביא בשכונת קפלן כפר סבא למען הקהילה

מאת: אירית מרק
ברחוב עובדיה הנביא בשכונת קפלן, כפר סבא, קורה משהו מופלא, שאחראים לו כ-12 משפחות נהדרות, משפחות מגובשות לא רק כשכנים, אלא גם כסיוע לקהילה בעיר.
אחרי שנים בהן, השכנים החליפו ביניהם מתנות קטנות בחגים, החליטו דיירי הרחוב לחשוב ירוק ולעשות משהו טוב עבור הקהילה
״בחגים אנו נפגשים להרמת כוסית ואוספים יחד תרומה עבור מיזם התנדבותי עליו אנו מחליטים ביחד …״, מספרת אחת השכנות "בזכות המיזם הזה ביה"ס אופירה נבון הועשר בספסל מעוצב לספריה החיצונית של ביה"ס .
למרכז נוער יונה לקהילה האתיופית, נרכשו פופים צבעונים וכעת מסתיים לו עוד פרויקט מקורי שהצליח במיוחד.
נציגי השכונה מספרים בשיתוף ״המפלט״ ביה"ס להרכבים מוזיקליים בשכונת קפלן, ששמח מאוד לקחת חלק ולהשתתף איתנו במיזם, הורכב חוג ללימוד גיטרה ב 8 שיעורים לנוער.
"פנינו ליועצות בחטיבות ובתיכונים בעיר וקיבלנו מהן המלצה על נוער שוחר מוסיקה ומרגע זה פעלנו להשיג עבורם גיטרות ששימשו אותם במהלך החוג והוענקו להם במתנה בסופו.
ביה"ס למוזיקה ״המפלט ״ היווה בית מוזיקלי ומקום נעים ומקצועי ודניאלה בוס, המורה, נתנה את הלב והנשמה.
עוד מספרים דיירי הרחוב ״ לא היינו יכולים לעשות זאת ללא עזרתם של יעל כהן, מורה לפיתוח קול מוכרת היטב בכפ״ס שגייסה את מיטב קשריה וסייעה בגיוס הגיטרות, איתן מ GuitarFix שסייע בהחלפת מיתרים וכיוון הגיטרות, כלי זמר – שתרמו מיתרים, גינזבורג כלי נגינה בתל אביב שתרמו גיטרה חדשה ואנשים מדהימים ששמעו על המיזם ותרמו עבורו גיטרות משומשות וקייסים חדשים".
בימים אלו, הקורס במימון דיירי הרחוב מסתיים, קבוצת הילדים, כל כך נהנתה מהחוויה שבקרוב הם עורכים מופע להורים ולתושבי השכונה.
״מה שדניאלה הצליחה להוציא מהנוער הנפלא הזה, פשוט מדהים. הם עובדים על שיר מקורי שלהם ומרגש לראות איך התחברו למוזיקה ומצאו בה מפלט״.
"החיבור מרגש עד כד כך שהילדים ביקשו להמשיך את החוג וביה"ס המפלט מוכן להמשיך לתרום את המקום ומציע לילדים להמשיכו בעלות סמלית".
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות