סכינים למבינים – מה ההבדלים בכלל בין כל הסוגים?

סכין הוא כלי עבודה בסיסי והכרחי בכל מטבח, הן במסעדות ובמטבחים תעשייתיים והן במטבח הביתי. יש מגוון עצום של סכיני מטבח, רוב הסכינים מיוצרים מפלדת אל חלד כיוון שמשתמשים בהם בסביבה רטובה ויש לשטוף אותם במים כדי לנקות את הלהב והידית

נהוג לחלק את סכיני המטבח למספר סוגים, לרוב החלוקה מבוססת לפי סוג מסוים של מזון או צורת חיתוך מסוימת. מומלץ לרכוש למטבח סכינים איכותיים ועמידים ממותג מוביל, כדאי לרכוש כמה סוגים של סכינים המיועדים לשימוש במטבח הביתי והמקצועי. ישנם שמונה סוגים עיקריים של סכינים: 

סכין שף (טבח)

סכיני שף הם פריט חובה בכל מטבח, זהו הסכין הבסיסי והשמיש ביותר וזהו גם הסכין הראשון שצריך לקנות כדי לבצע את רוב הפעולות הנדרשות במטבח. סכין שף איכותי הוא יחסית גדול ויש לו להב כבד באורך של 12 ס"מ עד 35 ס"מ. מומלץ לרכוש סכין שף המותאם למבנה כף היד ומתאים למשתמש מבחינת נוחות, משקל, מידות ואחיזה.

סכין לחם

יש מגוון סכינים לחיתוך לחמים, זהו סכין עם להב ארוך, לפחות 21 ס"מ, הוא מיועד בעיקר לחיתוך לחם, ג'בטות ובגטים.

סכין לבשר

סכיני בשר מיועדים לחיתוך מדויק של נתחי בשר שונים, הסכין עבה יותר והלהב מתעקל כלפי מעלה. סכין לחיתוך בשר כולל מגן ייעודי בבסיס הלהב, שתפקידו למנוע סכנת החלקה ופציעות. סכין לבשר מגיע עם להב באורך 17 עד 20 ס"מ.

סכין לדגים 

סכין מיוחד לפילוט דגים, להב הסכין חייב להיות חד מאוד אך עדיין להיות מעט גמיש כדי לאפשר את תנועת הפילוט. סכין דגים מיועד בעיקר להפרדת פילה הדג מהאדרה, לכן הלהב חייב להיות גמיש ובעל מבנה מיוחד כדי לחוש את העצם ולהחליק את הלהב מעליה כדי להסיר את הפילה.

סכין גבינות

יש מגוון סכינים המיועדים לחיתוך ולפריסת גבינות קשות, למשל גבינה צהובה. בסכין איכותי יש חורים בגוף הלהב למניעת חיכוך בין גוש הגבינה ללהב הסכין, כך הגבינה לא נדבקת ללהב ואפשר לפרוס פרוסות מדויקות ודקות.

סכין טורנה

סכין מיוחד לחיתוכים קטנים ולקילופים מדויקים ועדינים.

סכין אסיאתי

לחובבי הסושי והאוכל האסיאתי מומלץ לרכוש סכין קופיץ, זהו סכין יציב ונוח לאחיזה, הוא מתאים לטכניקות החיתוך המדויקות והעדינות במטבח היפני ובשלל מטבחים אסייתיים נוספים.

סכין עזר

סכין עם להב חלק וקצר המתאים בעיקר לחיתוך ולקיצוץ ירקות, הסכין יכול לשמש למגוון צרכים נוספים במטבח הביתי. 

סכינים ומוצרים נוספים למטבח הביתי או המקצועי כדאי להזמין רק מחברת נעמן. החברה המובילה מציעה מגוון פתרונות ומוצרים למטבח, לבישול, לאפייה, לעיצוב הבית ולהלבשת הבית וארגונו. כל הסכינים שהחברה משווקת יוצרו מחומרים עמידים ואיכותיים, באתר ובסניפי הרשת תוכלו למצוא סכיני שף אסף גרניט באיכות גבוהה ובמחיר משתלם ומגוון סוגים נוספים של סכינים, 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות