בצפון מערב כפר סבא יוקם מרכז ישראלי לקולנוע ולטלוויזיה

ועדת המשנה המחוזית להתנגדויות אישרה למתן תוקף את תוכנית קריית התקשורת בצפון מערב העיר כפר סבא. התוכנית משלבת את בית הספר ללימודי התקשורת, שטחי  משרדים ומסחר נלווה. ראש העיר רפי סער: "מדובר בבשורה אמיתית לעיר כפר סבא"

מאת: אירית מרק

עכשיו זה סופי: חברת "תיא תקשורת" תקים מרכז ישראלי לקולנוע ולטלוויזיה בצפון מערב העיר כפר סבא, לאחר שוועדת המשנה המחוזית להתנגדויות של לשכת התכנון מחוז מרכז אישרה למתן תוקף את התכנית, במסגרתה יועברו אולפני הרצליה ממיקומם הישן לעיר כפר סבא וזאת בהמשך להתערבותו של ראש העיר רפי סער, שקידם התכנית מאז היבחרו

מדובר בתכנית, שקודמה באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, המשתרעת על פני שטח של כ-8.5 דונם, בהם ייבנו בין היתר אולפני צילום והפקה ובית ספר למקצועות התקשורת  משרדים לאולפנים ומסחר נלווה, כאשר המבנה תוכנן על ידי "סקורקא אדריכלים".

יש לציין, כי מדובר בתוכנית שפורסמה להפקדה כבר בשנת 2017 אך בשל הליך התנגדויות ממושך, עוכבה הוצאתה לפועל. עם כניסתו לתפקיד, פעל ראש העיר רפי סער לקידום התוכנית, ובחודש ינואר האחרון התקיים דיון בוועדת המשנה להתנגדויות, שהוביל כעת להחלטה החשובה שמשמעותה – מתן אפשרות להוצאת היתר בנייה לתוכנית והתחלת עבודות בזמן הקרוב

הדמיה קריית התקשורת

ראש העיר רפי סער: "מדובר בהזדמנות חשובה והיסטורית, ובבשורה אמיתית לעיר כפר סבא, אשר תתרום רבות לכלכלת העיר, למיתוגה של העיר  ולתושביה. העיר כפר סבא מקדמת ומעודדת השכלה גבוהה וכן תרבות וקולנוע ישראלי ואף קיימה אך לפני חודשים ספורים את פסטיבל הקולנוע הישראלי הראשון בעיר, שהתקיים לראשונה לצד קיום טקס פרסי אופיר – האוסקר הישראלי. בנוסף, כחלק מקידום העסקים בעיר בכלל, ותחום הקולנוע והטלוויזיה בפרט, צולמו והופקו בעיר עשרות הפקות שונות. אני סמוך ובטוח כי הקמת קריית התקשורת בכפר סבא תשרת את תושבות ותושבי העיר, כמו גם את תושבות ותושבי האזור כולו".

עו"ד ליאת פסטרנק-אלקיים, באת כח בעלי דירות: "לתושבי השכונה הירוקה אין התנגדות עקרונית להקמת קריית תקשורת בחלקו הצפוני של השכונה, אלא שהם חוששים מהצפת כבישי השכונה, שכבר היום עמוסים בשעות העומס ומשימוש בחניות השכונה על ידי הבאים לקריה. אנו סבורים שיש להקים מחלף ו/או דרכי הגעה חלופיים לקריה, שלא מתוך השכונה. מנכ"ל האולפנים ציין בישיבת הועדה המחוזית מיום 17.11.19 כי המכללה תכיל בין 200-300 סטודנטים ובסה"כ כ- 250 איש מדי יום, מתוכם ח'ברה צעירים שצפויים להגיע ללא רכבים. ולכן, 215 החניות שיבנו בקריה יספיקו. אנו תקווה כי אלו המספרים שיהיו בפועל ולא נקום יום אחד למספרים גבוהים מאלה. אציין, שנכתב בתקשורת כי צפויים להיבנות גם מרכז מבקרים, מוזיאון ומקום לעריכת פסטיבלים. זה חדש לנו וזה גם לא מופיע בתב"ע, נקווה שהדברים בגדר שמועה בלתי מבוססת בלבד, אחרת השכונה הירוקה תירמס.
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות