חברת מועצת העיר, קרן חגואל גרשון: להגביל זמן חניה ל-30 דקות באזורים מסוימים

מאת: אירית מרק

חברת מועצת העיר, קרן חגואל גרשון תעלה לדיון במועצה הצעתה להגביל חניה ל-30 דקות באזורים מסוימים בעיר "אני אוהבת את ימי שישי בבוקר-לקפוץ לירקן, לקיוסק, לקניון

רחוב ויצמן

עם זאת, לא פעם אני חושבת פעמיים אם לצאת מהבית, ולו רק מעצם המחשבה שזמן רב יתבזבז עד שאמצא חניה פנויה", מסבירה גרשון את הצעתה "גם בכפר סבא, כמו בערים רבות, קיימת מצוקת חניה באזורים מרכזיים בעיר – רח' ויצמן ואזור התעשיה, שם קיימים עסקים קטנים שפרנסתם אף נפגעת כאשר הציבור נמנע מלהגיעם בשל מחסור בחניה".

בישיבת המועצה הקרובה, תעלה ההצעה לדיון אפשרות להגבלת זמן החניה באזורים מסוימים ל – 30 דק׳ בלבד. כך, תהיה תחלופה יעילה של מכוניות, והיצע החניה יגדל במהירות ובאופן שוויוני.

גרשון ציינה את עיריית חיפה כדוגמה – שם אפשרו חניה ל-20 דקות בלבד במקומות מסוימים.

רוב התגובות להצעה התנגדו לתחום את החניה לחצי שעה ברחוב ויצמן "רעיון יפה, אבל לבד הוא לא יכול לעמוד. יש לקדם חלופות נוחות לרכב פרטי, קרי תחבורה ציבורית יעילה ונוחה ושבילי אופניים. עד שאלו קיימים, אין מנוס מלהשתמש ברכב הפרטי.
כמו שציינו רבים לפני, ברוב המקומות בעיר חצי שעה לא מספיקה, בייחוד כשרוב האנשים מחפשים גם את הקניות וגם את הבילוי. יש גם לבחון את הדרישה למסחר בלבד, שכן לא מעט כבר עברו לרכישה ברשת ולא באמת זקוקים למסחר בשישי, אלא יותר לבילוי ושקט, או לחלופין לרכישות "פנאי", כמו בגדים, או דברים שדורשים יותר מחצי שעה", ציין גיל גרינשטיין.

תושבת נוספת ציינה "סידורים לוקחים הרבה יותר מחצי שעה. קניות בסופר ובעוד כמה חנויות לאורך וייצמן, זה לא חצי שעה וגמרנו. רק התור בסופר לפעמים לוקח בין רבע לחצי שעה. ביקור אצל רופא וכו. לפעמים אין חניה קרובה וצריך לשים את האוטו רחוק קצת וללכת ברגל. שילוב של ביקור אצל רופא ותור בבית מרקחת, שזה הכי טריוויאלי בעולם לוקחים יותר מזה. לשבת בבית קפה וליהנות קצת משיחה נינוחה זה יותר מחצי שעה. אנשים לא צריכים לחיות באטרף כי החניה מוגבלת לחצי שעה. רק הרעיון הזה כבר מוריד את החשק לצאת. תחשבי גם שיש מבוגרים שלוקח להם יוצר זמן. למה זה מגיע להם? למה זה מגיע לנו? זאת אולי דרך נפלאה להעשיר את קופת העירייה  ".בקנסות. אבל הרעיון הזה הוא בגדר התעללות בתושבים
גרשון ערכה לבסוף את הפוסט שהעלתה לנוכח התגובות אשר כאמור ברובן דחו את הרעיון בכדי להבהיר

קרן גרשון

"מדובר רק על אזורים מסוימים שיוסכמו. לא על כל העיר ( ולא על כל החניות באזורים שיבחרו). החניה תהה לטווח קצר ומיועדת לסידורים קצרים".

מה דעתכם?
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות