מזון יבש לחתולים

מזון יבש לחתולים

אין על גרגור העונג של חיית המחמד האהובה, כי חתול שבע הוא חתול מאושר. כאשר באים לבחור איזה מזון יבש לחתולים מתאים לחתול הביתי הפרטי, חשוב לעשות זאת תוך התחשבות בסוג החתול, גילו, מצבו הבריאותי וכמובן העדפותיו לגבי המרקם והטעם.

  • מזון יבש מהווה את הבסיס לתזונת החתולים בתפריטם היומי. חשוב לזכור כי לא כל מזון מתאים לכל סוג, מין וגיל, אמנם כולם זקוקים לאוכל בריא ומזין אך נדרשת התאמה של מזון יבש לחתולים משלל האפשרויות הקיים היום. מה מתאים לגור רך וזעיר, לאיזה מזון נזקקות חתולות הריוניות או חתולות שמניקות, מה נכון להעניק לחתולים בוגרים או לקשישים הסובלים מבעיות בריאות ועיכול. 
  • גורים רכים: זקוקים למזון יבש אך רך ללעיסה, מרובה ויטמינים, מינרלים וקלוריות בריאות המסייעות לצמיחה ולהתחזקות.
  • מזון לחתולה הריונית ו/או מניקה: מזון איכותי בעל אחוזי חלבון גבוהים ואחוז פחמימות נמוך
  • מזון לחתול בוגר: חתול בן 6 חודשים ומעלה, הנדרש לתזונה הכוללת את כל אבות המזון באופן מאוזן, חלבונים, מינרלים ויטמינים ונוגדי חמצון.
  • מזון לחתול קשיש: חתול מבוגר (בד"כ מעל גיל 7) זקוק למזון מותאם לצרכיו הגופניים והבריאותיים. מדובר על מזון יבש רך ללעיסה, מרובה חלבונים וויטמינים להקלה על העיכול. 
  • מזון לחתול מסורס או חתולה מעוקרת: ניתוחים מסוג זה משפיעים על הבלוטות ההורמונליות בגוף ועל מערכת חילוף החומרים. כך שהמזון הרצוי הוא מזון דל קלוריות ושומנים אך מרובה ויטמינים ומינרלים, בעיקר חלבון מן החי לחיזוק ושמירה על איכות החיים.
  • מזון דיאטטי: חתולים רבים, אשר חיים חיי נוחות בבית ולא מוציאים הרבה אנרגיה מפתחים לאורך זמן נטייה קיצונית להשמנה. עבור אלה נדרשת הקפדה על מזון יבש לחתולים מועט קלוריות, דל שומן ועתיר בסיבים תזונתיים המסייעים בחילוף החומרים. 
  • חתולים הסובלים מבעיות בריאות: ישנם חתולים רבים אשר מפתחים במהלך חייהם בעיות בריאות כאלה ואחרות, בין היתר דלקת בדרכי השתן, סוכרת, בעיות עיכול, הצטברות כדורי שיער ועוד, עבורם מומלץ לבחור בקפידה מסוגי המזון היבש המותאמים במיוחד לכל בעיה.

חשוב לציין כי לא משנה איזה סוג מזון יבחר, כל עוד הוא מותאם במדויק לחתול ומגיע ממקור איכותי, אפשר להיות רגועים. מזון טוב הוא כזה המלא בערכים תזונתיים מעולים, ויטמינים ומינרלים ממקורות טבעיים. כולל אשלגן, ויטמין A, B12, ברזל, אבץ, חומצה פולית, קלציום ועוד. 

מעצם היותם ציידים בטבע, גם חתולים אשר מעולם לא ראו טבע, ישנה חשיבות עליונה לעובדה שהם חייבים לקבל חלבון ממקור טבעי. כך שמזונות בשילוב של מגוון רחב של דגים, עוף, הודו וביצים יעניקו להם בדיוק את מה שהם זקוקים. אך לא מעט מהמזונות מוסיפים גם דגנים מלאים ובריאים, סויה ושאר שיפורים וחשוב מאוד לקרוא את המרכיבים על האריזה על מנת לבחור נכון את סוג המזון.

אלמנט נוסף שיש להקפיד מעבר לאיכות נטולת הפשרות של חומרי הגלם הטבעיים, היא הטעם והמרקם של המזון לחתול. מומלץ לגוון ממכלול האפשרויות ולחשוף אותו למאכלים מן הים, סוגי טעמים של עופות ובשר אך בסופו של דבר להעניק לו את מנעד הטעמים המתאים לו והאהוב עליו.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות