700 איש הצביעו בסקר בעד הקמת מרכז גאה בכפר סבא

ביום רביעי בערב תעלה חברת המועצה, קרן גרשון הצעה לפיה העירייה תקים מרכז גאה בכפר סבא. מדובר במרכז שבו תתאפשר פעילות לקהילה הגאה בכפר סבא.
בקבוצת כפר סבא שלנו המונה 23 אלף חברים עלה סקר בו הצביעו למעלה מ-700 איש בעד הקמת מרכז כזה. 110 הצביעו נגד וכ-30 ציינו כי אין להם דעה.
מאירה חיון, תושבת העיר וחברה בקהילה דווקא מתנגדת לרעיון "מיותר לחלוטין. מי צריך מרכז כזה ולמי הוא מועיל? אנחנו חלק בלתי נפרד מהאוכלוסייה ואנחנו לא צריכים שתסגרו אותנו במבנה כזה או אחר, אנחנו לא שונים בשום דבר. פרט לעובדה שאנחנו עושים סקס קצת אחר…לא אמור להקנות לנו זכויות מעבר למה שכל אזרח מקבל במדינת ישראל…אין צורך לכלוא אותנו…השירותים הניתנים בכפר סבא, מיועדים לכולם…מחר בבוקר תקום עוד חברת מועצה שמחפשת קולות ותרצה לבנות לנו קופת חולים מיוחד וגם סופרמרקט….כל נציג ציבור מנסה לצבור כח על הגב שלנו…די עם זה. יש לנו את כל מה שאנחנו צריכים והלוואי ומיעוטים אחרים בארץ היו נהנים מהחופש שיש לנו. אני מבינה את הכאב והחשש אבל מרכז שכולא בתוכו אנשים שונים בתכלית, העובדה שכולם גאים לא אומרת שיש להם דברים משותפים ואו תחומי עניין משותפים. סקס זה לא הכל בחיים ורק בזה אנחנו נבדלים. המטרה שלנו היא להיות חלק מהחברה, להיות כמו כולם. מרכזים כאלה יוצרים הפרדה בין בני הנוער. איך יוכל נער סטרייט להתחבר לנער גאה, אם לכל אחד מהם מרכז משלו??? מיותר לחלוטין".

חגואל גרשון הגיבה לטענות חיון :"התייעצנו עם נציגי הפורום של כס, עם תהילה, התייעצנו עם האגודה למען הלהט"ב שוחחנו עם איגי… דיברנו עם הרבה. האמיני לי שהשקעתי הרבה זמן בפגישות ושיחות עם הקהילה. כולם- חד משמעי- בעד".

חיון :"איך יש פורום כזה שאני לא יודעת עליו ורוב חברי אינם יודעים עליו, האם זה לא אומר לך משהו. הם בוחרים את עצמם, ממנים את עצמם ומדברים בשם כל הקהילה וזה פסול מיסודו. נמאס לי שכל פעם שלאחד יש גחמה כלשהי, הוא מדבר בשם קהילה שלימה. שכל אחד ידבר בשם עצמו…בלי להכליל

מאירה חיון

העובדה שאני חד מינית לא אומרת שאני מסכימה אוטומטית עם כל מה שמישהו מחליט בשמי…פשוט מקומם".

"בסופו של יום, המרכזים הללו הופכים למרכזי הכרויות ויציאות לסטוצים מזדמנים. במשך חיי ביקרתי במספר מרכזים כאלה, שהתחילו בשמיים ומהר מאוד הפכו למרכז הכרויות…לא יותר מזה. כל הסיפורים על עזרה הדדית ושילוב…הם ריקים מתוכן. אני מציעה לכל אחד שחושב שצריך מרכז כזה בכלל ולא רק בכפר סבא, שיבקר בבר נוער, הבית הפתוח, גן מאיר ויגיד מה הוא ראה".
רבים מחברי הקהילה יצאו כנגד טענות חיון. ענבר מרקוביץ :"בר נוער היה ועודנו בית חם לעשרות בני נוער שפוקדים אותו כל שבוע, לעיתים כי אין להם מקום אחר ללכת אליו. בני נוער יושבים שם בהשגחה מוחלטת של מדריכים, מתייעצים, מדברים, צוחקים.. ואכן לפעמים רחמנא לצלן מוצאים אהבה. בהחלט חמור מאוד. לא יודעת איזו מטרה את חושבת שאת מקדמת על ידי הדברים חסרי הביסוס שאת אומרת אבל לקהילה את מוציאה שם רע ועושה רק נזק".

נדב וינוקור מכפר סבא, עוד חודש בן 18, ינאם בישיבת המועצה כנציג הנוער הגאה בכפר סבא. נדב מספר: "הנוער הגאה בכפר סבא זקוק לתמיכה, אהבה וקבלה ולצערנו הרב זה לא המצב הקיים

נדב

"הנוער הגאה בכפר סבא חווה אלימות ואפליה ורובו המוחלט של הנוער הגאה נמצא בארון אפילו מול המשפחה. נוער גאה נשאר בארון מפחד, בושה עצמית וחלקם הגדול לבד מבלי שאף אחד שיודע מה עובר עליהם. הצורך של הנוער הגאה למרחב בטוח אוהב ומקבל כבר מזמן עובדתי. הנוער הגאה זקוק לבית. ישיבת המועצה תהיה פתוחה לתושבי העיר, אנו צופים שיגיעו לפחות 200 אנשים לתמוך ולהראות נוכחות, בואו גם אתם כקהל ותתמכו בקהילה הגאה שמונה כ-10% מהאוכלוסייה העירונית ובכלל."

תגובתו של לי-ים גבאי, יו"ר פורום הגאווה העירוני: "פורום הגאווה העירוני ואני באופן אישי מאוד שמחים שההצעה עלתה לסדר היום של המועצה על ידי חברת המועצה קרן גרשון, כיף לי לראות שגם רשימות שאינן חתמו על מצע הגאווה טרם הבחירות המוניציפליות ואינן התחייבו בפני הקהילה הגאה מקדמות נושאים הקשורים אליה. אנו הפורום מאמינים כי יש צורך במרכז עירוני גאה

לי ים

"זה צורך שהציבור הגאה והנוער הגאה בעיר בפרט העלה אל מול הפורום ממזמן ואנו מנסים לקדם את הנושא הנ"ל ביחד עם עוד נושאים רבים הנוגעים לקהילה הגאה מול סיעת מר"צ והעירייה. כמובן שמיותר לציין את תרומתה האדירה של רשימת מר"צ כפר סבא לקהילה הגאה בעיר במישורים השונים, ממצעדי ואירועי גאווה ועד קידום נושא הפלורליזם והקבלה של הקהילה הגאה בפני הציבור הכפר סבאי. אנו מקווים כי מר"צ כפר סבא ישמעו את זעקות הקהילה ויקדמו את נושא המרכז הגאה בעיר בין אם דרך הצעתה של קרן ובין אם לא. הפורום מאמין כי נוכחות הקהילה הגאה ותומכיה בפגישת המועצה הקרובה חשובה לנראות הגאה בעיר וקוראים לכם לבוא לקחת חלק".

ישיבת מועצת העיר תתקיים הערב.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות