עילאי הרסגור הנדין, סגן ראש העיר : "יוקם בית לקהילה הגאה בתוך שנה"

מאת: אירית מרק

אמש הגיעו עשרות חברים מהקהילה הגאה לישיבת מועצת העיר הדנה בנושא הקמת בית לקהילה הגאה.

סגן ראש העירייה, עילאי הרסגור הנדין הבהיר כי הנושא נמצא בטיפול של צוות היגוי בעירייה המורכב מנציגי הקהילה הגאה, מחזיקת תיק הקהילה פליאה קטנר, והרסגור עצמו. "במסגרת עבודת הצוות נערכו ואירועי הגאווה בחודש הגאווה, הוכנו תכניות לשנת 2020 ויוקצה תקן לעו"ס שי/תעסוק בצרכים הייחודיים של חברי הקהילה. בית לקהילה יוקם עם השלמת מיפוי הצרכים, באיזה גודל שטח מדובר, כמה חברי קהילה ישתמשו, מיקום המבנה, מהם הארגונים שיפעלו שם, אנו עובדים בנושא, נשלים התהליך בזמן הקרוב וניגש למציאת הפתרון הטוב ביותר לקהילה. נושא הקהילה הוא בנפשי, כל שנות פעילותי אני פועל עם חברי הקהילה בענייני זכויות הקהילה הגאה, חשוב לי שהדברים ייעשו כמו שצריך בעבודה אמיתית שתביא תוצאות בשטח ולא רק לחלומות. יוקם בית לקהילה הגאה בתוך שנה."

עילאי הרסגור-הנדין

 

עוד ציין עילאי הרסגור הנדין, סגן ראש העירייה:"אני שמח שלאחר תהליך ארוך שעברנו עם הנהגת הקהילה בעיר, החליטה האופוזיציה לעסוק גם היא בנושא חשוב זה. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. ההצעה שהעברנו היא פרקטית ומאפשרת להתקדם לעבר החזון המשותף, כך שיהיה מקום בעיר לפעילות הקהילה הגאה, בנוסף למקומות ברחבי העיר שמקצה כיום העירייה לפעילות. הדרך שלנו ברורה ותביא להגשמה בשטח של הרעיונות. תודה לרוב חברי המועצה שהחליטו לתמוך בהצעת הקואליציה ולכל השותפות והשותפים במסע להפיכת כפר סבא לעיר שכולם יוכלו להרגיש בה שווים ובטוחים".

תגובתו של לי-ים גבאי, יו"ר פורום הגאווה העירוני "הייתה ישיבת מועצה טעונה מאוד. עברה הצעה אלטרנטיבית מצד הקואליציה שהייתה נשמעת מעט מעורפלת ולא ברורה מצד חלק מהקהל אך מי שקרא בין השורות הבין כי נושא המרכז הגאה בעיר לא ירד מהפרק וכי הקואליציה הציעה הצעה לא פחות טובה שמערבת בה יותר אלמנטים של לבדוק מול הקהילה הגאה את צרכיה ועירוב מלא של נציגיה בהחלטות. באופן אישי אני יכול לומר שאני מרוצה מהנוכחות הקהילתית הגדולה שהייתה שם ומקווה שנושא הקהילה והמרכז הגאה ימשיך להיות מקודם מהקואליציה ומסיעת מרצ כפר סבא בפרט בשיתוף מלא של הקהילה".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות