שירת המונים במרכז אשכול פיס בסיומו של חודש מודעות למוגבלות בכפר סבא

מאת: אירית מרק

חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות בכפר סבא, תחת הכותרת "בכפר סבא מוגבלות היא לא מגבלה", יקיים בתאריך 26.12.19 שירת המונים במרכז אשכול פיס.

פתיחת אירועי החודש הייתה ביום חמישי שעבר בהיכל התרבות, עם מופע מרגש במיוחד של להקת "מעבר לקול" בניצוחו של אורי שחר, המשלבת בין זמרים עם מוגבלויות לזמרים ללא מוגבלויות

היכל התרבות כפר סבא Photos by © Michael Laurence Photography

ראש העיר, רפי סער: "ביום חמישי האחרון זכיתי להתרגש יחד עם קהל גדול בהופעה מדהימה בהיכל התרבות של חברי להקת "מעבר לקול" בניצוחו של אורי שחר. הופעתם המרגשת לא הותירה אף עין יבשה באולם שהיה מלא מפה לפה. עיריית כפר סבא מובילה את תחום הנגישות בארץ ופועלת במהלך כל השנה על מנת להנגיש את כלל הפעילות העירונית לכלל התושבות והתושבים, בין היתר על ידי קיום אירועים נגישים, הנגשת המרחב הציבורי, פרסום נגיש לכל ועוד. אנו נמשיך להוביל את תחום חשוב זה. בכפר סבא 'מוגבלות היא לא מגבלה' היא לא רק סיסמה אלא דרך חיים. בכפר סבא כולם שווים".

מנתונים שפורסמו לאחרונה בכנס ארצי בתחום הנגישות, עולה כי כפר סבא מובילה במדד נגישות רשויות מקומיות, כאשר מתוך 267 רשויות בארץ רק ל-13 רשויות יש תוכניות מסודרות ופעילות מתקדמת בתחום הנגישות, אחת מהן היא העיר כפר סבא. בין הפעילויות הרבות שהעירייה מקדמת ומעודדת בתחום הנגישות נמצאים בין היתר הנגשת פרסומים עירוניים, שידור ישיבות באופן מונגש, הנגשת המרחב הציבורי, נגישות בשירות ועוד

היכל התרבות כפר סבא Photos by © Michael Laurence Photography –

מחזיקת תיק הנגישות והמודעות לאנשים עם, לירית שפיר שמש: "בלי מודעות, לא נבין את חשיבות הנגישות. כ-20 אחוז מאוכלוסיית המדינה הם אנשים עם מוגבלויות. לא תמיד נראה עליהם את המוגבלות, אך חובתנו כקהילה, ובוודאי בעירנו כפר סבא, להנגיש את הסביבה ואת עצמנו, כדי שיחושו בנוח ויקבלו סיוע ושירות ככל אדם. הציבור מוזמן להגיע לאירועי חודש המודעות ואני מאחלת שנלמד להכיל ולקבל את כל האנשים כשווים ומתוך כך נשאף לספק לכולנו, עם ובלי מוגבלות, חוויית שירות ושותפות הרבה יותר איכותית ולא רק בחודש זה".

צילומים: מייקל כץ

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות