השבוע עמדו במגרש המסדרים שלושה קצינים חדשים שסיימו את הקורס היוקרתי-מפעילי כטמ״ם

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
בן מיכאל / פורסם בעיתון ירוק בכפר
ביום רביעי, השבוע הגיע לסיומו הקורס  היוקרתי – מטיס מפעילי כטמ״ם, שהינו כלי טיס מאויש מרחוק שמבצע 70% מהפעילות המבצעית של חיל האוויר. הדרך היחידה להגיע לקורס כטב״ם  הוא דרך  קורס טיס. לאחר שנה ומעלה בקורס, פרחי טיס  אשר השתתפותם הופסקה, אך נמצאו מתאימים להמשיך במערך המטיס של החיל ולוחמים  ביחידת “זיק” של התותחנים וגם קצינים מצטיינים מיחידות עם רקע אווירי. הקורס אורך חצי שנה ובסופו מקבלים את כנפי המפעילודרגות קצונה ומשובצים בטיסות והם חותמים 5 שנים התחיבות לשרת במערך.
על מגרש המסדרים עמדו שלושה קצינים חדשים ע׳ מכפר סבא, ע׳ מהוד השרון ו-נ׳ ממועצה א.דרום השרון.
סג”ם ע’ בן 20, מכפר סבא
למד בתיכון “רבין” והרחיב פיזיקה ותנ”ך.לפני הגיוס. למד במכינה קדם צבאית בעוטף עזה, שם  התנדב פעם בשבוע בעזרה לקהילה. למד תכנים שונים, טייל וחיזק דינמיקה חברתית.
השבוע שיתף ע׳ את עיתון ״ירוק״: “הקורס הייחודי מקנה  לי יסודות לא רק לתחום המקצועי, אלא גם לדמות הקצין והמפקד. “בקורס שמים דגש על פיתוח הדמות בדיוק כמו התחום המקצועי. רגע מיוחד שהיה לי בקורס היה טיסת “הסולו”, טיסה שבה החניך מפעיל לבד בתחנת השליטה את המטוס המאויש מרחוק. ברגע הזה הוא הרגיש את האחריות על המטוס בידיו. אתה אחראי על המטוס מהחלק התעבורתי ועד להביאו למשימה. יש תחושה שסומכים עלייך”.
לדעתו של ע’, חשיבות מפעיל הכטמ”ם היא גבוהה, ״המפעילים היום במערך הם סוג של חלוצים”.
ההורים מיכל, יושבת ראש איגוד וטובי, מנכ”ל חברה של שתלים רפואיים ושתי האחיות, אביגיל בת 23 ותמר בת 19, עמדו נרגשים  וגאים מאוד בטקס הענקת כנפי המפעיל.
סג”ם ע’ בן 19, מהוד השרון
נולד באוסטריה, שם עבד אביו בשגרירות. גר בישראל ובחו”ל (סינגפור, ברלין, אוסטריה) לסירוגין עקב עבודתו של אביו, בגיל 16 חזר סופית לארץ. כעת הוא מתגורר בהוד השרון. למד בתיכון “רמון, שם הרחיב מגמות כימיה ופיזיקה. לאחר  שנה פלוס בקורס טיס, הפסקה השתתפותו והוא עבר לקורס מפעילי הכטמ”ם, כי רצה תפקיד משמעותי שיאפשר לו לתרום מעצמו למדינה. ע’ נהנה מהקורס, מהתכנים המעניינים, העומס החיובי והאווירה הטובה: ל״ירוק״ הוא אמר: ״אני מרגיש שכולם פה בשביל לעזור להצליח”. רגע מיוחד שהיה לע’ בקורס היה, כאשר טס מעל ביתו וזיהה את הבית. לדבריו של ע’, מערך הכטמ”ם הוא מערך מוביל שמתפתח כל הזמן וחיוני בהיבט המבצעי. תפקיד המפעיל כולל קבלת החלטות בעלות משקל עצום, מה שהופך אותו ל”ראשון בכל מערכה”.
ההורים שורי, עובדת סוציאלית, ואוהד, מחנך בתיכון ושני האחים, עמדו גאים בטקס הענקת הדרגות וכנפי המפעיל.
סג”ם נ׳ בת 19.5
ה ממועצה א.דרום השרון
בתיכון הרחיבה פיזיקה, מחשבים ודוברת אנגלית. נ’ הייתה בשליחות מטעם העבודה של אביה בשגרירות בארה”ב. נ’ אוהבת ספורט, לשמוע מוזיקה בכל השפות. שיחקה כדורסל 10 שנים. וכן הייתה בתנועות נוער “האיחוד החקלאי” ו”הצופים”. כשהייתה קטנה חלמה להיות מאמנת כדורסל.
השבוע אמרה נ׳ לעיתון ״ירוק״: הקורס  היה משמעותי ומאתגר. רגע מיוחד בקורס היה טיסה מעל הבית. בטיסה נ’ הייתה צריכה לנווט מעל הבית ולראות אותו באמצעות המתעד (המצלמה שעל המטוס). לפי דעתה, חשיבות מפעיל כטמ”ם גבוהה מאוד. “העולם הולך לכיוון אוטונומי וככל שאנחנו מפעילי הכטמ”ם נהיה יותר טובים כך, היתרון במערכה הבאה ימשיך ויהיה אצלנו״.
נ’ היא הבכורה במשפחה מבין חמשת האחים מיכל (7), יעל (12), יאיר (15), נטע (10). אימה, גליה עובדת בסטארט-אפ ומרצה למדעי המחשב ואביה, ברק עובד במשרד הביטחון. כל המשפחה עמדה גאה בטקס הענקת הכנפיים והדרגה. 0
5/5
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות