הדפסת מסמכים: מהדפסה בסיסית להדפסה מקצועית

הדפסת מסמכים: מהדפסה בסיסית להדפסה מקצועית

הדפוס הדיגיטלי שינה בצורה משמעותית את עולם הדפוס והפקת מוצרי הפרסום המודפסים כמו: פליירים, כרטיסי ביקור ועלונים. אם בעבר חברות ואנשים פרטיים שנזקקו לעבודת דפוס היו נאלצים להמתין לתהליך האופסט האיטי הדורש יצירה של תבנית ולאחר מכן המוצרים מודפסים, כיום ניתן להדפיס כל מסמך באמצעות מדפסת דיגיטלית איכותית.

ללא מגבלות צבע

הדפסת מסמכים מתבצעת כיום הן בצבע והן בשחור לבן, כאשר בדפוס הדיגיטלי אין הבדל בעלויות בין ההדפסות השונות. בנוסף, כיום אפשר לבצע הדפסת מסמכים באופן איכותי בכמויות קטנות מבלי להצטרך לאחסן כמות גדולה של עלונים במחסנים רק לשם מצגת אחת. הצבעים במוצרי הדפוס השונים השתנו לאין ערוך. אם בעבר ניתן היה להדפיס רק בצבעי "פנטון", הצבעים המשמשים להדפסה מקצועית באופסט, כיום ניתן להשתמש בכמעט כל צבע על המסך.

הדפסת מסמכים – כאשר מעוניינים בכמות גדולה של ניירת משרדים

תחום נוסף שהתפתח הוא היכולת לייצר ניירת משרדית ברמה גבוהה. לצד הדפסת מסמכים כמו: הצעות מחיר או מפרטים טכניים אפשר גם להדפיס נייר לוגו ולהוסיף גם מעטפות מתאימות. הלוגו, אף הוא, אינו מוגבל לצבעי הפנטון וניתן להשתמש במיתוג מקצועי של החברה בכל הדפסה.

אם תעיינו במוצרי דפוס ישנים של חברות מוכרות בתקופה בה הוגבלו ההדפסות רק לדפוס אופסט תגלו עובדה מעניינת. קיים שוני קל בין הצבעים המודפסים בכל פעם. הסיבה לכך נובעת מהצורך לערבב את הצבעים שבוצע על ידי מכונות האופסט הענקיות. שינוי קל בתמהיל הצבעים הוביל לשינוי קל בגוונים. כיום, עם חדירת העידן של מדפסות דיגיטליות איכותיות המאפשרות הדפסה במחיר נמוך ניתן לקבל תוצאות מדויקות בהרבה וכל עלון שתדפיסו יראה בדיוק כמו העלון שהודפס בחודש שעבר.

איך בוחרים חברת הדפסה מקצועית

כאשר בוחרים חברה לביצוע מקצועי של הדפסת מסמכים כדאי לבחון מספר פרמטרים עיקריים. הראשון הוא הציוד שבו החברה משתמשת. בחנו, האם יש ברשותה מדפסות מקצועיות ומהירות המאפרות לכם להדפיס בשחור לבן וצבע כל סוג של מסמך? דבר נוסף, חשוב לבדוק את המחיר המוצע לכם על ההדפסה. יתכן ואם תדפיסו בכמות גדולה של עותקים תוכלו ליהנות מהנחות באותה חברה.

הדבר השלישי שחשוב לבדוק הוא איכות הדף ועוביו. ההדפסות יכולות להתבצע על דפים במשקל של מאה גרם, מאה שלושים וחמישה גרם, מאתיים גרם או משקל אחר. ככל שהדף שוקל יותר הוא יראה איכותי, מקצועי ויחזיק לאורך זמן ארוך יותר. בנוסף, ניתן לבחור את הגימור של הדף. בדרך כלל נבצע הדפסת מסמכים על דף עם גימור מט, אך במקרה של חומרים מסחריים ועלונים נעדיף גימור גלוס איכותי יותר.

הדבר האחרון שחשוב לבדוק הוא האם החברה מאפשרת לכם לבצע הדפסת ניסיון בעבודות צבעוניות? רצוי לקבל הדפסת אחת לדוגמה, המכונה בז'רגון המקצועי "אייריס". הדפסה זו תוכל להמחיש לכם כיצד העבודה הסופית תראה על הדף מבחינת גודל האותיות, צבעי האלמנטים השונים והמסגרות בהן התוכן נמצא.

איך מעצבים את המסמכים?

חלק מחברות הדפוס יציעו לכם לא רק הדפסה של כל מסמך או מוצר פרסום אלא גם את השירותים הגרפיים של עיצוב המוצרים. כך, תוכלו לקבל סקיצה ראשונית על המחשב ולבצע את השינויים הדרושים במקום מבלי שתצטרכו להתחיל "פינג פונג" ארוך מול גרפיקאי חיצוני.

לסיכום, אם אתם מעוניינים לבצע הדפסה של מסמכים או מוצרי פרסום מומלץ לבדוק היטב אילו שירותים מציע בית הדפוס שלכם? האם הוא מאפשר להדפיס בדפוס דיגיטלי? ומה המחירים המוצעים? כמו כן, בקשו לבדוק האם תוכלו לקבל סקיצה מודפסת ראשונית ולבצע שינויים אחרונים בהתאם?

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות