ד"ר מיכאל רינר, בן 80, כתב ואייר ספר ילדים, עם מסר חשוב : זכותם של ילדים שונים להיות חלק ולקבל יחס הוגן ושווה

ד"ר מיכאל רינר, בן 80, אשר למרות מחלת הפרקינסון בה הוא חולה, כתב ואייר (!) בעצמו ספר ילדים, ובו מסר חשוב ביותר : זכותם של ילדים שונים להיות חלק מאיתנו ולקבל יחס הוגן ושווה!

את הספר "אף מלפפון", כתב מיכאל בהשראת סיפור שסיפר לו אביו בילדותו ושאותו השמיע מאז באזני חבריו, ילדיו וכיום נכדיו.

רק לאחרונה, בגיל 80, מספר שנים לאחר שחלה בפרקינסון, החליט מיכאל להעלות אותו על הכתב ולהוציא אותו לאור. בנוסף לכתיבה ולמרות מחלתו והרעידות בידיים, אייר מיכאל את הספר בעצמו, בציורים יפים וססגוניים.

בספר, שעוסק בילד מנודה שהפך למנצח, מבקש ריינר להעביר את המסר: חשוב להיאבק על זכותם של ילדים דחויים/שונים ליחס הוגן ולקבלה.

הספר הוא הזדמנות לפתח עם הילדים שיחה על קבלה ודחייה. לחזק את אלה המרגישים דחויים ולהסביר לחזקים שבצד הדוחה, איך מרגיש הצד הדחוי.
"תום-אף-מלפפון הוא נציגם של ילדי העולם המיוחדים", מסביר ריינר. "הוא דחוי, כולם צוחקים עליו או מתעלמים ממנו, אבל תום לא מוותר. הוא נאבק על זכותם של כל הילדים האלה ליחס הוגן ולקבלה, והוא המנצח הגדול”.

בקצרה על הסופר:

מיכאל ריינר נולד בירושלים, כל חייו הבוגרים עסק ריינר בפיתוח קשרי ישראל ויהדות התפוצות.
תחילה נשלח לשליחות בלוס אנג'לס, ובהמשך שימש כמנכ"ל הקבינט למנהיגות צעירה של המגבית היהודית בארצות הברית ונשיא קרן “Lead”, קרן שהוא יזם, הקים וניהל במשך 25 שנה ובה גידל חלק גדול ממנהיגי מדינת ישראל היום ובעבר.
במשך השנים שימש גם כמנהל החינוכי של מוזיאון בית התפוצות.
לפני מספר שנים פרש מעבודתו בשל מחלת פרקינסון.

 למה הפרויקט הזה כל כך מיוחד?

 1. הנושא של קבלת האחר והשונה מאד חשוב, במיוחד בימינו בעידן הטכנולוגיה, כשילדים דבוקים למסכים והרבה מהם חסרי מיומנויות חברתיות כמו רגישות ואמפתיה לאחר.
  לצערנו, מדי פעם עולים בחדשות סיפורים על חרם, נידוי, התעללות בילדים על ידי חבריהם, וזה רק הולך ומחמיר.
  המטרה שלנו בפרויקט הזה הוא לעורר את המודעות, להטמיע בילדים את המסר של קבלת האחר וההבנה שלכל אחד מאיתנו יש רגשות וכל אחד מאיתנו רוצה להרגיש שייך.
  חילקנו את הספר כפיילוט במספר מסגרות חינוכיות והתגובות מצוינות! הילדים מאד אוהבים את הספר, מטמיעים את המסר ומדיווחים רואים את התוצאות בשטח.
 2. הוצאת הספר ואיורו בגיל 80 ובמגבלות של המחלה, מעביר מספר מסרים:
  – דוגמא לילדים (ולמבוגרים!) כיצד להגשים חלומות
  – כיצד לא לוותר לעצמך ולמרות הקשיים – הכל אפשרי!
  – לא חייב להיות "מושלם", אין יפה או לא יפה. אתה עושה הכי טוב שאתה יכול.
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות