מליאת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בכפר סבא אישרה מדיניות ההתחדשות העירונית החדשה של העיר

המסמך שאושר מגדיר כלים והנחיות תכנוניות ברורות לקידום פרויקטים להתחדשות עירונית, ובין היתר מגדיר את אופן החישוב של תמ"א 38 לסוגיה, את התמורות לדירות הקיימות בפרויקטים של פינוי-בינוי, את גובה הקומות ביחס לרוחב הרחוב, הנחיות לחניונים בבניינים העוברים התחדשות עירונית, לרבות הכנת תשתיות חשמל לטעינת רכבים חשמליים במרתפי החניה. זאת בנוסף להנחיות לפיתוח המגרש, לרבות כלים לשמירה על עצים במרחב הציבורי, השארת מרחב לנטיעות במגרש הפרטי, ניהול נגר עילי ואף הנחיות לנושאי תשתיות חשמל, אשר יוסרו מהמרחב הציבורי בהליכי ההתחדשות העירונית.

ראש העיר, רפי סער: "מדיניות ההתחדשות העירונית היא נדבך נוסף בתכנון העיר תוך ראיית העתיד וטובת כלל התושבים והעיר כולה, שמירת המרחבים הירוקים והאופי הקהילתי של כפר סבא

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער

מדיניות זו מצטרפת להמלצות ותיקונים שאושרו לתוכנית המתאר הכוללנית של כפר סבא – הכוללת תכנון ארוך טווח, תוך מתן פתרונות תחבורה, תעסוקה ודיור".

מסמך המדיניות החדש קבע כי בפרויקטים לפינוי בינוי יתווספו 12 מ"ר על כל יחידת דיור קיימת. ביחידות דיור קטנות במיוחד תוגדל התמורה, ובתנאי שגודל הדירה לא יעלה על 65 מ"ר פנים דירתי (שטח שירות ושטח עיקרי), כאשר לשטחים אלו מתווספים שטחי המרפסות.

תמורות אלו יהוו שיפור משמעותי באיכות חיי הדיירים כמו גם בערך הנכס, בנוסף לשדרוג של קבלת דירה ממוגנת, מחוזקת ועם חניה.

הוראות אלו עולות בקנה אחד עם הצעת הרשות להתחדשות עירונית אשר פורסמה אמש

התחדשות עירונית תמא 38 רחוב הרקפת – אחרי

במסגרת הליך קידומן של תוכניות פינוי-בינוי, דורשת הוועדה המקומית הכנת תסקיר חברתי כבר בשלבים המוקדמים של התכנון, אשר יהוו כלי לבניית תמהיל יחידות דיור, תוך שמירה על הקהילה המקומית.

יש להדגיש, כי מדיניות ההתחדשות העירונית מאפשרת התחדשות מדודה ומקיימת.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות