לקראת ט"ו בשבט: עיריית כפר סבא מזמינה אתכם לבחור – היכן יינטע העץ הבא

מאת: אירית מרק

היכן יינטע העץ בכפר סבא: עיריית כפר סבא יוצאת ב"סקר גומות עצים ריקות", אשר הוקם בשיתוף מחלקת גנים ונוף עם מתנדבי משמר אילנות בעיר, ומשתפת אתכם, התושבות והתושבים, לבחור את מקום הנטיעות הבא ולהיות חלק ממיזם זה

עצים חדשים שניטעו בהדרים כפר סבא

ראש העיר, רפי סער: " ט"ו בשבט הוא חג של התחדשות, של התחלה חדשה, חג הנטיעות ואני גאה בתוכנית החדשה שאנו מבצעים לקראת ט"ו בשבט, בשיתוף עם התושבים. עיריית כפר סבא מעניקה חשיבות רבה לנושא הנטיעות והשטחים הירוקים. הן בביצוע סקר עצים מקיף, מיפויים וטיפול בהם, והן בשמירה על השטחים הירוקים בעיר.

רק לאחרונה התפרסמו נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לפיהם שביעות רצון התושבים מהשטחים הירוקים בעיר היא הגבוהה ביותר מבין 15 הרשויות הגדולות בישראל. אני מזמין את כל תושבות ותושבי העיר לקחת חלק במיזם חשוב זה ולהחליט, יחד איתנו, על מקום הנטיעות הבא. עיריית כפר סבא היא לא רק עיר ירוקה, אלא כפי שנכתב בספרו של יוסף בן מתתיהו – ' עמק כפר סבא, העמק היפה במלכותו'".

ראוי להדגיש, כי עיריית כפר סבא נוטעת מדי שנה כ-1,000 עצים חדשים, כחלק מתוכנית נטיעות שנתית, ורק לאחרונה ניטעו כ-150 עצים בשכונת הדרים במסגרת יום הנטיעות העולמי

"סקר גומות עצים ריקות", שיבוצע באמצעות מחלקת גנים ונוף באגף חזות העיר, הציב לו למטרה למפות את גומות העצים הריקות ברחבי העיר כולה ולהשיב אליהם נטיעה של עצים איכותיים, במטרה להגדיל את כמות נטיעת העצים האיכותיים ברחבי העיר.
במסגרת הסקר, נדרשים התושבים למלא טופס מקוון באתר העירייה, בו יתנו פרטים על הגומה בה הם חושבים שיש לטעת עץ.

ראוי לציין, כי בחודש מאי האחרון התבשרה עיריית כפר סבא על זכייתה בציון הגבוה ביותר ובמקום הראשון על תוכנית שפיתחה במסגרת מיזם מיוחד "ניהול היער העירוני" של משרד החקלאות – לעידוד טיפול בעצים במרחב הציבורי.
מדובר במיזם, במסגרתו נקראו רשויות מקומיות לבצע סקרים ומיפוי עצים בערים ולפתח תוכניות מקצועיות לטיפול בהם, זאת תחת קריטריונים שנקבעו מראש.
במסגרת המיזם, פיתחה עיריית כפר סבא טכנולוגיה מיוחדת, שמרכזת את כל בסיס הנתונים, הנאספים על ידי אגרונומים ואנשי מקצוע, ושממנה נגזרות כל התוכניות בהיבט של טיפול בעצים בעיר והוצאתן לפועל, כולל ביצוע סקר עצים נרחב שהתבצע במהלך השנה האחרונה, איסוף כל הממצאים וקביעת המלצות ודרכי הוצאה לפועל בכל הנוגע לטיפול בעצים בעיר.

מנהלת מחלקת גנים ונוף, עירית מויאל: "עיריית כפר סבא שמה דגש על שמירה וטיפוח השטחים הירוקים ונטיעות של עצים וצמחים במהלך כל השנה. אנו מזמינים את כל תושבות ותושבי העיר להיכנס לאתר העירייה ולמלא את הטופס המקוון, בו יוכלו לתת פרטים על מיקומים בעיר בהם יש לנטוע לדעתם עצים חדשים ואנו נבחן את כל הבקשות".

להלן הקישור לטופס המקוון: לחצו כאן

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות